CDU/CSU chce zmniejszenia świadczeń socjalnych dla osób ubiegających się o azyl w Niemczech

    CDU i CSU domagają się od rządu federalnego zmiany kursu w polityce migracyjnej – donosi dziennik Bild. Dopóki granice zewnętrzne UE nie są bezpieczne, dopóty również na granicach z Czechami i Szwajcarią powinny być – „w zależności od sytuacji” – prowadzone stałe kontrole – cytuje gazeta fragment wniosku frakcji parlamentarnej CDU/CSU.

    Alexander Dobrindt: trzeba ograniczyć zjawisko nielegalnej migracji

    Ponadto świadczenia socjalne dla osób ubiegających się o azyl, których wniosek został odrzucony lub postępowanie nadal trwa, powinny zostać zmniejszone i sprowadzone do porównywalnego poziomu w całej Europie. Co więcej, rząd federalny powinien przejąć w całości ponoszone przez gminy koszty zakwaterowania i utrzymania. Przewodniczący Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej Friedrich Merz (CDU) i przewodniczący podgrupy CSU w Bundestagu Alexander Dobrindt omawiają obecnie ten wniosek z lokalnymi politykami wszystkich partii – informuje gazeta.

    Dobrindt powiedział w rozmowie z dziennikiem Bild, że koalicja rządząca pozostawia wołania o pomoc ze strony gmin bez odpowiedzi. W jego opinii potrzebna jest zmiana kursu, aby zmniejszyć presję migracyjną i ograniczyć zjawisko nielegalnej migracji.

    Gerd Landsberg, szef niemieckiego Związku Miast i Gmin, z zadowoleniem przyjął ten wniosek. Powiedział, że potrzebna jest „długoterminowa strategia, jak poradzić sobie z ruchami migracyjnymi, jak zmniejszyć liczbę imigrantów, zorganizować bardziej sprawiedliwe rozmieszczenie ich w Europie, zapewnić długoterminowe finansowanie i skutecznie chronić granice zewnętrzne”.

    Zdaniem krajów związkowych zapowiadane przez rząd federalny środki na uchodźców nie wystarczą

    Tymczasem Federalne Ministerstwo Finansów i Niemiecki Związek Powiatów powiedziały Redaktions-Netzwerk Deutschland, że w pierwszym kwartale gminy nie otrzymały jeszcze od rządu federalnego żadnych pieniędzy na uchodźców. Do tej pory gminy nie dostały ani centa z obiecanych na 2023 rok 2,75 mld euro środków federalnych na zakwaterowanie i utrzymanie. Powodem tego jest brak podstaw prawnych. Zostaną one stworzone na szczeblu federalnym dopiero w ciągu roku – powiedział w odpowiedzi na pytanie rzecznik Ministerstwa Finansów.

    Rządy krajów związkowych będą mogły później uzyskać zwrot ze środków rządu federalnego. Jednak w opinii władz poszczególnych landów już teraz widać, że zapowiadane przez rząd federalny fundusze nie wystarczą na pokrycie kosztów.

    Źródło: www.faz.net

    Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

    196,777FaniLubię
    24,300ObserwującyObserwuj
    315ObserwującyObserwuj

    2 KOMENTARZE

    Obserwuj
    Powiadom o
    guest

    2 komentarzy
    najstarszy
    najnowszy najpopularniejszy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    Marta

    Pilnowac granice!!!!!
    Nie zmuszac innych krajow ue do przyjmowania darmozjadow!!!!!!
    Kryminalistow!!!!!!
    Byczkow ( czytaj dzieci🙄,bo przewaznie 25-30 letnie dzieci na pontonach widac 😐).
    Zaczac o RODAKOW i o osoby PRACUJACE ,PLACACE PODATKI,dbac!!!!!

    Jarek

    Najlepsze dbanie o osoby pracujące, to likwidacja socjalu. Jest to rak powoli zżerający zachodnie społeczeństwa. Własnie doskonałym przykładem tego są Niemcy. Potężna gospodarka światowa, która przez dziesiątki lat marnując całe wagony pieniędzy na wszelkiego rodzaju zasiłki, doprowadziła do ogromnego zubożenia społeczeństwa. Ten artykuł sugeruje, że politycy się budzą. Niestety chyba jest już za późno. Odebranie zasiłków spowodowałoby zamieszki, zwłaszcza wśród milionów przybyszów ze środkowej Azji i Afryki. Ale z drugiej strony, jeśli chodzi o walkę, a zwłaszcza likwidację mniejszości narodowych to Niemcy maja w tym ogromne doświadczenie.

    2
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x