Jeśli mieszkacie w Niemczech i z jakichś powodów potrzebujecie pilnie więcej gotówki, to wniosek o kredyt możecie wypełnić przez internet. Jednym z banków stwarzających taką możliwość jest Postbank. W niniejszym artykule pokażemy Wam jak wypełnić internetowy wniosek o kredyt w Niemczech na przykładzie Postbanku. Zanim do tego jednak przejdziemy, odpowiemy na kilka pytań, z którymi zwracacie się do nas najczęściej na forum.

Polski program do fakturowania zgodny z niemieckimi przepisami

Czy każdy obywatel Polski ma prawo do kredytu w Niemczech?

Tak! Pod warunkiem, że spełnia odpowiednie kryteria i wymagania wybranego przez siebie niemieckiego banku. Więcej o wymogach niemieckich banków przeczytacie niżej.

Jakie są wymagania niemieckich banków, aby móc ubiegać się o kredyt?

Każdy Polak, który chce otrzymać w Niemczech kredyt musi spełniać następujące warunki:

 • posiadać stałe zameldowanie na terenie Niemiec oraz
 • pracować na umowie o pracę (stałe zatrudnienie) lub
 • wykonywać pracę w wolnym zawodzie, niem „Freiberufler” ( umowa o dzieło, na zlecenie) lub
 • prowadzić własną działalność gospodarczą oraz
 • posiadać pozytywną historię kredytową w tzw. „SCHUFA”, która to sprawdza wiarygodność kredytową kredytobiorcy (w tej kwestii warto wiedzieć, że przykładowo banki szwajcarskie nie sprawdzają Schufy, więc można w nich otrzymać kredyt nawet z negatywnym wpisem w Schufa). Więcej o Schufa i o tym jak zdobyć wyciąg z rejestru przeczytacie tutaj: SCHUFA – czym jest i jak otrzymać wyciąg z rejestru?

Czy każdy Polak ma jednakowe szanse na kredyt w Niemczech, jeżeli spełnia powyższe wymagania?

Niestety nie. Duże znaczenie w kwestii wydania decyzji o udzieleniu kredytu odgrywa forma zatrudnienia, staż pracy i zdolność kredytowa wnioskodawcy. Najlepiej w tym zestawieniu wypadają osoby prywatne, posiadające stałe zatrudnienie na umowę o pracę.

Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą i wykonujące wolny zawód zaliczane są do grupy kredytobiorców o większym ryzyku. W tej sytuacji bardzo ważny jest staż posiadania firmy oraz udokumentowanie go przez wnioskodawcę (wyciągi z konta o dochodach, zaświadczenia o rozliczeniach podatkowych). Jeśli prowadzicie firmę w Niemczech krócej niż 12 miesięcy, to szanse na otrzymanie kredytu nie są wysokie. Warto jednak spróbować złożyć wniosek o kredyt przez internet, gdyż nic to nie kosztuje.

Kredyty w Niemczech dla różnych grup zawodowych

Lekarz prowadzący w Niemczech własną praktykę lekarską, prędzej otrzyma kredyt na większą kwotę niż student, stażysta czy osoba dopiero rozpoczynająca swoją karierę zawodową. Niemieckie banki chcą oczywiście mieć pewność, że pożyczony kapitał otrzymają z powrotem. Także dla kredytobiorcy ważne jest, aby się za bardzo nie obciążyć finansowo biorąc kredyt. Dlatego bezrobotni tylko w sporadycznych przypadkach mogą wziąć kredyt. Z kolei osoby prowadzące własną działalność gospodarczą muszą przedstawić inne zabezpieczenia niż pracownicy zatrudnieni na etacie. Ocena sytuacji gospodarczej jest tutaj zazwyczaj podstawą do przyznania kredytu.

Szybki kredyt w Niemczech

Jeśli potrzebujecie pilnie niewielkiej ilości gotówki, to idealnym rozwiązaniem będzie szybki kredyt. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj:

Szybki kredyt w Niemczech

Kredyt hipoteczny w Niemczech

Dla tych z Was, którzy chcą w Niemczech kupić dom lub mieszkanie, lepszym rozwiązaniem będzie kredyt hipoteczny. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj:

Kredyt hipoteczny w Niemczech

Jak uzyskać nieskazitelny wpis w niemieckiej SCHUFIE?

