25 jezior w okolicach Monachium: Idealne miejsca do spędzania upalnych dni!

  Zbilża się lato i temperatury zacznają wzrastać. Tym samym sezon kąpielowy powoli się rozpoczyna. Miasto nie daje zbyt wielu możliwości na spędzenia wolnego czasu blisko natury i ochłodzenie w wodzie. Jednak w pobliżu Monachium znajduje się 25 jezior idealnych na letnie popołudnie!

  1/25 Regattasee

  Jezioro kąpielowe idealne dla każdego. Plaża z piaskiem, leżaki i zimne drinkami! Regattasee na północnym krańcu Monachium ma wiele aspektów, którym ciężko się oprzeć. Usytuowane obok olimpijskich torów wioślarskich z 1972 roku, niedaleko autostrady A 99. Do płatnego parkingu nad jeziorem można dojechać zjazdem Oberschleißheim na A 92.

  2/25 Waldschwaigsee, powiat Dachau

  Waldschwaigsee w zachodniej części gminy Karlsfeld, to cicha idylla dla osób spragnionych relaksu i miłośników przyrody. Obszar jest w większości naturalny, na środku jeziora znajduje się naturalna wyspa, a w okolicy niewielka knajpa. W sezonie kąpielowym niedozwolone jest wprowadzanie zwierząt na teren kąpieliska.

   

  Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

   

  #waldschwaigsee #tapetenwechsel #abwechslungmusssein #ausflug #sonne #radltour #wasser #ausblick

  Ein Beitrag geteilt von Katja J.H. (@laufkatjalauf_muenchen19) am

  3/25 Olchinger See, powiat Fürstenfeldbruck

  Do Olchinger See można łatwo dojechać ze stacji S-Bahn Gröbenzell i Olching. Dla osób niepełnosprawnych obok niewielkiego molo na wschodnim brzegu znajduje się specjalnie przystosowane wejście.

  4/25 Pucher Meer, powiat Fürstenfeldbruck

  Pucher Meer to jezioro o powierzchni 57 000 metrów kwadratowych w strefie wydobywania żwiru, na zachód od Fürstenfeldbruck. Drogi krajowe 2 i 471 przebiegają tuż obok kąpieliska. Dostępnych jest ponad 600 miejsc parkingowych. Ogródek piwny oferuje jedzenie i napoje, więc nie trzeba zabierać ze sobą prowiantu.

   

  Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

   

  Last day of summer 2019 🌞

  Ein Beitrag geteilt von Mrs J (@ljcakesandcupcakes) am

  5/25 Eisolzrieder See, powiat Dachau

  Eisolzrieder See leży w gminie Bergkirchen. Nie jest zazwyczaj tak przepełnione jak inne kąpieliska. Oferuje też idealne warunki do odpoczynku na łonie natury z miejscami do opalania, piaszczystą plażą i niewielkim kioskiem. Jedyna wada: jezioro znajduje się bezpośrednio przy autostradzie A8, więc ciężko tam o ciszę, co może przeszkadzać podczas odpoczynku.

  6/25 Germeringer See, powiat Fürstenfeldbruck

  Przy Germeringer See miejsc parkingowych jest niestety niewiele. Do jeziora można jednak łatwo dojechać rowerem z Pasing. Ważnym aspektem jest fakt, że jezioro ma tylko sześć metrów głębokości, tym samym woda badzo szybko się w nim nagrzewa.

  7/25 Georgenstein, powiat Monachium

  Pomnik przyrody Georgenstein znajduje się na rzece Izara na południe od Grünwaldu. Aby podbić południowe ścieżki po lewej stronie rzeki potrzebny będzie rower terenowy. Dlatego to idealne miejsce na oderwanie się od miejskiego zgiełku.

  8/25 Heimstettener See, powiat Monachium

  Miejsce to potocznie nazywane „Fidżi” znajduje się tylko dwa kilometry na wschód od granic Monachium i jest idealnym punktem na mapie jeśli chodzi o kąpiel w chłodnej wodzie, imprezowanie na brzegu lub na drinka w ogródku piwnym.

   

  Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

   

  Отмечаем день мужчин разнузданым пикником на дальнем озере.

