14.07.2020

Nadrenia Północna-Westfalia znosi kwarantannę!

Ostatnio dodane

Koronawirus w Niemczech: zakaz wyjazdu w przypadku lokalnych ognisk choroby?

Rząd federalny najwyraźniej planuje ostrzejszą formę stłumienia regionalnych ognisk koronawirusa. Jak informuje gazeta „Bild, planowana jest zdecydowanie szybsza reakcja...

Koronakryzys: Miliony Niemców boją się utraty pracy

Miliony ludzi w Niemczech martwi się o swoją pracę z powodu koronakryzysu. Wpływa to między innymi na zachowania konsumenckie....

Niemcy: Policja aresztowała dwóch Syryjczyków podejrzanych o zbrodnie wojenne

Prokurator generalny aresztował dwóch Syryjczyków, którzy wzięli rzekomo udział w egzekucji podpułkownika sił rządowych w Syrii w 2012 roku....

CSU: Kary za wykorzystywanie dzieci powinny na zawsze pozostać w rejestrze karnym

Wyroki skazujące za wykorzystywanie dzieci są w Niemczech obecnie usuwane z policyjnego zaświadczenia o niekaralności po dziesięciu latach. CSU...

Nadrenia Północna-Westfalia zniosła obowiązek kwarantanny dla podróżnych z Unii Europejskiej. Wcześniej obowiązywała dwutygodniowa kwarantanna dla każdego, kto przebywał w innych krajach europejskich przez ponad 72 godziny.

Nadrenia Północa-Westfalia znosi kwarantannę

Od dziś dłuższe są ponownie możliwe dłuższe pobyty w innych krajach europejskich, bez konieczności poddawania się dwutygodniowej kwarantannie po powrocie do Nadrenii Północnej-Westfalii. Dotyczy to wszystkich osób przyjeżdżających z krajów Unii Europejskiej, jak również Islandii, Norwegii, Liechtensteinu, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Wcześniej podróżni, którzy przebywali w innych krajach europejskich przez ponad 72 godziny, musieli pozostać w domu przez dwa tygodnie.

Nowe rozporządzenie w NRW obowiązuje od północy

W Nadrenii Północnej-Westfalii nowe rozporządzenie obowiązuje od północy. Premier landu, Armin Laschet, powiedział o „znaku dla dobrego sąsiedztwa i lepszej Europy”. Laschet już we wtorek ogłosił, że chce zawiesić obowiązek kwarantanny. Wczoraj wieczorem powiedział, że zniesienie rozporządzenia w sprawie kwarantanny stworzyłoby jasność prawną, byłoby wielką ulgą dla ludzi – zwłaszcza w regionach przygranicznych – i wysłałoby sygnał dla gospodarki.

Orzeczenia podobne do tych w Dolnej Saksonii w NRW

Na początku tygodnia Wyższy Sąd Administracyjny w Dolnej Saksonii (donosiliśmy o tym tutaj) uchylił już obowiązek kwarantanny. Podobne orzeczenia groziły teraz w NRW. Trzy osoby z Dusseldorfu i Bochum złożyły skargę do Wyższego Sądu Administracyjnego w Münster. Dwóch z nich, ponieważ chcieli jechać do Holandii na kilkudniowe wakacje w święto Wniebowstąpienia bez konieczności przechodzenia do dwutygodniowej kwarantanny po tym terminie. W ich przypadku decyzja polityczna następiła przed wydaniem orzeczenia przez sąd.

Kraje związkowe i rząd federalny porozumiały się co do zniesienia kwarantanny

Kraje związkowe i rząd federalny Niemiec porozumiały się co do zniesienia kwarantanny dla obywateli Unii Europejskiej. W związku z tym, najprawdopodobniej kwestią czasu jest zniesienie kwarantanny w pozostałych krajach związkowych. Jak tylko zostanie to oficjalnie potwierdzone przez poszczególne kraje związkowe, na pewno Was o tym poinformujemy!

źródło: www.tagesschau.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Praca w Niemczech

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x