Nasz użytkownik „seboc” (z tego miejsca bardzo dziękujemy!) podzielił się z nami informacją, w jaki sposób można uzyskać nieskazitelny wpis w niemieckiej SZUFIE. Otóż w tym celu wystarczy mieć kartę kredytową, którą spłaca się automatycznie w całości na koniec miesiąca i czasem jej używac. Po kilku miesiącach nasza wiarygodność wg SCHUFA skoczy na szczyt.

Jak długo należy czekać na decyzję w sprawie kredytu w Niemczech?

Jeśli wnioskodawca jest pełnoletni i posiada zdolność kredytową, to przyznanie kredytu trwa kilka dni od otrzymania wniosku przez bank. Szczególnie Postbank jest w tej kwestii stosunkowo szybki, więc warto zapoznać się z ofertą tego banku.

Kredyt w Niemczech na przykładzie Postbank – podstawowe informacje 

Proces ubiegania się o kredyt w Niemczech przez internet prezentujemy Wam na przykładzie Postbanku. Zdecydowaliśmy się na ten bank, ponieważ w opinii wielu klientów zaliczany jest on do najlepszych w Niemczech, a jego usługi możemy polecić z czystym sumieniem. Na dole artykułu znajdziecie zestawienie ofert kredytowych innych banków, jeśli z jakichś powodów nie chcecie skorzystać z oferty Postbanku. Poniżej prezentujemy aktualne informacje dotyczące kredytu w Postbank:

 • Postbank udziela kredytów w wysokości od 3.000 do 50.000 euro na okres od 12 do 84 miesięcy
 • Oprocentowanie nominalne waha się od 2,47% do 9,49% i zależy od zdolności kredytowej
 • Efektywna roczna stopa oprocentowania wynosi od 3,78% w przypadku rocznego okresu spłaty kredytu
 • Postbank oferuje elastyczną spłatę kredytu (Flexible Rückzahlung), co oznacza, że możliwe są dodatkowe wpłaty w ramach spłaty kredytu oraz raz do roku istnieje możliwość spłacenia do 50 proc. należnej sumy. Im szybciej kredyt zostanie spłacony, tym mniejsza stopa procentowa

Przykład (podany przez Postbank):

 • Wysokość kredytu netto: 10.000 euro
 • Termin spłaty 60 miesiące (równoznaczne z ilością rat)
 • Wysokość pojedyńczej raty 183 euro
 • Pełna suma: 10.972 euro
 • Efektywna roczna stopa oprocentowania wynosi w tym wypadku 3,78%, a oprocentowanie nominalne 3,71%. Na takie warunki może liczyć minimum 2/3 klientów, którzy wypełnili wniosek przez internet

Jak złożyć wniosek o kredyt w Niemczech przez internet – Postbank

Aby złożyć wniosek o kredyt w Postbanku przez internet, należy się udać w pierwszej kolejności na stronę banku:
Postbank Privatkredit direkt

Następnie wystarczy wypełnić wniosek o kredyt, wydrukować go i podpisać oraz zanieść wraz z wszystkimi niezbędnymi dokumentami do najbliższej filii Postbanku w celu potwierdzenia tożsamości. Niezbędne dokumenty to:

 • zaświadczenie o zarobkach z ostatnich dwóch miesięcy lub zaświadczenie o rencie, bądź emeryturze
 • dowód osobisty lub paszport
 • pełny wyciąg z konta z ostatniego miesiąca

Wypełniamy wniosek o kredyt w Niemczech – instrukcja krok po kroku na przykładzie Postbank

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy instrukcję krok po kroku:

Krok 1
Krok 2
Krok 3
Krok 4
Krok 5
Krok 6
Krok 7
Krok 8
Krok 1

Jeśli kliknęliście już na powyższy link, to na stronie Postbanku należy kliknąć na Online Anfrage stellen, aby przejść do wypełniania wniosku o kredyt online.

Krok 2

Kolejny krok to podanie informacji dotyczących kredytu, jego wysokości oraz dodatkowych opcji. Na końcu strony klikamy na Berechnen, aby obliczyć warunki kredytu.

Krok 3

Po obliczeniu warunków kredytu wyświetlone zostaną alternatywne propozycje. Możemy zdecydować się na którąś z nich, bądź zmienić wysokość i termin spłaty wybranego kredytu.