  Ein Beitrag geteilt von Sam Kozlov (@sam_kozlov) am

  9/25 Heiglweiher, powiat Dachau

  Heiglweiher o długości 195 metrów i szerokości 125 metrów w pobliżu Haimhausen jest naturalnym kąpieliskiem. Ze względu na ponadprzeciętnie wysoką temperaturę wody jezioro jest szczególnie popularne we wczesnym sezonie kąpielowym. Poza fragmentem skoszonej łąki brzegi stawu są stosunkowo zarośnięte.

  10/25 Pullinger Weiher, powiat Freising

  Stawy Pullinger na północ od Monachium są nie tylko popularnym miejscem kąpieli dla mieszkańców Freising. Po tym, jak otworzono również pierwszą część większego jeziora południowego na brzegach jest zdecydowanie więcej miejsca. Kiosk w północnej części o nazwie Seestüberl znany jest z szybkiego serwisu i smacznego jedzenia.

  11/25 Kronthaler Weiher, powiat Erding

  Staw Kronthaler to klasyk wśród kąpielisk w okolicy Erding i prawdopodobnie także jedno z najczęściej odwiedzanych – to tylko kilkaset metrów na północ od starego miasta. Jezioro zostało sztucznie utworzone w latach 60. XX wieku.

  12/25 Moosinninger Weiher, powiat Erding

  Staw Moosinninger powstał 34 lata temu, z okazji 950. rocznicy powstania społeczności Moosinning. Pomysł był strzałem w dziesiątkę: dziś piękny staw na z piaszczystymi, żwirowymi i łąkowymi plażami przyciąga wielu ludzi. Tuż obok znajduje się staw przeznaczony do wędkowania.

  13/25 Thenner Weiher, powiat Erding

  Thenner Weiher na zachód od Wartenberg jest otoczony drzewami i krzewami, co czyni go popularnym wśród pływaków w okolicy. Jakość wody jest bardzo dobra, co potwierdzają testy. Na brzegu znajduje się wypożyczalnia łodzi i dobrze zaopatrzony kiosk. Istna sielanka!

   

  Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

   

  Heute habe ich das erste Boot im Thenner See entdeckt. Der Frühling kann also nicht mehr weit (weg) sein.

  Ein Beitrag geteilt von 💚Marlyn (@mein_buntes_leben) am

  14/25 Aquapark Moosburg, powiat Freising

  Nazwa Aquapark nie odnosi się do kompleksu basenowego z szalonymi atrakcjami, ale do ogromnego żwirowego stawu w pobliżu Moosburga, bezpośrednio przy autostradzie A 92. Do turkusowo-niebieskiej wody częściowo prowadzi biały piasek.

  15/25 Klostersee, powiat Ebersberg

  Dla szukających orzeźwienia w Ebersberg, idealnie nadaje się Klostersee – jest ono na obrzeżach miasta i dlatego łatwo można tam dotrzeć na piechotę. Staw był wcześniej wykorzystywany przez klasztor do hodowli ryb. Teraz to kąpielisko z miejscami do opalania i kilkoma pomostami kąpielowymi. Wejście jest darmowe.

  16/25 Steinsee, powiat Ebersberg

  Steinsee w Moosach zdecydowanie nie jest jednym z najcieplejszych jezior w Niemczech. Duża część brzegu jest chroniona i niedostępna dla zwiedzających. Kąpiel jest dozwolona tylko w specjalnie wyznaczonym miejscu.

  17/25 Wiesmühle, powiat Ebersberg

  Naturalny basen w Wiesmühle niedaleko Glonn w powiecie Ebersberg to spokojne i relaksujące miejsce. Woda płynie bezpośrednio z pobliskiego strumienia do kąpieliska, które zostało ręcznie wykopane kilkadziesiąt lat temu. Kąpiel jest możliwa codziennie od 10 rano. Tuż przy jeziorze znajduje się ogródek piwny.

  18/25 Oberndorf am Wörthsee, powiat Starnberg

  Dotarcie do celu i znalezienie wolnego miejsca parkingowego w okolicy kąpieliska Oberndorf na południowo-zachodnim brzegu jeziora Wörth, z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Jednak piękna okolica wynagradza trudy poszukiwań. Ogromna łąka oferuje dużo miejsca, duże drzewa dają cień, kiosk zapewnia gościom jedzenie i napoje. Ponieważ brzeg jest bardzo błotnisty, trzy długie pomosty umożliwiają wejście bezpośrednio do bardzo czystej wody.

