Godzina policyjna wkrótce w całych Niemczech? Oto gdzie obowiązuje aktualnie!

    Kanclerz Merkel (66, CDU) określiła niedawno godziny policyjne jako „bardzo skuteczny środek w walce z koronawirusem”. Jakby to zależało od niej, godzina policyjna mogłaby zostać wprowadzona w całych Niemczech. Poniżej znajdziecie listę regionów w Niemczech, gdzie obowiązuje godzina policyjna.

    Godzina policyjna w Niemczech – oto, gdzie aktualnie obowiązuje!

    W dwóch krajach związkowych obowiązuje ogólna godzina policyjna:

    ► W Brandenburgii obowiązuje ona od 1 do 6 kwietnia rano w godzinach od 22.00 do 5.00.

    ► W Hamburgu wprowadzono godzinę policyjną do 18 kwietnia. Obowiązuje ona od godziny 21 do 5 rano.

    Oznacza to, że aby wyjść za drzwi, ludzie muszą mieć ważny powód. Może nim być na przykład droga do pracy lub do lekarza.

    W wielu innych krajach związkowych przepisy różnią się w zależności od powiatu lub miasta.

    ► W Bawarii nie obowiązuje ogólna godzina policyjna. Mimo to, w większości powiatów obowiązują godziny policyjne. Tam obywatelom nie wolno przebywać poza domem między godziną 22 a 5 rano.

    ► W Bremie nawet w obrębie samego miasta istnieją różnice! W Bremie nie obowiązuje godzina policyjna, natomiast w mieście Bremerhaven, które nie należy do okręgu miejskiego Bremy, obowiązuje od godziny 21.00 do 5.00 rano.

    ► W Hesji godzina policyjna została ostatnio ponownie wprowadzona w dwóch okręgach: W Offenbach i Groß-Gerau w godzinach od 21.00 do 5.00 można przebywać na zewnątrz tylko z uzasadnionym powodem. Inne powiaty mogą pójść w ich ślady.

    ► W Meklemburgii-Pomorzu Przednim w powiecie Ludwigslust-Parchim obowiązuje godzina policyjna od 21.00 do 6.00.

    ► W wielu powiatach Dolnej Saksonii można przebywać poza domem w godzinach od 21.00 do 5.00 tylko z ważnego powodu, a w Hanowerze obowiązuje godzina policyjna od 22.00 do 5.00.

    ► W Nadrenii-Palatynacie w wielu powiatach, w tym w Moguncji, również obowiązuje godzina policyjna, mianowicie od 21:00 lub 22:00 do 5:00 rano.

    ► W Saksonii w powiatach, w których współczynnik zachorowań na koronawirusa przekracza 100, obowiązują nieograniczone czasowo godziny policyjnej. Istnieją pewne wyjątki od tej reguły: Dozwolone są na przykład ćwiczenia na świeżym powietrzu.

    ► W Berlinie nie ma ogólnej godziny policyjnej, ale w czwartek znacznie zaostrzono ograniczenia w kontaktach: od Wielkiego Piątku ludzie mogą przebywać na zewnątrz między godziną 21 a 5 rano tylko sami albo w dwie osoby.

    ► W Szlezwiku-Holsztynie ograniczenia dotyczące godziny policyjnej w nocy mogą zostać wprowadzone w poszczególnych okręgach, zgodnie z decyzją rządu krajowego. Warunkiem wstępnym jest wartość zapadalności powyżej 200, ale obecnie wartość ta jest niższa we wszystkich powiatach.

    ► W Badenii-Wirtembergii tylko Schwäbisch Hall i Mannheim mają obecnie ustawę o godzinie policyjnej.

    Wkrótce mogą one wejść w życie także w wielu innych okręgach: Państwowe Ministerstwo Zdrowia wezwało niedawno powiaty do „poważnego rozważenia wprowadzenia godzin policyjnych, najpóźniej w przypadku wzrostu współczynnika zachorowań do powyżej 150”.

    ► W Kraju Saary, Nadrenii Północnej-Westfalii, Turyngii i Saksonii-Anhalt nie obowiązują obecnie godziny policyjne.

    źródło: Dojczland.info, opracowanie własne

    Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

    196,777FaniLubię
    24,300ObserwującyObserwuj
    315ObserwującyObserwuj

    1 KOMENTARZ

    Obserwuj
    Powiadom o
    guest

    1 Komentarz
    najstarszy
    najnowszy najpopularniejszy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    Krzysztof

    bardzo skuteczny środek w walce z koronawirusem” – A to ciekawe. Wyjście na pustą ulicę po 21 ma być groźne pod kątem zakażenia koronawirusem? Koś to badał, czy tak się komuś wydaje? Poza tym pomijam fakt, że jest to niezgodne z konstytucją i oznacza łamanie praw człowieka.

    1
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x