Przed dzisiejszymi konsultacjami krajów związkowych: Bodo Ramelow żąda całkowitego otwarcia jesienią

    W okresie poprzedzającym dzisiejsze spotkanie premierów poszczególnych krajów związkowych coraz głośniej słychać apele o dalsze poluzowanie obostrzeń. Najdalej posunął się premier Turyngii Bodo Ramelow (65, Die Linke), który żąda całkowitego otwarcie życia towarzyskiego na jesieni! Na łamach „Rheinische Post” polityk stwierdził: „Myślę, że możemy podjąć ryzyko całkowitego otwarcia jesienią”.

    Ramelow chce zmiany strategi

    Ramelow powiedział, że w tym roku odporność jest wyższa ze względu na szczepionkę. Zdaje sobie jednak również sprawę z tego, że 20 do 25 procent populacji nie zaszczepi się. Jego jasne przesłanie dla tych, którzy odmawiają szczepień: „Będą musieli sami ponieść ryzyko i wziąć za nie odpowiedzialność”.

    Państwo musi jednak pilnie podjąć środki zapobiegawcze, gdyby liczba nowych zakażeń koronawirusem miała ponownie wzrosnąć. Jednak jego zdaniem „nie metodami sprzed 18 miesięcy, które stosowaliśmy z niewiedzy (…). W tym kierunku musimy ewoluować”.

    Schwesig chce ogólnokrajowych zasad dla dużych imprez

    Minister-przewodnicząca Meklemburgii-Pomorza Przedniego Manuela Schwesig (47, SPD) nie posuwa się na razie tak daleko ze swoimi żądaniami. Żąda ona w „Rheinische Post” ogólnokrajowych zasad dla dużych imprez i obszarów ryzyka koronawirusa.

    Jej zdaniem muszą istnieć wspólne zasady postępowania w przypadku festiwali publicznych i dużych imprez. To samo dotyczy obszarów zagrożonych: „Zawsze może się zdarzyć, że w poszczególnych regionach liczba zachorowań ponownie wzrośnie”. Następnie, powiedziała, należy podjąć konsekwentne działania.

    Göring-Eckardt: „Musimy być przygotowani”

    Katrin Göring-Eckardt (55), przewodnicząca frakcji Partii Zielonych, ostrzegła: „Nadszedł czas, aby osoby odpowiedzialne na szczeblu federalnym i krajowym przygotowały się do jesieni”, powiedziała gazecie Funke Mediengruppe. „Jeśli po lecie liczba zachorowań znów wzrośnie, nie możemy być znów nieprzygotowani”. Przede wszystkim szkoły muszą być lepiej wyposażone, np. w filtry powietrza: „Nauczanie musi być możliwe w bezpiecznych warunkach, nawet jeśli liczba zakażeń ponownie wzrośnie”.

    źródło: www.bild.de

    Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

    196,777FaniLubię
    24,300ObserwującyObserwuj
    315ObserwującyObserwuj
    Obserwuj
    Powiadom o
    guest

    0 komentarzy
    najstarszy
    najnowszy najpopularniejszy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x