Godzina policyjna wkrótce w całych Niemczech? Oto gdzie obowiązuje aktualnie!

    Kanclerz Merkel (66, CDU) określiła niedawno godziny policyjne jako „bardzo skuteczny środek w walce z koronawirusem”. Jakby to zależało od niej, godzina policyjna mogłaby zostać wprowadzona w całych Niemczech. Poniżej znajdziecie listę regionów w Niemczech, gdzie obowiązuje godzina policyjna.

    Godzina policyjna w Niemczech – oto, gdzie aktualnie obowiązuje!

    W dwóch krajach związkowych obowiązuje ogólna godzina policyjna:

    ► W Brandenburgii obowiązuje ona od 1 do 6 kwietnia rano w godzinach od 22.00 do 5.00.

    ► W Hamburgu wprowadzono godzinę policyjną do 18 kwietnia. Obowiązuje ona od godziny 21 do 5 rano.

    Oznacza to, że aby wyjść za drzwi, ludzie muszą mieć ważny powód. Może nim być na przykład droga do pracy lub do lekarza.

    W wielu innych krajach związkowych przepisy różnią się w zależności od powiatu lub miasta.

    ► W Bawarii nie obowiązuje ogólna godzina policyjna. Mimo to, w większości powiatów obowiązują godziny policyjne. Tam obywatelom nie wolno przebywać poza domem między godziną 22 a 5 rano.

    ► W Bremie nawet w obrębie samego miasta istnieją różnice! W Bremie nie obowiązuje godzina policyjna, natomiast w mieście Bremerhaven, które nie należy do okręgu miejskiego Bremy, obowiązuje od godziny 21.00 do 5.00 rano.

    ► W Hesji godzina policyjna została ostatnio ponownie wprowadzona w dwóch okręgach: W Offenbach i Groß-Gerau w godzinach od 21.00 do 5.00 można przebywać na zewnątrz tylko z uzasadnionym powodem. Inne powiaty mogą pójść w ich ślady.

    ► W Meklemburgii-Pomorzu Przednim w powiecie Ludwigslust-Parchim obowiązuje godzina policyjna od 21.00 do 6.00.

    ► W wielu powiatach Dolnej Saksonii można przebywać poza domem w godzinach od 21.00 do 5.00 tylko z ważnego powodu, a w Hanowerze obowiązuje godzina policyjna od 22.00 do 5.00.

    ► W Nadrenii-Palatynacie w wielu powiatach, w tym w Moguncji, również obowiązuje godzina policyjna, mianowicie od 21:00 lub 22:00 do 5:00 rano.

    ► W Saksonii w powiatach, w których współczynnik zachorowań na koronawirusa przekracza 100, obowiązują nieograniczone czasowo godziny policyjnej. Istnieją pewne wyjątki od tej reguły: Dozwolone są na przykład ćwiczenia na świeżym powietrzu.

    ► W Berlinie nie ma ogólnej godziny policyjnej, ale w czwartek znacznie zaostrzono ograniczenia w kontaktach: od Wielkiego Piątku ludzie mogą przebywać na zewnątrz między godziną 21 a 5 rano tylko sami albo w dwie osoby.

    ► W Szlezwiku-Holsztynie ograniczenia dotyczące godziny policyjnej w nocy mogą zostać wprowadzone w poszczególnych okręgach, zgodnie z decyzją rządu krajowego. Warunkiem wstępnym jest wartość zapadalności powyżej 200, ale obecnie wartość ta jest niższa we wszystkich powiatach.

    ► W Badenii-Wirtembergii tylko Schwäbisch Hall i Mannheim mają obecnie ustawę o godzinie policyjnej.

    Wkrótce mogą one wejść w życie także w wielu innych okręgach: Państwowe Ministerstwo Zdrowia wezwało niedawno powiaty do „poważnego rozważenia wprowadzenia godzin policyjnych, najpóźniej w przypadku wzrostu współczynnika zachorowań do powyżej 150”.

    ► W Kraju Saary, Nadrenii Północnej-Westfalii, Turyngii i Saksonii-Anhalt nie obowiązują obecnie godziny policyjne.

    źródło: Dojczland.info, opracowanie własne

    OPTYMALIZACJA FINANSÓW

    NA START W NIEMCZECH

    POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

    1 KOMENTARZ

    Obserwuj
    Powiadom o
    guest

    1 Komentarz
    najstarszy
    najnowszy najpopularniejszy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    Krzysztof

    bardzo skuteczny środek w walce z koronawirusem” – A to ciekawe. Wyjście na pustą ulicę po 21 ma być groźne pod kątem zakażenia koronawirusem? Koś to badał, czy tak się komuś wydaje? Poza tym pomijam fakt, że jest to niezgodne z konstytucją i oznacza łamanie praw człowieka.

    Dołącz do nas!

    196,777FaniLubię
    25,300ObserwującyObserwuj
    315ObserwującyObserwuj

    Popularne

    10 zabytków i atrakcji turystycznych Norymbergi, które koniecznie musicie zobaczyć!

    Ogromny zamek cesarski, zapierające dech w piersiach tereny zjazdów nazistowskiej partii NSDAP i sklejone w długi labirynt „lochy”. Zabytki w Norymberdze to niesamowita mieszanka....

    Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2024 – Terminy dla wszystkich landów!

    Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

    Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

    Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

    Terminy wypłat Kindergeld w 2024 roku – sprawdź kiedy otrzymasz przelew!

    Kindergeld jest wypłacany co miesiąc na podane we wniosku konto. W zależności od ostatniej cyfry numeru Kindergeld (niem. „Endziffer”) pięniądze otrzymacie na początku miesiąca,...

    Życzenia urodzinowe po niemiecku

    Obchodzenie urodzin w Niemczech jest dość popularną, radosną i kultywowaną tradycją. Możemy się więc spodziewać, że i nas „dolecą” urodzinowe życzenia po niemiecku od...
    1
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x