W żadnym innym kraju będącym członkiem Unii Europejskiej nie złożono w ubiegłym roku tylu wniosków o azyl, co w Niemczech. Ich liczba wzrosła o 51 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Tymczasem w krajach takich jak Austria i Dania odnotowano spadek liczby wniosków – z wielu powodów.
Najpopularniejszymi krajami docelowymi dla osób ubiegających się o azyl w Europie są Niemcy, Hiszpania, Francja i Włochy
W ubiegłym roku złożono 1,13 mln wniosków o azyl w Unii Europejskiej, Norwegii i Szwajcarii. Jak donosi WELT AM SONNTAG, dane te opierają się na wcześniej niepublikowanych statystykach Agencji Unii Europejskiej ds. Azylu (AUEA), która zastąpiła Europejski Urząd Wsparcia w dziedzinie Azylu. Jest to agencja Unii Europejskiej, która została powołana w celu wdrażania wspólnego europejskiego systemu azylowego. Liczba wniosków wzrosła o 17 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim, kiedy to w całej Europie złożono 966.000 wniosków. W przypadku Niemiec liczba wniosków o azyl (329.000) wzrosła dużo mocniej, bo aż o 51 proc. Na przeciwległym biegunie znalazły się Słowacja, w której złożono 415 wniosków o azyl i Węgry, gdzie ich liczba wyniosła 31. Najwięcej wniosków wpłynęło od Syryjczyków (180.057), Afgańczyków (113.295) i Turków (99.863).
Tym samym Niemcy pozostają tym krajem europejskim, który jest najczęściej wybierany przez osoby ubiegające się o azyl. Jak twierdzą eksperci, przyczyną tego, że tak wiele osób składa wnioski o azyl w Niemczech, jest to, że często w kraju tym mieszkają już ich krewni i przyjaciele. Nie bez znaczenia jest także stosunkowo wysoki poziom świadczeń socjalnych przyznawanych osobom ubiegającym się o azyl. Oprócz Niemiec, najpopularniejszymi krajami docelowymi są Hiszpania (161.732 wnioski), Francja (160.769) i Włochy (135.294).
W Austrii i Danii liczba wniosków o azyl znacząco spadła
Podczas gdy w Niemczech liczba wniosków o azyl gwałtownie wzrosła w porównaniu do poprzedniego roku, w innych krajach UE, takich jak Austria, odnotowano wyraźny spadek (58.610). Zdaniem ekspertów wynika to przede wszystkim ze zwiększonego nadzoru granic i z porozumień mających na celu lepszą ochronę granic na Bałkanach. Ponadto tamtejszy rząd działa w sposób bardziej restrykcyjny niż w poprzednich latach: przeprowadza się więcej postępowań w trybie przyspieszonym, a nielegalni imigranci są deportowani szybciej niż w Niemczech.
Na szczególną uwagę zasługuje niska liczba wniosków o azyl złożonych w Danii (2.383), która przez długi czas była jednym z najchętniej wybieranych krajów docelowych, obok Niemiec i Austrii. Jednak restrykcyjna polityka azylowa tamtejszego rządu socjaldemokratycznego nie tylko utrudnia wjazd do kraju, ale także wydaje się odstraszać wielu migrantów.
Źródło: www.welt.de
Bo wiedzą, że mogą NIEMCY wyr***c bez mydła na socjal!!!
Inne kraje każą iść do pracy,a Deutschland daje kasę 🙄 przybyszom,a obywateli niemieckich i ludzi ciężko pracujących ma w d*pie…
POZOSTAŁOŚĆ – że Bogate NIEMCY – Ale to było do czasu jak Merkel objęła władzę – Tak jak przyjechaliśmy, wtedy Berlin Zachodni 1988 Rok – Był symbol Bogactwa, dobroci ze wszystkich stron Pomoc – DZISIAJ – Jak doszło do Konfliktu Ukrainy z Rosją to DROŻYZNA i próba przetrwania – Wszystko podrożało o 50 – 100 % i więcej – – BIEGU HISTORII SIĘ NIE ZMIENI – Marzec 1989 – To było Ośrodek – Heim – Starsza Pani ze Śląska powiedziała – Tak wszyscy Tu – Do Niemiec Zachodnich z radością, uśmiechnięci – Ale przyjdą takie czasy – Ja tego nie… Czytaj więcej »
I jeszcze się ktoś dziwi? Będą was ru…ć na każdym kroku a szczególnie na kasę
Uwaga na faszystowskich trolli z pozostałych trzech komentarzy!
Uwaga na Antifę Andrzeja.
No to kolejny krok niemieckiego rządu…? Podniesienie wieku emerytalnego do 70siątki. Azylant musi otrzymać emeryturę, a to kosztuje.