Konsumpcja i posiadanie marihuany w Niemczech – oto co jest dozwolone!

  Legalizacja marihuany w Niemczech – co jest dozwolone?

  1 kwietnia 2024 roku konopie indyjskie zostały w Niemczech usunięte z listy substancji zabronionych w ustawie o środkach odurzających. Domowa uprawa i posiadanie pewnych ilości będą dozwolone dla dorosłych od pierwszego kwietnia, z kolei kluby konopne będą mogły rozpocząć swoją działalność od 1 lipca.

  Posiadanie marihuany w Niemczech nie jest już przestępstwem

  W Niemczech posiadanie i handel narkotykiem pozyskiwanym z konopi indyjskich był do tej pory przestępstwem. Teraz się to zmienia. Aktualnie dorośli mogą posiadać przy sobie 25 gramów w miejscach publicznych. Prywatnie można uprawiać maksymalnie trzy rośliny. Ponadto, we własnym domu można przechowywać maksymalnie 50 gramów marihuany.

  W klubach konopnych członkowie będą mogli wspólnie uprawiać narkotyk i dostarczać go sobie nawzajem – maksymalnie 50 gramów na członka miesięcznie. W przypadku osób w wieku od 18 do 21 lat może to być do 30 gramów miesięcznie z maksymalną zawartością 10% odurzającego tetrahydrokannabinolu (THC).

  Celem jest uczynienie konsumpcji i dostępu bezpieczniejszymi dla świadomych dorosłych poprzez zapobieganie dystrybucji zanieczyszczonych substancji i ograniczenie czarnego rynku.

  Uprawa konopi w Niemczech we własnym domu

  Przepisy dotyczące uprawy domowej i maksymalnej ilości konopi indyjskich, które można przechowywać w Niemczech we własnych czterech ścianach, mogą prowadzić do nieporozumień. Wynika to z faktu, że z jednej rośliny konopi można oczekiwać plonów do 100 gramów, wyjaśnia Buddix Zierden z Cannabis Social Club Düsseldorf w rozmowie z WDR. Jeśli uprawiacie trzy rośliny jednocześnie, możecie uzyskać 300 gramów marihuany, tj. suszonych kwiatów rośliny. Jednak tylko 50 gramów jest dozwolone w prywatnych gospodarstwach domowych.

  Wszystko, co przekracza te 50 gramów, musi zostać natychmiast zniszczone. Zbiory są dozwolone wyłącznie do osobistej konsumpcji, a nie do przekazywania innym. Nasiona, rośliny oraz zebrany haszysz i marihuana muszą być również chronione przed kradzieżą i trzymane z dala od dzieci – na przykład za pomocą zamykanych szafek i pomieszczeń.

  Skąd wziąć w Niemczech nasiona do domowej uprawy konopii?

  Osoby prywatne i kluby konopne mogą legalnie kupować nasiona do uprawy roślin konopi indyjskich z zagranicy. Kluby są również upoważnione do dystrybucji nasion i sadzonek wśród swoich członków do uprawy domowej. Dozwolone jest maksymalnie siedem nasion lub pięć sadzonek miesięcznie. Dystrybucja sadzonek i nasion wśród osób niebędących członkami klubu będzie jednak zabroniona. Nie jest jeszcze jasne, czy nasiona będą również sprzedawane w planowanych licencjonowanych sklepach w Niemczech w celu dystrybucji konopi indyjskich.

  Czy w Niemczech możliwa jest uprawa konopii na zewnątrz?

  Dorośli mogą uprawiać prywatnie maksymalnie trzy rośliny na własne potrzeby. Musi się to odbywać w domu lub w „miejscu zwykłego pobytu”, tj. tam, gdzie znajduje się nasze centrum życiowe. Wynika to z konieczności zapewnienia kontroli dostępu do roślin, tj. zapewnienie, że żadne nieupoważnione osoby – zwłaszcza dzieci i młodzież – nie mają do nich dostępu.

  Nawiasem mówiąc, ogrody działkowe nie liczą się jako „miejsce zwykłego pobytu”, dlatego też uprawa konopii w ogródku działkowym w Niemczech jest zabroniona – wyjaśnił Landesverband der Gartenfreunde Berlin w komunikacie prasowym.

  Pozostaje więc tylko własne mieszkanie, własny dom i własny ogród. Również w tym przypadku należy upewnić się, że rośliny nie będą przeszkadzać sąsiadom. Dotyczy to zarówno wielkości roślin konopi, jak i uciążliwości zapachowych, które mogą one powodować. Innymi słowy, uprawa konopi tuż przy ogrodzeniu posesji nie jest dobrym pomysłem.

  Palenie marihuany w miejscach publicznych w Niemczech 

  Spożywanie marihuany jest w Niemczech zabronione w promieniu 100 metrów od szkół, przedszkoli, placów zabaw i publicznych obiektów sportowych. Zgodnie z prawem nie wolno palić marihuany w strefach dla pieszych między 7 rano a 8 wieczorem.

  Co dotyczy wcześniejszych wyroków skazujących i toczących się postępowań?

  Wcześniejsze wyroki skazujące za posiadanie lub osobistą uprawę do 25 gramów lub maksymalnie trzech roślin mogą na wniosek zostać usunięte z Federalnego Rejestru Centralnego. Odpowiednie toczące się postępowania karne i dochodzeniowe zostaną zakończone.

  Czy handel marihuaną w Niemczech jest przestępstwem?

  Handel marihuaną pozostaje w Niemczech przestępstwem. Aby chronić nieletnich, niektóre kary zostały nawet zaostrzone. Na przykład, dostarczanie marihuany nieletnim jest karane co najmniej dwoma latami pozbawienia wolności zamiast dotychczasowego jednego roku.

  Czym jest marihuana i jak działa?

  Konopie to podstawowa roślina, z której później można wyprodukować marihuanę. Rozróżnia się konopie męskie i żeńskie. Obie rośliny zawierają tak zwane kannabioidy: CBD i THC. Jednak tylko THC (tetrahydrokannabinol) ma psychoaktywne, odurzające działanie. THC wiąże się z pewnymi receptorami w naszym ciele. Należą do nich receptory pamięci, ruchu, percepcji sensorycznej, a nawet percepcji czasu. Receptory te regulują również między innymi apetyt, nastrój, koncentrację i koordynację.

  THC znajduje się głównie w kwiatach i listkach rosnących w okolicy kwiatu żeńskiej rośliny konopi, znanej również jako konopie indyjskie.

  Źródło: www.t-online.de, www.welt.de

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,777FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  315ObserwującyObserwuj

  3 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  3 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Andrzej

  Co to jest ta marihuanina to sie wstrzykuje w zyla czy wciaga do nosa?Yo Cie kreca ,ale bedzie bal Europa sto lat za murzynami 2024 przyznali do tego co odkad wymyslili mikroskop bylo wiadomo wielkie dzieki xD zaklamany system robi nam wielka przysluge xD

  Jözeff

  Ekonomia leży, wszystko drożeje, ale żeby prole nie darły japy dostali narkotyki. Normalnie akcja jak z Brave New World.

  Tomek

  O godzinie 00:00:01 wychodzę na ulicę i odpalam blanta, a później przenoszę plantację z szafy do przedogródka.

  3
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x