Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią Europa-Park w Badenii-Wirtembergii wznawia działalność

    Po miesiącach lockdownu spowodowanego pandemią koronawirusa nieśmiało rozpoczyna się sezon w branży rozrywkowej w Badenii-Wirtembergii. W piątek Europa-Park w Rust (powiat Ortenau) chce ponownie przyjąć gości w ramach zatwierdzonego przez władze kraju związkowego projektu modelowego. Jest to drugi po Heideparku w Dolnej Saksonii klasyczny park rozrywki w Niemczech, dla którego ustalono już konkretną datę otwarcia.

    Jak poinformowała rzeczniczka Europa-Parku, początkowo liczba odwiedzających będzie mocno ograniczona. Pierwszego dnia z atrakcji będą mogły skorzystać tylko 3 tysiące osób, w sobotę już 6,5 tysiąca. W ten sposób park chce przeprowadzić swego rodzaju test, zanim ostatecznie wpuszczonych zostanie 20 tysięcy gości.

    Wstęp do parku tylko dla zaszczepionych, ozdrowieńców i posiadających negatywny wynik testu na koronawirusa

    Osoby chcące wejść do parku muszą wykazać, że wyzdrowiały z COVID-19 lub są zaszczepione, ewentualnie przedłożyć negatywny wynik testu na koronawirusa nie starszy niż 24 godziny. Bilety muszą być zakupione z wyprzedzeniem. Wszystkie osoby powyżej szóstego roku życia będą musiały nosić maseczki medyczne. Specjalny cyfrowy system ma zapobiegać tworzeniu się kolejek przed poszczególnymi atrakcjami Europa-Parku.

    Ministerstwo mówi o „przekonującej koncepcji” Europa-Parku

    Rzecznik Ministerstwa Spraw Społecznych Badenii-Wirtembergii powiedział, że Europa-Park przedstawił przekonującą koncepcję higieny, którą można by zastosować także w innych parkach rozrywki. Ralf Stumpf, odpowiedzialny za koncepcję higieny w Europa-Parku, powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej, że ich celem jest udowodnienie, że funkcjonowanie parków rozrywki w odpowiednim reżimie sanitarnym jest możliwe również w czasie pandemii.

    Tripsdrill także ma nadzieję na wcześniejsze otwarcie

    Wznowienie działalności przez parki rozrywki w Badenii-Wirtembergii planowane jest wprawdzie dopiero za jakiś czas, po otwarciu kin i muzeów. Jednak również park rozrywki Tripsdrill w powiecie Heilbronn liczy na to, że na otwarcie (przynajmniej w ramach projektu modelowego) nie będzie trzeba czekać aż tak długo. Wszak badania potwierdziły, że obiekty na świeżym powietrzu są bezpieczniejsze niż pomieszczenia zamknięte. Niezadowolenie widać również w innych krajach związkowych. Na przykład Holiday Park w Haßloch (Nadrenia-Palatynat) zapowiedział już, że podejmie kroki prawne w tej sprawie.

    Źródło: www.swr.de

    Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

    196,777FaniLubię
    24,300ObserwującyObserwuj
    315ObserwującyObserwuj
    Obserwuj
    Powiadom o
    guest

    0 komentarzy
    najstarszy
    najnowszy najpopularniejszy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x