Polski program do fakturowania w Niemczech!

  Polski program do fakturowania w Niemczech!

  Polski program do fakturowania w Niemczech!

  Polski program do fakturowania w Niemczech!

  Awaria na autostradzie w Niemczech – oto czego należy przestrzegać!

  Samochód może ulec awarii z wielu powodów: albo coś jest nie tak z elektroniką, zbiornik paliwa jest pusty, akumulator samochodu wyzionął ducha lub pękła opona. W większości przypadków dzieje się to dokładnie wtedy, gdy do przebycia zostało jeszcze kilka kilometrów, a w zasięgu wzroku nie znajduje się żaden warsztat.

  Według statystyk AvD (Automobilclub von Deutschland) z 2015 r. dotyczących awarii samochodów, w 35,7% przypadków za awarię samochodu jest odpowiedzialny wadliwy akumulator. Silnik zajął na tej liście drugie miejsce z 15,2%. Niezależnie od tego, dlaczego samochód ma awarię – w pierwszej kolejności należy jednak wezwać pomoc drogową.

  Kierowcy, którzy za wczasu zadbali o odpowiednie zabezpieczenie, wykupując ubezpieczenie drogowe, mają ułatwione zadanie. Wystarczy, że wykonają telefon do firmy ubezpieczeniowej i poproszą o pomoc. Jeśli chodzi o ubezpieczenie drogowe, zachęcamy z tego miejsca do zapoznania się z ofertą AvD. Przygotowaliśmy dla Was instrukcję krok po kroku: AvD – pomoc drogowa w Niemczech – tańsza alternatywa do ADAC!.

  Jakie opcje mają kierowcy, którzy nie mogą skorzystać z pomocy drogowej w ramach ubezpieczenia? Tego dowiecie się z poniższego artykułu!

  Co zrobić w przypadku awarii samochodu na niemieckiej autostradzie?

  W przypadku awarii samochodu na niemieckiej autostradzie należy przede wszystkim:

  • Zachować spokój i w zależności od tego, czy jest to możliwe, zjechać na pas awaryjny lub do zatoczki, aby nie blokować ruchu. Następnie należy włączyć światła awaryjne.
  • Wszyscy pasażerowie przed opuszczeniem pojazdu muszą założyć kamizelki ostrzegawcze. Jeśli to możliwe powinni przejść za barierki bezpieczeństwa, aż do przyjazdu pomocy.
  • Oprócz tego należy ustawić trójkąt ostrzegawczy, aby ostrzec innych użytkowników drogi i poinformować o wystąpieniu awarii. Na drodze krajowej odległość do pojazdu powinna wynosić około 100 metrów, na autostradzie nawet 150 metrów.
  • Po znalezieniu się za barierką bezpieczeństwa, należy wezwać pomoc. Z reguły nie należy próbować samodzielnie naprawiać awarii samochodu, ponieważ można zostać szybko potrąconym przez przejeżdżające pojazdy.

  Ważne: Awarii samochodu nie da się zazwyczaj przewidzieć. W związku z tym zawsze się upewnijcie, że jesteście przygotowani na sytuacje awaryjne. Kamizelki ostrzegawcze dla wszystkich osób znajdujących się w pojeździe, apteczka pierwszej pomocy, linka holownicza i w razie potrzeby latarka – w razie awarii przedmioty te mogą się okazać niezbędne. Poza tym w Niemczech istnieje obowiązek posiadania apteczki pierwszej pomocy oraz wystarczającej ilości kamizelek ostrzegawczych dla wszystkich pasażerów – ich brak jest karany mandatem w wysokości 15 euro za każde przewinienie.

  Jak wezwać pomoc w razie awarii auta w Niemczech?

  • Telefony alarmowe na niemieckich autostradach: co dwa kilometry na niemieckich autostradach znajdują się zazwyczaj telefony alarmowe, z których można bezpłatnie skorzystać w celu uzyskania pomocy. Słupy z telefonami są obsługiwane przez firmę Dienstleistungs-GmbH der Deutschen Versicherer (GDV DL). Po nawiązaniu połączenia sami możecie zdecydować, co zrobicie. Jeśli posiadacie stosowne ubezpieczenie, o zdarzeniu zostanie poinformowana firma. Jeśli tak nie jest, możecie wybrać pomiędzy usługodawcami, którzy działają w pobliżu. Za ich pomoc bedziecie musieli zapłacić z własnej kieszeni.
  • NOTFON D: 0800 668 366 3 – Bezpłatny numer alarmowy jest dostępny 365 dni w roku o każdej porze dnia i nocy. Można z niego wezwać pomoc w razie awarii samochodu.
  • Ubezpiecz się na miejscu: Niektóre ubezpieczalnie dopuszczają zostanie ich członkiem nawet na miejscu awarii. W ten sposób kierowcy mogą zaoszczędzić sobie kosztów, które musieliby ponieść wzywając pomoc drogową. Jednak nie każdy oferuje taką usługę: W ADAC musicie być członkami przez co najmniej jeden dzień, aby skorzystać z pomocy. Z drugiej strony Auto Club Europa (ACE) przyjmuje w każdym momencie.

  uznanie kwalifikacji w Niemczech

  uznanie kwalifikacji w Niemczech

  uznanie kwalifikacji w Niemczech

  Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info
  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  188,277FaniLubię
  5,205ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2021 – Terminy dla wszystkich landów!

  Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

  Niemcy: Strzelił kasjerowi w głowę, bo ten zwrócił mu uwagę na brak maski

  W sobotę został zastrzelony pracownik stacji benzynowej w Idar-Oberstein. Podejrzany przyznał się do winy - i wyjaśnił motyw. Strzelił w głowe kasjerowi, po tym gdy...

  Niemcy: prawdopodobnie od 11 października osoby niezaszczepione nie będą już uprawnione do zasiłku chorobowego w przypadku kwarantanny

  Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce w Niemczech osoby niezaszczepione, które będą musiały przejść kwarantannę, nie będą już uprawnione do pobierania zasiłku chorobowego....

  Płaca minimalna w Niemczech 2021 – kwoty oraz najważniejsze regulacje!

  Od 1.01.15 obowiązuje w Niemczech płaca minimalna (niem. Mindestlohn), która wynosiła wtedy 8,50 euro na godzinę. Regulacja ta ma na celu zwalczenie zbyt niskich...
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x