Po wprowadzeniu karty płatniczej w jednym z powiatów w Turyngii: co czwarty uchodźca podjął pracę lub wyjechał

    Te liczby dają nadzieję wielu przeciążonym gminom w Niemczech!

    Werner Henning (CDU) jako jeden z pierwszych starostów w Niemczech wprowadził kartę płatniczą dla uchodźców. Zaczęła ona obowiązywać 1 grudnia w powiecie Eichsfeld w Turyngii. W rozmowie z BILD wyjaśnia, jakie efekty przyniosła bezgotówkowa forma wypłaty świadczeń socjalnych.

    Według starostwa 56 uchodźców wyjechało, a kolejnych 43 podjęło pracę w Niemczech

    Czteromiesięczne statystyki potwierdzają efekty, które były widoczne już na początku roku. Około 400 migrantów w powiecie Eichsfeld jest uprawnionych do otrzymania karty płatniczej. Jednak trzeba wydrukować tylko około 300 kart, ponieważ 99 migrantów już jej nie potrzebuje.

    Powód: według starostwa 56 uchodźców wyjechało – większość z nich prawdopodobnie do swojej ojczyzny: do Gruzji i krajów Bałkanów Zachodnich. Kolejnych 43 podjęło pracę. Większość z nich zarabia obecnie na tyle dużo, że nie otrzymują już żadnych pieniędzy ani zakwaterowania od urzędu.

    Jeden z efektów wprowadzenia karty płatniczej w Turyngii: dyskusja publiczna na temat problemu nadużywania niemieckich świadczeń socjalnych

    Starosta powiedział dziennikarzom BILD: „To wielki sukces. Udało się dotrzeć z przesłaniem, że pozostanie w Niemczech na stałe wymaga wejścia na rynek pracy. Karta płatnicza stworzyła istotną zachętę dla uchodźców do wzięcia większej odpowiedzialności za własne życie. Cieszę się, że podjąłem to ryzyko.”

    Inicjatywa powiatów Turyngii odbiła się szerokim echem w całych Niemczech. Jak stwierdził Henning, „karta płatnicza sprawiła, że zaczęto dyskutować o takich kwestiach jak nadużywanie niemieckich świadczeń socjalnych. Po raz pierwszy opuszczenie kraju zostało przedstawione jako całkowicie uzasadniona alternatywa dla niechęci do podjęcia zatrudnienia.”

    Wprowadzenie karty płatniczej ma m.in. zapobiec przekazywaniu pieniędzy przemytnikom lub rodzinie i przyjaciołom za granicą

    Polityk CDU dodał ponadto: „Zyskaliśmy pewność siebie i wiele się nauczyliśmy: problemów związanych z przyjmowaniem uchodźców nie da się rozwiązać tak po prostu za pomocą przydziału kwot. Ważny jest pragmatyzm na szczeblu lokalnym, w gminach.”

    Przepis Henninga na sukces: „Każdy, kto pracuje, będzie nadal otrzymywał wsparcie w gotówce, jeśli jego zarobki nie wystarczą na życie i będą musiały zostać uzupełnione przez urząd. Tylko ci, którzy w ogóle nie pracują, muszą zaakceptować kartę płatniczą. Czuję, że dzięki takiemu podejściu poczynimy znaczne postępy w integracji uchodźców na rynku pracy.”

    Po miesiącach blokowania projektu przez Partię Zielonych, na początku kwietnia Bundestag ostatecznie przyjął ujednoliconą podstawę prawną dla wprowadzenia karty płatniczej. W przyszłości uchodźcy będą otrzymywać część świadczeń wypłacanych przez państwo w formie bezgotówkowej. Ma to m.in. zapobiec przekazywaniu pieniędzy przemytnikom lub rodzinie i przyjaciołom za granicą.

    Źródło: www.bild.de

    Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

    196,777FaniLubię
    24,300ObserwującyObserwuj
    315ObserwującyObserwuj

    5 KOMENTARZE

    Obserwuj
    Powiadom o
    guest

    5 komentarzy
    najstarszy
    najnowszy najpopularniejszy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    Ernest Brözen

    hehe czyli co 4ty kombinowal…bardzo dobrze karty przyniosly zalete teraz dla burgelgeldow i zobaczymy jaki bedzie efekt

    CZARNOWIDZ

    DLA KAŻDEGO i DLA UKRAINCÓW TEŻ – i to tylko na żywność – 70 % okaże się, jedynie tylko dla Kasy a zwłaszcza pochodzenia Cygańskiego itp. – SPRAWDZIĆ ile to jest Ukraińców – Tam każdy może jechać, obojętnie z jakiego kraju, np. z Rosji, Białorusi, a nawet z Polski – Do koperty Kasę, zdjęcie i legalnie w urzędzie otrzyma paszport Ukraiński i do Niemiec

    Mark

    Gute Rückreise!

    Marta

    Do innego Landu 😂

    Marta

    Wyjechali!???
    Do innego landu 😂😂😂

    5
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x