Więcej >>

  Praca w Niemczech

  Niemcy: Lokale gastronomiczne zamknięte od 02.11., turystyka zabroniona, szkoły i przedszkola pozostają otwarte

  Praca w Niemczech

  Kanclerz Merkel i premierzy porozumieli się w sprawie kolejnych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa: począwszy od poniedziałku obywatele będą mogli spotykać się na zewnątrz tylko z członkami innego gospodarstwa domowego. Podjęto również decyzje w sprawie szkół i przedszkoli, a także lokali gastronomicznych.

  Nowe zasady są bardzo zbliżone do okresu zamknięcia, do jakiego doszło minionej wiosny. Mają one wejść w życie 2 listopada – i według wstępnych założeń mają obowiązywać do końca miesiąca.

  KONTAKTY: W przestrzeni publicznej będą mogli się spotykać członkowie co najwyżej dwóch gospodarstw domowych – maksymalnie dziesięć osób.

  GASTRONOMIA: Restauracje, bary, kluby, dyskoteki i puby będą zamknięte. Dozwolone będzie nadal dostarczanie i odbieranie posiłków w celu ich spożycia w domu. Również stołówki w dalszym ciągu będą mogły pozostać otwarte.

  CZAS WOLNY: Obiekty rekreacyjne – teatry, opery, sale koncertowe, targi, kina, parki rozrywki i hale z automatami do gry – zostaną zamknięte.

  SPORT: Studia fitness, baseny i aquaparki zostaną zamknięte. Osoby będące członkami amatorskich klubów sportowych będą musiały zawiesić treningi. Indywidualne sporty, np. samodzielne uprawianie joggingu, będą nadal dozwolone. Sporty zawodowe, takie jak liga piłki nożnej, będą dozwolone, ale mecze będą mogły się odbywać wyłącznie bez udziału kibiców.

  USŁUGI: Studia kosmetyczne, gabinety masażu i studia tatuażu zostaną zamknięte, ze względu na brak możliwości zachowania dystansu. Nadal będzie można wykonywać niezbędne zabiegi medyczne, na przykład u fizjoterapeuty. Również zakłady fryzjerskie pozostaną otwarte.

  SUPERMARKETY: Sklepy detaliczne pozostaną otwarte – ale obowiązywać będą przepisy określające, ilu klientów może naraz przebywać w sklepie.

  SZKOŁY i PRZEDSZKOLA: Szkoły i przedszkola pozostaną otwarte.

  PODRÓŻE: Obywatele powinni „generalnie powstrzymać się od zbędnych prywatnych podróży i odwiedzin, nawet swoich bliskich.” Dotyczy to również terytorium Niemiec oraz jednodniowych wycieczek do innych regionów kraju. Dla turystów obowiązuje zakaz zakwaterowania: „Noclegi w Niemczech będą oferowane tylko w przypadkach koniecznych i wyraźnie nie związanych z turystyką.”

  Po zakończeniu wieczornych obrad Merkel poinformuje liderów partii parlamentarnych w Bundestagu o podjętych uchwałach. W czwartek rano Merkel wygłosi w Bundestagu oświadczenie w sprawie kryzysu związanego z pandemią koronawirusa.

  Celem rządu federalnego i krajów związkowych jest szybkie przerwanie dynamiki zakażeń, tak aby w okresie Bożego Narodzenia nie były konieczne żadne daleko idące ograniczenia, aby rodziny i przyjaciele mogli się spotykać. Ale aby było to możliwe, potrzebny jest teraz, podobnie jak wiosną, wspólny wysiłek wszystkich obywateli.

  Źródło: www.welt.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  3 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  3 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Janina

  Jezeli dobrze zrozumialam, to majac firme sprzatajaca, moge normalnie dzialac ?

  joana

  paranoja z tym wirusem!

  Aleksandra

  Studia kosmetyczne a co ze studiami zajmującymi się tylko paznokciami?

  3
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x