Lipsk: zwłoki dwóch osób znalezione po pożarze. Aresztowano 16-letnią córkę i jej chłopaka pod zarzutem morderstwa

    Po pożarze w mieszkaniu w Lipsku znaleziono dwa martwe ciała i jedną osobę ciężko ranną. Niemiecka policja aresztowała dwoje nastolatków podejrzanych o morderstwo.

    Aresztowani mają po 16 lat

    Sprawa pożaru, do którego doszło w bloku mieszkalnym w Lipsku, może przerodzić się w sprawę o morderstwo. Niemiecka policja i prokuratura poinformowały w poniedziałek o aresztowaniu dwojga młodych ludzi pod zarzutem podwójnego morderstwa. Jak donosi „Bild”, oboje mają po 16 lat. Podejrzani przebywają w areszcie śledczym od niedzieli.

    Policja i prokuratura ogłosiły, że w trakcie śledztwa pojawiło się podejrzenie, że w mieszkaniu w Lipsku mogło dojść do zabójstwa. Wydano nakaz aresztowania dwojga nastolatków pod zarzutem morderstwa, usiłowania morderstwa, ciężkiego uszkodzenia ciała i podpalenia.

    Córka i jej chłopak podejrzani o zabicie matki i podłożenie ognia w mieszkaniu

    Podejrzenia wobec nastolatków są nadzwyczaj poważne. Według doniesień gazety „Bild”, sprawcami są córka jednej z ofiar przestępstwa i jej chłopak. Podejrzewa się, że 16-latkowie najpierw zabili 41-letnią matkę dziewczyny i jej o dwa lata starszego partnera. Dopiero potem umyślnie podłożyli ogień w celu wywołania pożaru w mieszkaniu, aby w ten sposób zatuszować morderstwo.

    Z informacji opublikowanych przez dziennik „Bild” wynika ponadto, że w wieczór poprzedzający pożar doszło do awantury. Podobno lokatorzy mieszkający na pierwszym piętrze zostali obudzeni w nocy przez syna zmarłej. Jak podaje gazeta, zakrwawiony 20-latek zadzwonił do drzwi sąsiadów. Poprosił o pomoc, a następnie pobiegł z powrotem na górę. W końcu młody mężczyzna z ranami kłutymi został przewieziony do szpitala.

    Pożar w bloku mieszkalnym w Lipsku – znaleziono dwa ciała

    W nocy z czwartku na piątek zgłoszono pożar w mieszkaniu w dzielnicy Paunsdorf. Przybyłe na miejsce służby ratunkowe znalazły dwie ofiary śmiertelne i jedną osobę ciężko ranną. Śledczy nie podali żadnych informacji na temat wieku i tożsamości ofiar.

    „Ze względu na wiek oskarżonych i trwające dochodzenie, które wciąż jest na wczesnym etapie, nie możemy obecnie ujawnić dalszych szczegółów” – wyjaśniły organy śledcze.

    Źródło: www.focus.de

    Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

    196,777FaniLubię
    24,300ObserwującyObserwuj
    315ObserwującyObserwuj
    Aktualne oferty pracy:
    Obserwuj
    Powiadom o
    guest

    0 komentarzy
    najstarszy
    najnowszy najpopularniejszy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x
    \r\n <\/div>\r\n<\/div>\r\n","isUserRated":"0","version":"7.6.33","wc_post_id":"163797","isCookiesEnabled":"1","loadLastCommentId":"0","dataFilterCallbacks":[],"phraseFilters":[],"scrollSize":"32","url":"https:\/\/dojczland.info\/wp-admin\/admin-ajax.php","customAjaxUrl":"https:\/\/dojczland.info\/wp-content\/plugins\/wpdiscuz\/utils\/ajax\/wpdiscuz-ajax.php","bubbleUpdateUrl":"https:\/\/dojczland.info\/wp-json\/wpdiscuz\/v1\/update","restNonce":"726134cc70","is_rate_editable":"0","menu_icon":"https:\/\/dojczland.info\/wp-content\/plugins\/wpdiscuz\/assets\/img\/plugin-icon\/wpdiscuz-svg.svg","menu_icon_hover":"https:\/\/dojczland.info\/wp-content\/plugins\/wpdiscuz\/assets\/img\/plugin-icon\/wpdiscuz-svg_hover.svg","is_email_field_required":"1"}; var wpdiscuzUCObj = {"msgConfirmDeleteComment":"Na pewno chcesz usun\u0105\u0107 ten komentarz?","msgConfirmCancelSubscription":"Na pewno chcesz anulowa\u0107 t\u0105 subskrybcj\u0119?","msgConfirmCancelFollow":"Na pewno nie chcesz d\u0142u\u017cej obserwowa\u0107 tego u\u017cytkownika?","additionalTab":"0"}; /* */-->