Podejrzenia o prawicowy ekstremizm wśród policjantów z Nadrenii Północnej-Westfalii zostały częściowo potwierdzone

    Prawicowe ekstremistyczne czaty, pozdrowienia Hitlera, nazistowskie symbole: był to w zeszłym roku skandal na dużą skalę wśród policji w Nadrenii Północnej-Westfalii. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wyciągnęło teraz pewne wnioski.

    Konsekwencje dla policjantów z NRW

    Około rok po tym, jak podejrzenia prawicowych ekstremistów wśród policji z NRW zostały ujawnione, potwierdzono je w 53 przypadkach. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w Düsseldorfie poinformowało o tym na prośbę agencji informacyjnej dpa. Sprawy zostały już ostatecznie zbadane a sprawcy ukarani.

    Konsekwencje miały głównie charakter oficjalny: zwolniono sześciu kandydatów na komisarzy. Ministerstwo kilka tygodni temu poinformowało, że w postępowaniu z zakresu prawa pracy doszło do dwóch zwolnień i trzech ostrzeżeń.

    84 wskazówki dotyczących zachowań skrajnie ekstremistycznych nie potwierdziły się. Zostały one dokładnie sprawdzone. W przypadku 138 podejrzeń, kontrola jest nadal w toku. Od 2017 r. do końca września bieżącego roku policja Nadrenii Północnej-Westfalii zgłosiła w sumie 275 podejrzanych przypadków.

    Spośród 138 wciąż otwartych spraw, dochodzenie karne zostało już zakończone w 79 sprawach. W 59 podejrzanych sprawach nadal trwa kontrola w kontekście prawa karnego, jak i prawa pracy, dyscyplinarnego oraz służby cywilnej.

    Szokujące incydenty z zeszłego roku

    Skandal wokół prawicowych ekstremistycznych grup czatowych w policji nasilił się w ciągu ostatniego roku. Zakazana piosenka Horsta Wessela została znaleziona na skonfiskowanych nośnikach danych. To pieśń bojowa SA i późniejszy hymn partii NSDAP.

    Jeden z funkcjonariuszy podobno zamieścił zdjęcia bombek choinkowych z runami SS i napisem „Sieg Heil”. U innego policjanta znaleziono zdjęcia ze swastyką, która została ułożona z amunicji służbowej. Kolejny funkcjonariusz sfotografował się stojąc na dwóch radiowozach pokazując „pozdrowienie Hitlera”.

    Zgodnie z prawem karnym, policjantom uszło to w większości na sucho, ponieważ sądownictwo klasyfikuje czaty WhatsApp jako komunikację prywatną. Zachowanie funkcjonariuszy, takie jak rozpowszechnianie symboli niegodnych z konstytucją, nie nosi wobec tego znamion przestępstwa.

    Źródło: www.t-online.de

    OPTYMALIZACJA FINANSÓW

    NA START W NIEMCZECH

    POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

    Obserwuj
    Powiadom o
    guest

    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments

    Dołącz do nas!

    196,777FaniLubię
    25,300ObserwującyObserwuj
    315ObserwującyObserwuj

    Popularne

    10 zabytków i atrakcji turystycznych Norymbergi, które koniecznie musicie zobaczyć!

    Ogromny zamek cesarski, zapierające dech w piersiach tereny zjazdów nazistowskiej partii NSDAP i sklejone w długi labirynt „lochy”. Zabytki w Norymberdze to niesamowita mieszanka....

    Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2024 – Terminy dla wszystkich landów!

    Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

    Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

    Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

    Terminy wypłat Kindergeld w 2024 roku – sprawdź kiedy otrzymasz przelew!

    Kindergeld jest wypłacany co miesiąc na podane we wniosku konto. W zależności od ostatniej cyfry numeru Kindergeld (niem. „Endziffer”) pięniądze otrzymacie na początku miesiąca,...

    Niemcy: do kiedy pracodawca musi dokonać przelewu wynagrodzenia?

    Jeśli pensja nie wpłynie na konto na czas, może to mieć nieprzyjemne konsekwencje dla pracowników – na przykład dlatego, że nie będą mogli w...
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x