Putin zapadł się pod ziemię, przywódca Rosji ma co najmniej 7 tajnych kryjówek

    Władimir Putin (69 lat) nie wrócił na Kreml od 23 lutego, czyli od dnia poprzedzającego atak na Ukrainę. Centrum jego władzy w Moskwie jest aktualnie zbyt niebezpieczne dla niego.

    Tylko Putin wydaje rozkazy

    W obawie przed atakami Putin przenosi się z jednego miejsca na drugie. U jego boku stoją agenci FSO („Federalnaja Sluschba Ochrany”) oraz Gwardia Narodowa – grupa, którą założył specjalnie dla swojej ochrony. Jego rzecznik Dmitrij Peskow w piątek po raz kolejny jasno stwierdził, że tylko Putin wydaje rozkazy dotyczące ataków na Ukrainie. Jest on jedynym dowódcą – powiedział.

    Co najmniej 7 kryjówek Putina

    W swojej grze w chowanego Putin wykorzystuje co najmniej siedem miejsc. W Moskwie ma własne mieszkanie i mieszkanie wynajmowane, a także inne rezydencje w Kaliningradzie, Karelii (przy granicy z Finlandią), w górach Ałtaj i na Krymie w pobliżu Jałty.

    Eksperci uważają za mało prawdopodobne, aby mógł on przebywać również w swojej willi nad Morzem Czarnym w Soczi. Co więcej, Putin może wykorzystywać wszystkie mieszkania i rezydencje wojskowych oraz administracji prezydenckiej jako kryjówki.

    Zachodnie służby wywiadowcze zwracają uwgę na bunkier atomowy w Samarze

    Według informacji zachodnich służb wywiadowczych, ma on również korzystać z bunkra atomowego w Samarze. To duże miasto położone jest na wschodnim brzegu Wołgi, 860 km od Moskwy.

    jedna z łazienek znajdujących się w bunkrze

    Bunkier w Samarze został zbudowany przez Józefa Stalina (zm. 1953 r.) w czasie II wojny światowej – jako miejsce schronienia na wypadek zdobycia Moskwy.

    sala konferencyjna w bunkrze Putina

    Podejrzewa się, że Putin lata z miejsca na miejsce jednym ze swoich odrzutowców (wyposażonym w transponder uniemożliwiający wykrycie samolotu przez radary) lub jest wożony samochodem.

    Samochód opracowany specjalnie dla Putina

    Samochód Putina został opracowany specjalnie dla przywódcy Kremla pod kryptonimem „Projekt Kortesz”. W rezultacie powstał „Senat Aurus” posiadający 6,63 metra długości, 2 metry szerokości, 1,70 metra wysokości (Putin wsiada do niego na stojąco). 6,5 tonowy pojazd jest napędzany przez silnik Porsche V8 o pojemności 4,4 litra i mocy 600 KM. Samochód może osiągnąć prędkość maksymalna 250 km/h (regulowana) oraz posiada pancerz (kevlar i tytan).

    Samolot Putina

    Samolot Putina to przerobiony Iljuszyn 96-300 PU (PU to skrót od rosyjskiego słowa centrum dowodzenia), który nazywany jest również latającym Kremlem. Jest on wyposażony w technologie komunikacyjne i system obrony przeciwrakietowej. Istnieje również kapsuła awaryjna dla prezydenta na wypadek sytuacji kryzysowych. Dodatkowo na jego pokładzie znajduje się sala fitness, jadalnia, prysznice, a także mały punkt pierwszej pomocy.

    Komu jeszcze ufa Putin?

    U boku Putina stoją szczególnie dwie osoby:

    Najbardziej zaufanym człowiekiem Putina jest minister obrony Siergiej Shoigu (66). Jest lojalny wobec Putina, rozpowszechnia jego kłamstwa i jest uważany za uniwersalną broń kremlowskiego despoty.

    W czwartek nadal twierdził, że Rosja celuje „tylko w obiekty wojskowe” i posługuje się „wyłącznie bronią o wysokiej precyzji”. Twierdzi on również, że Rosja musi się bronić przed zagrożeniem ze strony Zachodu i nie okupuje terytorium Ukrainy. W poniedziałek (28 lutego) Shoigu postawił broń jądrową mocarstwa w stan podwyższonej gotowości.

    Ten wykształcony inżynier jest na Kremlu od 30 lat – dłużej niż sam Putin. Na zdjęciach widać, jak obaj mężczyźni podczas letnich wakacji wspólnie łowią ryby w Tuwie (Syberia, na granicy z Mongolią) – rodzinnym mieście ministra:

    66-latek kilkakrotnie został uznany za Osobowość Roku w Rosji.

    Przywódca Kremla korzystał już z pomocy ministra podczas aneksji Krymu w 2014 r., wojny w Syrii i innych konfliktów zbrojnych (np. w Libii, Gruzji itd.). Shoigu jest najważniejszym człowiekiem Putina w walce z krytykiem Kremla Aleksiejem Nawalnym.

    Oprócz tego Putin może liczyć na wsparcie szefa Sztabu Generalnego Walerija Gierasimowa (66). Jest on łącznikiem Putina z wojskiem. Gierasimow spędził całą swoją karierę w wojsku, po ukończeniu szkoły oficerskiej w Kazaniu.

    Jest on zastępcą Szojgu i tym samym odpowiada za operacyjne kierowanie wojną na Ukrainie. I kontynuuje tam to, czym dowodził już w wojnie syryjskiej (od 2015 r.).

    W 2021 roku, jak podają rosyjskie media, podkreślił, że Kreml zastrzega sobie prawo do użycia broni jądrowej, jeśli agresor użyje jej przeciwko Rosji lub jeśli zagrożone będzie istnienie państwa rosyjskiego.

    Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

    196,777FaniLubię
    24,300ObserwującyObserwuj
    315ObserwującyObserwuj

    2 KOMENTARZE

    Obserwuj
    Powiadom o
    guest

    2 komentarzy
    najstarszy
    najnowszy najpopularniejszy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    Jan

    Jedną z kryjowek może być dom tego zdrajcy Scholza.Po jednych pieniądzach kumple.Nie wazne ze.giną dzieci w tym interesie.Gaz musi rurami płynąć, choćby kosztem tych niewinnych zabijanych codziennie dzieciaczków.

    Marta

    🤣🤣🤣,a co wy myslicie ze Putin jest glupi!???
    On sobie z was jaja robi.
    On lata czy autem jezdzi!???😂😂😂😂…..
    Jego juz od dawna w Rosji nie ma!!!!!
    A wy szukajcie dalej i propagande siejcie😂😂😂😂

    2
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x