Liczba wniosków o azyl w Niemczech największa od 2017 roku

    W zeszłym roku w Niemczech liczba złożonych wniosków o azyl była największa od 2017 roku. Według danych Federalnego Urzędu ds. Migracji i Uchodźców (Bundesamt für Migration und Flüchtlinge, Bamf), w 2021 roku wpłynęło około 190.800 wniosków o azyl.

    Około 148.000 z nich dotyczyło cudzoziemców, którzy po raz pierwszy starali się o azyl w Niemczech. To największa liczba takich wniosków od 2018 roku. Około 17,5 procent wniosków składanych po raz pierwszy dotyczyło dzieci poniżej pierwszego roku życia, które urodziły się w Niemczech.

    Federalne Ministerstwo Spraw Wewnętrznych podkreśliło, że porównanie z danymi z 2020 roku nie jest zbyt miarodajne ze względu na globalne ograniczenia w podróżowaniu wprowadzone w celu powstrzymania pandemii koronawirusa. W 2020 roku w Niemczech złożono około 122.000 wniosków o azyl, natomiast trzy lata wcześniej ponad 222.600.

    Wiele osób ubiegających się o azyl ucieka z Syrii i Afganistanu

    Najwięcej osób ubiegających się w ubiegłym roku o azyl w Niemczech pochodziło z Syrii (ponad 70.000 wniosków). Z danych statystycznych Federalnego Urzędu ds. Migracji i Uchodźców wynika też, że wzrosła liczba osób z Afganistanu szukających schronienia w Niemczech. W zeszłym roku o azyl ubiegało się ponad 31.000 Afgańczyków.

    Statystyki pokazują również, że znacząco wzrosła liczba wniosków od osób pochodzących z Macedonii Północnej. W ubiegłym roku Bamf zarejestrował ponad 4.500 wniosków o azyl złożonych przez mieszkańców tego państwa. Ogólnie rzecz biorąc wpłynęło sporo wniosków składanych po raz kolejny przez osoby z Bałkanów Zachodnich. Bamf odnotował natomiast spadek liczby wniosków pochodzących od mieszkańców Kosowa.

    W 2021 roku odrzucono w Niemczech 21,4 procent wniosków o azyl

    Liczba wniosków, które nie zostały jeszcze rozpatrzone przez urząd na koniec 2021 roku, wynosiła około 108.000 To dwa razy więcej niż na koniec poprzedniego roku. Według niemieckiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych wynika to głównie z faktu wtórnego przemieszczania się takich osób wewnątrz UE, a także z tego, że wydawanie decyzji w sprawie osób z Afganistanu zostało późnym latem i jesienią tymczasowo wstrzymane ze względu na zmianę sytuacji w kraju pochodzenia.

    W zeszłym roku odrzucono 21,4 procent wniosków o azyl. W przypadku 36,7 procent wniosków sprawy zakończyły się w inny sposób: na przykład przekazaniem do innego kraju UE zgodnie z tzw. procedurą dublińską lub wycofaniem wniosku.

    Źródło: www.zeit.de

    Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

    196,777FaniLubię
    24,300ObserwującyObserwuj
    315ObserwującyObserwuj

    1 KOMENTARZ

    Obserwuj
    Powiadom o
    guest

    1 Komentarz
    najstarszy
    najnowszy najpopularniejszy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    Marta

    Mieszkam w Niemczech juz 8 lat,4 lata po slubie z obywatelem niemieckim.
    Chce wyrobic dowod niemiecki, dostalam gore papierow.
    Musze podac adres ex( od 15 lat zaden kontakt mam,nie wiem gdzie mieszka), rozne dziadostwa wypelnic!!!!
    Nielegalni bez papierow,bez zyciorysu,bez sprawdzenia ich pochodzenia maja azyl,albo przyznanie obywatelstwa.
    Ja pracuje place PODATKI!!!!!
    Nigdy nie korzystalam z socjalu!!!!
    Sprachkurs,leben in Deutschland zrobiony.
    Czy te niemieckie papiroligie sa dla normalnych ludzi 🙄!????
    A darmozjady maja wiecej praw!🤮🤮🤮🤮

    1
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x