Sąd w NRW uchylił obowiązek kwarantanny dla powracających z obszarów ryzyka

Polski program do fakturowania w Niemczech

Powracający z obszarów ryzyka za granicą nie muszą być na razie poddawani kwarantannie, zgodnie z orzeczeniem sądu w Nadrenii Północnej-Westfalii. Czy oznacza to, że będzie można spędzić święta z rodziną w Polsce bez obaw o udanie się na obowiązkową kwarantannę po powrocie do Niemiec?

Sąd z NRW uchylił obowiązek kwarantanny dla powracających z obszarów ryzyka

W piątek wieczorem Najwyższy Sąd Administracyjny w Münster (OVG) postanowił, że osoby powracające z obszarów ryzyka za granicą nie muszą już podlegać kwarantannie. Skarga została złożona przez mężczyznę z Bielefeld, który był lub nadal jest na Ibizie i Teneryfie. Częstotliwość zachorowań na koronawirusa jest tam niższa niż aktualnie w Niemczech. Sąd uznał, że nie ma sensu wysyłać mężczyznę na kwarantannę, jeśli ryzyko zarażenia w jego miejscu pobytu jest aktualnie mniejsze niż w Niemczech.

Rozporządzenie dotyczące wjazdu na teren NRW zostało zawieszone

Kilka godzin później, Ministerstwo Zdrowia w NRW zawiesiło regulację wjazdową kraju związkowego, która została wprowadzona w związku z pandemią koronawirusa.

Co to oznacza w praktyce?

Dobre wieści dla osób z rodzinami za granicą

Przede wszystkim oznacza to, iż osoby, które mają rodzinę lub partnerów za granicą, mogą teraz cieszyć się z tego werdyktu. Wizyta w okresie świąt Bożego Narodzenia jest możliwa bez większych problemów, w zależności od aktualnej sytuacji. Granice dla większości krajów są i tak otwarte. Jeśli więc mieszkacie na terenie Nadrenii Północnej-Westfalii i wrócicie z Polski przykładowo 26 grudnia, nie będziecie musieli spędzać dziesięciu dni na kwarantannie, jeśli liczba zachorowań na koronawirusa w Polsce nie będzie wyższa niż w Niemczech – zgodnie z informacjami WDR.

Orzeczenie to nie zmienia jednak wymogów dotyczących wjazdu do kraju przeznaczenia. Każdy, kto chce teraz podróżować na przykład do Polski, musi również przestrzegać tamtejszych środków.

Wyrok jest postrzegany jako pozytywny sygnał

Należy również zauważyć, że wiele krajów uznało Niemcy za obszar ryzyka. Oznacza to, że Niemcy musieliby poddać się kwarantannie w kraju docelowym. Przepisy dotyczące wjazdu do Holandii są również bardzo surowe. Tam niemiecki gość musi przejść kwarantannę domową na dziesięć dni.

źródło: www1.wdr.de

Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Znajdź wymarzoną pracę w Niemczech! Atrakcyjne zarobki, różne branże, praca dla par… Sprawdź teraz: praca.dojczland.info.

8 KOMENTARZE

Obserwuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy najpopularniejszy
Inline Feedbacks
View all comments
Artur

A jak mieszkam kolo hamburga

Krzysztof

To zależy w jakim landzie. Narazie wszędzie jest ta kwarantanna. Jeśli w Twoim landzie sąd również zniesie ten bezsens to masz spokój.

Krzysztof

Bardzo dobrze. Teraz czekam na Dolną Saksonię aż sąd uchyli ten bezsensowny przepis.

Krystyna Sk

Czyli rozumiem,że jeżeli na 2 dni/ sobota i niedziela/ odwiedzi mnie w Nadrenii Północnej Westfalii mąż to nie będzie miał kwarantanny i przejedzie bez problemu granicę. Czym musi się okazać w razie kontroli. Dziękuję z góry za informację.

Krzysztof

Na 2 dni mąż może Cię odwiedzić i wg starych zasad, nawet bez uchylania kwarantanny przez sąd. Teraz może siedzieć ile wlezie, bo kwarantanny nie ma. W razie kontroli niech powie, że jedzie do żony do NRW i pozamiatane 🙂

Patrycja

A jeśli przyjedzie do nas siostra z Polski to rozumiem że tu spokój, a jak w drugą stronę? Jeśli będzie chciała wrócić po kilku dniach do domu do polski to tam będzie musiała się odbyć kwarantanne???

Aniela

Nie rozumiem dlaczego wprowadzacie ludzi w błąd, wyrok sądu dotyczy regionu gdzie procent zachorowań jest niższy niż w kraju do którego się wróciło… Polska na dobrą sprawę ma tyle nowych przypadków dziennie co niemcy a są połowę mniejsi więc ten wyrok polski nie dotyczy!!!!!!!!!!!

171,242FaniLubię
5,205ObserwującyObserwuj

Na start w Niemczech

Przydatne linki

Niemieckie ubezpieczenia

8
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x