Oprócz tego Postbank wylicza automatycznie alternatywne oferty z innymi terminami spłaty. W tym wypadku można się zdecydować na jedną z nich, jeśli przykładowo okaże się dla Was bardziej korzystna:

Następnie Postbank stwarza możliwość wyliczenia kwoty, która pozostanie w razie otrzymywania zasiłku dla bezrobotnych (Arbeitslosengeld I) lub chorbowego (Krankengeld) po odliczeniu raty kredytu. W tym wypadku można się zdecydować na zabezpieczenie (Komfortpaket Gesundheit - w razie choroby - koszt 3,06 euro/miesiąc lub Premiumpaket Arfbeit - w razie bezrobocia - koszt 9,51 euro/miesiąc):

 

Krok 4

Teraz należy podać dane osobowe oraz kontaktowe.

Krok 5

Następnie podajemy informacje dotyczące gospodarstwa domowego, zarobków oraz wydatków.

Krok 6

Dalej wpisujemy dane konta, z którego będą ściągane raty oraz konto, na które ma zostać przelany kredyt. Oprócz tego musimy wyrazić zgodę na przetwarzanie danych przez firmę SCHUFA, która zajmuje się sprawdzaniem zdolności kredytowej.

Krok 7

Przedostatni krok to podsumowanie. Tutaj istnieje możliwość jeszcze raz sprawdzić warunki kredytu oraz należy wyrazić zgodę na przechowywanie danych w celu udzielenia kredytu.

Krok 8

Ostatni krok to potwierdzenie zakończenia procesu składania wniosku o kredyt oraz możliwość zapisania go. Wniosek o kredyt wędruje drogą elektroniczną do banku. Najczęściej następnego dnia przychodzi mail z informacją o otrzymaniu wniosku i otrzymujemy telefon z obsługi klienta Postbanku, aby skontrolować prawdziwość wniosku (zdarzają się sytuacje, że ktoś wypełnia taki wniosek dla żartu).
Wygenerowany dokument należy wydrukować i przesłać podpisaną część przeznaczona dla banku (oznaczenie na marginesie) do Postbanku, załączając kopie dwóch ostatnich rozliczeń wypłaty i kopię paszportu. Po kilku dniach przychodzi mailem informacja o wypłacie.

Kredyt samochodowy w Niemczech

Jeśli jesteście zainteresowani kredytem samochodowym w Niemczech, to zachęcamy do porównania ofert kredytowych, które możecie znaleźć na następującej stronie:

Kredyt samochodowy w Niemczech – szybki kredyt

Oferty kredytowe innych niemieckich banków

Jeśli z jakichś powodów nie jesteście zainteresowani ofertą Postbanku, poniżej możecie porównać oferty kredytowe innych niemieckich banków:

 • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Praca w Niemczech

  62
  Dodaj komentarz

  avatar
  38 Wątki komentarzy
  24 Odpowiedzi w wątku
  0 Followers
   
  Komentarz z największą ilością reakcji
  Najgorętsze wątki
  35 Autorzy komentarzy
  DawidSzymonpiotrEwaAdmin Ostatnio komentujący
    Włącz powiadomienia o nowych komentarzach  
  najnowszy najstarszy Najlepiej oceniany
  Powiadom o
  Piter
  Gość
  Piter

  Witam Panie Adamie. Napisałby Pan artykuł na temat kredytu na samochód? Czy się opłaca przez bank wsiąść czy przez bank np BMW? Lub czy się w Lessingu opłaca jak wygląda Lessing w Niemczech? Jedni mówią, że się nie opłaca a drudzy że się opłaca, bo po skończonych ratach można wykupić samochód itp.
  I ostatnie moje pytanie, jak kupimy samochód to gdzie się musimy udać po kolei? np. do zulassungsstelle.
  Pozdrawiam

  Piter
  Gość
  Piter

  Ok. Dziękuje za odpowiedź i czekam na artykuł 🙂

  Piter
  Gość
  Piter

  Witam. Panie Adamie opisałby Pan również stronę check24.de, jak zakładać konto czy jak zmieniam ubezpieczyciela samochodu przez check24.de to czy nowy ubezpieczyciel wysyła kundigung do poprzedniego ubezpieczyciela? A drugie moje pytanie to czy zakładając konto na check24.de czy na ebay czy na otto.de itp lepiej mieć e-maila z de czy może być z pl. np.op.pl? A jak już z de to jakie strony Pan poleca? Wyczytałem, że dobra jest strona https://www.gmx.net. Proszę o radę, bo jestem początkujący z tym wszystkim, a nie ma mi kto doradzić. Dziękuje i pozdrawiam.

  nesca
  Gość
  nesca

  Dobry wieczór.Proszę o odpowiedź czy osoba mająca umowę na rok czasu i dwa wpływy na konto może liczyć na kredyt gotówkowy?

