Neboa w Niemczech
Więcej
    Neboa w Niemczech

    „Tylko dla czarnoskórych”. Kontrowersyjne wydarzenie w Berlinie nagle odwołane

    Wydarzenie w berlińskim „Volksbad” nie odbędzie się

    Organizacja pozarządowa Each One Teach One (EOTO) odwołała zaplanowane na piątek wydarzenie w berlińskim „Volksbad”. Jako powód podano rasistowskie groźby oraz groźby użycia przemocy, które miały pojawić się po publikacjach dotyczących tej imprezy. Basen ma pozostać całkowicie zamknięty w czasie, który pierwotnie został zarezerwowany na wydarzenie. EOTO planowała w piątek w godzinach od 12:00 do 18:00 zorganizować wydarzenie pływackie przed berlińską Volksbühne. Początkowo oferta została wyraźnie zapowiedziana jako przeznaczona wyłącznie dla „czarnoskórych społeczności”. W praktyce oznaczało to, że biali goście nie mogliby w tym czasie korzystać z finansowanego ze środków publicznych basenu.

    Po fali krytyki organizatorzy odwołali wydarzenie

    Po publicznej krytyce związanej z wykluczeniem części osób z możliwości skorzystania z basenu organizacja zdecydowała się odwołać imprezę. W wiadomości rozesłanej do uczestników EOTO poinformowała, że w związku z medialnymi publikacjami na temat wydarzenia nie jest w stanie zagwarantować, że udział w nim będzie bezpiecznym i pozytywnym doświadczeniem. Organizacja uznała przeprowadzenie wydarzenia za „bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa wszystkich zapisanych osób”, a w szczególności dzieci i młodzieży.

    EOTO mówi o rasistowskich groźbach i groźbach przemocy

    Od początku publicznej debaty EOTO miała otrzymywać „rasistowskie e-maile z groźbami, groźby użycia przemocy oraz dyskryminujące komentarze w mediach społecznościowych”. Organizacja poinformowała, że w tej sytuacji nie może wykluczyć, iż uczestnicy wydarzenia byliby w dniu imprezy narażeni na kolejne zagrożenia. W rozesłanej wiadomości EOTO nie przedstawiła jednak dowodów ani konkretnych przykładów opisywanych gróźb.

    Basen pozostanie zamknięty

    Decyzja o odwołaniu wydarzenia miała zostać podjęta wspólnie z berlińską Volksbühne. „Volksbad” pozostanie zamknięty przez cały czas, który pierwotnie był zarezerwowany dla EOTO. Organizacja oraz Volksbühne zapowiedziały, że ich dalsze stanowiska w tej sprawie zostaną przedstawione później.

    źródło: nius.de

    Dołącz do nas i bądź na bieżąco:

    214,605FaniLubię
    75,700ObserwującyObserwuj
    347ObserwującyObserwuj
    Praca Niemcy - top oferty:

    2 KOMENTARZE

    Obserwuj
    Powiadom o

    2 komentarzy
    najstarszy
    najnowszy najpopularniejszy
    2
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x