Sana

Więcej

  Sana

  Szampony, mydełka, szlafrok… Co można zabrać z hotelu, a co jest uznawane za kradzież?

  Szampony, mydła, kapcie i ręczniki: wiele z tych rzeczy goście hotelowi wyjeżdżając zabierają ze sobą na pamiątkę. Ale czy to jest dozwolone?

  Oto co wolno Wam zabrać ze sobą wyjeżdżając z hotelu

  Z czysto prawnego punktu widzenia, nie wolno zabierać żadnych przedmiotów z pokoju hotelowego. Dotyczy to również artykułów higienicznych, takich jak mydło, szampon, czy szczoteczka do zębów. Produkty te stanowią część wyposażenia hotelu i są przeznaczone wyłącznie do użytku podczas pobytu.

  Jeśli jednak produkty te trafią do walizek gości opuszczających hotel, ten przymyka na to oko. Ponadto większość tego typu artykułów jest wyrzucana przez personel sprzątający po opuszczeniu pokoju hotelowego przez gości, jeśli zostały one otwarte lub użyte. Dotyczy to zwłaszcza artykułów higienicznych i kapci jednorazowych.

  „Artykuły i produkty, które mają za zadanie jak najbardziej uprzyjemnić pobyt i które można również zabrać do domu na pamiątkę, są odpowiednio oznakowane. Na przykład, w niektórych naszych hotelach na kapciach widnieje imię i nazwisko gościa. Naturalnie można je zabrać do domu na pamiątkę” – wyjaśnia Anke Cimbal, rzecznik prasowy sieci hoteli Best Western.

  Jednak nie wszystkie artykuły konsumpcyjne są bezpłatnie do dyspozycji gości. Na przykład jeśli korzysta się z produktów z minibaru, należy za nie zapłacić przy wyjeździe z hotelu.

  Czego nie wolno zabierać ze sobą opuszczając pokój hotelowy

  Poduszki, kołdry i meble są częścią wyposażenia hotelu. Goście mogą z nich korzystać tylko podczas pobytu. Zabronione jest zabieranie ich ze sobą.

  Dotyczy to również parasoli, szlafroków, naczyń i sztućców. Jednak wiele hoteli oferuje takie produkty do sprzedaży w hotelowym sklepie z pamiątkami.

  Ilustrowane magazyny lub książki można zabrać ze sobą do domu tylko gdy jest to wyraźnie zasugerowane. Wskazuje na to jednoznacznie np. naklejka z napisem „egzemplarz dla Ciebie”. W razie wątpliwości lepiej zapytać o to personel hotelowy, by uniknąć nieprzyjemności.

  Co się stanie, jeśli mimo wszystko zabierzecie te rzeczy ze sobą?

  Jeśli zabierzecie ze sobą przedmioty stanowiące własność hotelu, to w najgorszym wypadku możecie zostać oskarżeni o kradzież. Właściciele hoteli zwracają szczególną uwagę na większe przedmioty, takie jak czajniki, telewizory, czy narzuty na łóżka. Czasami jednak zdarzają się hotele, które nie zgłaszają tego faktu, a zamiast tego wystawiają gościowi hotelowemu rachunek za daną rzecz.

  Złodzieje hotelowi

  Według ankiety przeprowadzonej wśród hotelarzy przez firmę Statista, goście hotelowi najczęściej zabierają ze sobą artykuły higieniczne (69 proc.). Ale do ich walizek trafiają często także przybory do pisania (34 proc.) i ręczniki (28 proc.). Około 6 proc. gości wyjeżdżając zabiera ze sobą hotelowe szlafroki. Około 2 proc. podróżnych najwyraźniej wychodzi z założenia, że opłata za pobyt obejmuje również przedmioty stanowiące wyposażenie pokoju hotelowego. Jak gdyby nigdy nic wyjeżdżając zabierają ze sobą meble, poduszki, koce i suszarki do włosów. Według Statista kradzieże mienia hotelowego są powszechnym zjawiskiem zwłaszcza w obiektach czterogwiazdkowych (47 proc.).

  Źródło: www.t-online.de

  OPTYMALIZACJA FINANSÓW

  NA START W NIEMCZECH

  POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

  WYBRANE DLA CIEBIE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Dołącz do nas!

  188,272FaniLubię
  6,119ObserwującyObserwuj
  205ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2023 – Terminy dla wszystkich landów!

  Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

  Ramadan 2023: kilka ciekawostek, których nie wiedzieliście o ramadanie!

  Ramadan to jedno z najważniejszych świąt muzułmańskich. Oznacza on rezygnację z jedzenia w ciągu dnia – i to przez okres czterech tygodni. Post w...

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

  Terminy wypłat Kindergeld w 2023 roku – sprawdź kiedy otrzymasz przelew!

  Kindergeld jest wypłacany co miesiąc na podane we wniosku konto. W zależności od ostatniej cyfry numeru Kindergeld (niem. „Endziffer”) pięniądze otrzymacie na początku miesiąca,...

  Mandaty w Niemczech: Tyle zapłacisz za wykroczenie drogowe w Niemczech!

  Poruszanie się samochodem po niemieckich drogach wiąże się z przestrzeganiem niemieckiego kodeksu drogowego. Wysokość grzywien za łamanie przepisów ruchu drogowego jest w Niemczech sprecyzowana...
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x