Więcej >>

  Schufa

  Strona główna Prawo w Niemczech Prawo ruchu drogowego Czy prawo jazdy kategorii B uprawnia w Niemczech do jazdy motocyklem?

  Czy prawo jazdy kategorii B uprawnia w Niemczech do jazdy motocyklem?

  Czy prawo jazdy kategorii B uprawnia w Niemczech do jazdy motocyklem?

  Wiele osób mieszkających w Niemczech zadaje sobie pytanie, czy prawo jazdy kategorii B uprawnia również do jazdy motocyklem. Otóż prawo jazdy to uprawnia do prowadzenia również innych pojazdów, niż samochodów osobowych o dopuszczalnej masie do 3.500 kg. Zawiera ono bowiem również klasy AM i L.

  Czy prawo jazdy kategorii B uprawnia do jazdy motocyklem w Niemczech?

  Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, jak dana osoba definiuje motocykl. Klasa AM dopuszcza bowiem prowadzenie następujących pojazdów:

  • Dwuśladowców rozwijających maksymalną prędkość do 45 km/h oraz pojemności skokowej (niem. Hubraum) max. 50 ccm lub z napędem elektrycznym o mocy maksymalnej 4 kW
  • Trójśladowców rozwijających maksymalną prędkość do 45 km/h oraz pojemności skokowej max. 50 ccm lub z napędem elektrycznym o mocy maksymalnej 4 kW
  • Czterokołowców (quadów) rozwijających maksymalną prędkość do 45 km/h oraz pojemności skokowej max. 50 ccm lub z napędem elektrycznym o mocy maksymalnej 4 kW oraz o masie maksymalnej do 350 kg (bez akumulatora)

  Klasa L dopuszcza natomiast prowadzenie następujących pojazdów:

  • Ciągników rolniczych przy prędkości do maksymalnie 40 km/h lub w kombinacji z naczepą przy prędkości do maksymalnie 25 km/h
  • Inne maszyny rolnicze, jak na przykład maszyny do mieszania paszy, wózki widłowe i im podobne przy prędkości do maksymalnie 25 km/h również z naczepą

  Więcej na temat prawa jazdy w Niemczech przeczytacie tutaj: Prawo jazdy w Niemczech

  Oprócz tego warto przeczytać: Uznanie polskiego prawa jazdy w Niemczech – kiedy należy je wymienić?

  Ubezpieczenie motocyklu w Niemczech?

  Szukacie ubezpieczenia na motor w Niemczech? Porównajcie oferty niemieckich firm ubezpieczeniowych i wybierzcie najkorzystniejszą:

  Ubezpieczenie motocyklu w Niemczech

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  1 Komentarz
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Arkadiusz

  Szukam szukam i nie mogę znaleść jednoznacznej odpowiedzi.Jeżeli mam Pl. prawo jazdy kat b na którym mogę się poruszać motocyklem do 125 skuterem traktorem czy quadem,a w Niemczech jak wymienię to mam tylko na auto ,czy wpisują według nowych przepisów obowiązujących w Pl ,bo w de na wszystko trzeba robić i płacić.

  1
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x