Nie będzie zmian – niemiecka konstytucja bez praw dziecka, za to nadal z określeniem „rasa”!

    Nie dość, że prawa dziecka nie będą zawarte w niemieckiej konstytucji, to również określenie „rasa” nie zostanie zmienione.

    Konstutucja bez praw dziecka

    „Koalicja nie ma projektu ustawy zmieniającej konstytucję w kontekście określenia „rasa”, więc nie należy oczekiwać tutaj żadnych zmian w najbliższym czasie” – powiedział radca prawny Ansgar Heveling (CDU), w wywiadzie dla „Rheinische Post”.

    Choć prawdopodobnie odbędzie się jeszcze dyskusja Komisji Prawnej na ten temat, to w tej kadencji nie należy się już spodziewać żadnych zmian.

    Polityk CDU odniósł się także do wpływu decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ochronie klimatu na wszystkie inne zmiany Ustawy Zasadniczej. Sędziowe konstytucyjni wyczytali z celu państwowego, jakim jest ochrona klimatu, jasne wytyczne dotyczące zaostrzenia prawa.

    Dyskryminacja z powodu przynależności rasowej?

    W debacie na temat zastąpienia słowa „rasa”, konieczne są pewne przemyślenia, stwierdził Heveling, „ponieważ niedawna decyzja Federalnego Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ochrony klimatu potwierdza, że każda zmiana konstytucji otwiera drzwi do jej nowych interpretacji”.

    Artykuł trzeci Ustawy Zasadniczej stanowi, że nikt nie może być pokrzywdzony lub uprzywilejowany ze względu na „swoją płeć, pochodzenie, rasę, język, ojczyznę i pochodzenie, przekonania, poglądy religijne lub polityczne”.

    Twórcy Ustawy Zasadniczej chcieli w 1949 r. wysłać jasny sygnał przeciwko szaleństwu rasowemu nazistów. Sformułowanie sugeruje jednak, że istnieją różne rasy ludzi. Niedawno zaproponowano, że artykuł 3 powinien zakazywać dyskryminacji z „powodu przynależności rasowej”.

    Źródło: www.tagesspiegel.de

    OPTYMALIZACJA FINANSÓW

    NA START W NIEMCZECH

    POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

    1 KOMENTARZ

    Obserwuj
    Powiadom o
    guest

    1 Komentarz
    najstarszy
    najnowszy najpopularniejszy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    Eugen

    Libańczycy żyli w Niemczech ponad stan ,otrzymywali pieniądze zgodnie z niemieckim prawem,prawo jest dobre dla bogatych. Dla ludzi tak doświadczonych przez lekarzy i prawo niemieckie jak ja ,któremu 7 lat temu brakło do ” ustawowych 5 lat ubezpieczenia rentowego przed operacją kręgosłupa, kilkanaście miesięcy „. Zrobili ze mnie 70 % inwalidę i wylądowałem na zasiłku socjalnym. Byłem dobrym fachowcem w remontach mieszkań i domów i miałem dobre uczciwie zarobione pieniądze , teraz jak jestem biedny to tak jakby cały świat o mnie i mojej rodzinie zapomniał . Nie stać mnie na proces ze szpitalem , na dodatek mam w kręgosłupie… Czytaj więcej »

    Dołącz do nas!

    196,777FaniLubię
    25,300ObserwującyObserwuj
    315ObserwującyObserwuj

    Popularne

    10 zabytków i atrakcji turystycznych Norymbergi, które koniecznie musicie zobaczyć!

    Ogromny zamek cesarski, zapierające dech w piersiach tereny zjazdów nazistowskiej partii NSDAP i sklejone w długi labirynt „lochy”. Zabytki w Norymberdze to niesamowita mieszanka....

    Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2024 – Terminy dla wszystkich landów!

    Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

    Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

    Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

    Terminy wypłat Kindergeld w 2024 roku – sprawdź kiedy otrzymasz przelew!

    Kindergeld jest wypłacany co miesiąc na podane we wniosku konto. W zależności od ostatniej cyfry numeru Kindergeld (niem. „Endziffer”) pięniądze otrzymacie na początku miesiąca,...

    Niemcy: do kiedy pracodawca musi dokonać przelewu wynagrodzenia?

    Jeśli pensja nie wpłynie na konto na czas, może to mieć nieprzyjemne konsekwencje dla pracowników – na przykład dlatego, że nie będą mogli w...
    1
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x