  19/25 Stegen am Ammersee, powiat Starnberg

  Kąpielisko w Stegen to prawdopodobnie najbardziej przyjazny rodzinom brzeg jeziora Ammer. Woda jest bardzo płytka, co daje idealną możliwość zabawy małym dzieciom. Dodatkowo istnieje możliwość odbycie krótkiego rejsu. Statki wyruszają kilka razy dziennie na rejsy po jeziorze. Ponadto nad wodą znajdują się ogródki piwne. Do Stegen można dotrzeć drogą A 96 w kierunku Lindau.

   

  Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

   

  #stegen #stegenamammersee #ammersee #lake #see #lago #bayern #bavaria #alpen #alps #germany #deutschland

  Ein Beitrag geteilt von Sandra (@sz_muc) am

  20/25 Badegelände Paradies, powiat Starnberg

  Trawnik w pobliżu Possenhofen zazwyczaj jest pełny. Jednak nawet w wysokim sezonie, gdy w okolicy jest mnóstwo ludzi, urlopowicze nie wpadają na siebie w raju nad jeziorem Starnberg. Wskazane jest jednak zabranie ze sobą parasola, ponieważ miejsc w cieniu jest niewiele i zajmowane są bardzo szybko. Przyjeżdżając odpowiednio wcześnie można również znaleźć miejsce parkingowe osłonięte przed słońcem.

  21/25 Bibisee, powiat Bad Tölz-Wolfratshausen

  W Königsdorf, bezpośrednio przy trasie B 11, w latach 70. powstało jezioro wód podziemnych, dzisiejszy Bibisee. Dzięki alpejskiej panoramie, 25 000 metrów kwadratowych trawnika i około 1200 metrów plaży kąpielowej jezioro Bibi jest idealnym, lokalnym miejscem rekreacji dla całej rodziny.

  22/25 Kirchsee, powiat Bad Tölz-Wolfratshausen

  Kirchsee leży poniżej klasztoru Reutberg, na północny wschód od Bad Tölz w Sachsenkam. Na północnym brzegu znajdują się dwa kąpieliska z pomostami, miejsca parkingowe i toalety. Do innego kąpieliska na południowym brzegu można dotrzeć tylko pieszo.

  23/25 Fohnsee, powiat Weilheim-Schongau

  Prosty dojazd autostradą, a jednocześnie spokojna idylla dla osób poszukujących relaksu w środku rezerwatu przyrody: około 10 kilometrów na południe od jeziora Starnberg w pobliżu Iffeldorfu znajduje się jezioro Fohnsee będące częścią Osterseen. Kąpieliska znajdują się przy plaży z trawnikiem w pobliżu kempingu. W pobliżu pomnika w Iffeldorfer można znaleźć miejsce parkinowe, skąd spacer prowadzi bezpośrednio do brzegu jeziora.

  24/25 Mühlseen, powiat Freising

  Mühlseen na północ od Neufahrn w powiecie Freising to trzy jeziora: jedno przeznaczone do pływania, drugie do uprawiania sportów wodnych, a trzecie jako ostoja dla przyrody. Czysta woda, parkingi, zielone brzegi i całoroczna knajpa „Mooswirt” gwarantują świetnie spędzony czas.

  25/25 Stoibermühle, powiat Freising

  Stoibermühle jest małym, ale pięknym lokalnym terenem rekreacyjnym we wschodniej części Freising. Przez cały rok spacery po jeziorze są równie popularne jak pływanie i opalanie latem. Szczególnie rodziny z dziećmi lubią odwiedzać ten naturalny teren rekreacyjny. Do jeziora kąpielowego można dotrzeć przez Moosstraße w dzielnicy Lerchenfeld.

   

  Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

   

  just a short dip next to MUC #nofilterswimming #wildswimgermany #wildswimbavaria thanks @threewildbikes for the perfect shot

  Ein Beitrag geteilt von Anne (@wildswimstories) am

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,377FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  316ObserwującyObserwuj
  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x