Rasistowski atak na Majorce: dwaj niemieccy turyści muszą zapłacić poszkodowanemu 150.000 euro

    W odbywającej się na świeżym powietrzu dyskotece Megapark dwóch Niemców pobiło i znieważyło czarnoskórego bramkarza. Dzięki ugodzie z prokuraturą nie muszą iść do więzienia – w zamian za to muszą zapłacić odszkodowanie.

    Dwa lata w zawieszeniu plus 150.000 euro zadośćuczynienia za ból i cierpienie

    Do zdarzenia doszło w 2019 roku. Obaj oskarżeni spędzili już rok w areszcie śledczym. Teraz jednak sprawcy brutalnego ataku na bramkarza z Senegalu nie będą już musieli wracać do więzienia. Sąd w Palmie skazał dwóch oskarżonych na dwa lata więzienia w zawieszeniu, a także nakazał im zapłacić łącznie 150.000 euro odszkodowania za ból i cierpienie.

    Prokuratura i obrona doszły do porozumienia w sprawie kary przed rozpoczęciem procesu, powiedział sędzia podczas rozprawy odbywającej się w Palma de Mallorca, stolicy wyspy. Tym samym prokuratura odstąpiła od żądania skazania każdego z Niemców na 13 lat więzienia za atak na tle rasowym.

    W zamian za to skazani zgodzili się na zapłacenie wyższego zadośćuczynienia za ból i cierpienie. Prokuratura domagała się około 115.000 euro. Dwaj młodzi mężczyźni z okolic Lipska nie mają prawa wjazdu na Majorkę przez pięć lat.

    Bramkarz doznał poważnych obrażeń i jest niezdolny do pracy

    W czerwcu 2019 roku sprawcy przyjechali na wyspę z grupą chuliganów. Podczas koncertu jeden z nich wszedł na scenę. Został wówczas poproszony przez bramkarza o jej opuszczenie. Wtedy obaj skazani zaatakowali Senegalczyka: zadawali mu ciosy, kopali po tym jak upadł na ziemię i znieważali go.

    Ofiara doznała poważnych obrażeń kręgosłupa. Z powodu paraliżu lewostronnego od tego czasu nie jest w stanie wykonywać swojej pracy. Sędzia zakazał skazanym zbliżania się do mężczyzny i kontaktowania się z nim przez dziesięć lat.

    Policja znalazła na telefonach komórkowych symbole, których używają prawicowi ekstremiści

    Podczas aresztowania policja znalazła na telefonach komórkowych Niemców symbole używane przez prawicowych ekstremistów. Mieszkańcy Lipska przebywali w areszcie przez rok i trzy dni, po czym pozwolono im wrócić do kraju.

    Poniedziałkowa rozprawa sądowa odbyła się w formie transmisji video. Tłumacz zapytał, czy zgadzają się na ugodę i odczytał jej warunki. Mężczyźni wyrazili zgodę.

    Źródło: www.spiegel.de

    Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

    196,777FaniLubię
    24,300ObserwującyObserwuj
    315ObserwującyObserwuj

    1 KOMENTARZ

    Obserwuj
    Powiadom o
    guest

    1 Komentarz
    najstarszy
    najnowszy najpopularniejszy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    Marek

    Opłacało im się?

    1
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x