  Piter
  Gość
  Piter

  Witam. Dalby Pan rade na.moje wyżej pytanie odpowiedzieć?

  Polka1234
  Gość
  Polka1234

  Czy orientuje się ktoś co to jest i skąd mogę dostać Beratungsprotokoll??

  Problem
  Gość
  Problem

  Witam nie dawno byłem w banku podpisałem już umowę i wszystkie papiery o kredyt przekazano mi ze pieniądze będą po dwóch dniach a tu minęło ponad tydzień i nic cisza

  PIEXA
  Gość
  PIEXA

  czy moge zastpic Lohnnachweise dwoma ostatnimi rozliczeniami wypłatyu przesłanymi przez pracodawce (ABRECHNUNG DER BRUTTO/NETTO BEZUEGE)???

  CzY MUSZE SIE W TYM PRZYPADKU KONTAKTOWAC Z PRACODAWCO O WYDANIE OWEGO PAPIERKA???

  Jarek Kiwak
  Gość
  Jarek Kiwak

  Witam, czy jest możliwosc otrzymania kredytu nie będac zameldowanym w Niemczech?
  pozdrawiam

  Magdalena
  Gość
  Magdalena

  Witam chciałabym się zapytac czy kredyt trzeba wziac tam gdzie zakładało się konto bankowe ? Czy można gdzie indziej? I czy można wziac np. w innym banku a nie w tym co sie ma konto ?
  Pozdrawiam

  seboc
  Gość
  seboc

  Drobna korekta. Wniosek kredytowy po kliknieciu wedruje do banku elektronicznie, nastepnego dnia przychodzi mail z informacja, ze otrzymali wniosek i dwonia z callcenter Postbanku z Bonn.
  Drukujemy wygenerowany dokument, czesc przeznaczona dla banku (oznaczenie na marginesie) podpisujemy i wysylymy do banku zalaczajac kopie dwoch ostatnich rozliczen wyplaty i kopie paszportu.
  Po paru (w moim przypadku 12) dniach email informacja o wyplacie i pieniadze na koncie.

  seboc
  Gość
  seboc

  Mala podpowiedz dodatkowo. Bank, co jest oczywiste, sprawdza SCHUFA. Istnieje bardzo prosty sposob, by miec punktacje ponad 99%. Wystarczy miec karte kredytowa, ktora splaca sie automatycznie w calosci na koniec miesiaca i czasem jej uzywac. Po kilku miesiacach nasza wiarygodnosc wg SCHUFA skoczy na szczyt.

  Tomasz
  Gość
  Tomasz

  Witam, Chcialbym zapytac sie, jezeli mam umowe na rok dostane kedyt w wysokosci 3 tys euro w postbanku?. Tzn. wiem ze moja nastpna umowa bedzie juz na stale, ale w tej chwili posiadam jedynie umowe na rok. z gory dzieki za odp.

  lukasz
  Gość
  lukasz

  Witam posiadam gewerbe meldunek jest na firme wplywy sa co dwa tygodnie czy jest szansa dostac kredytu. Pozdrawiam

  MA.
  Gość
  MA.

  Jeśli posiadasz gewerbe minimum 3 lata to pewnie tak.

  Alvin
  Gość
  Alvin

  Witam Maz ma umowę na stale w Niemczech jako Lakiernik.Zarabia 1450 euro na reka.wyplata co miesiąc wpływa na konto meza.Zona ma swoje konto na które wpływa Kg oraz 135 euro z mini jop oraz na zone 295 euro dopłaty do mieszkania z JC .Czy do banku będzie trzeba wyslac i wyciągi meza i wyciągi zony z konta? czy jeśli maz sklada to tylko jego wyciągi?

  Art
  Gość
  Art

  Witam złożyłem wniosek przez Internet w bon kredit przysłali mi umowę podpisałem ją i odeslalem oczywiście z weryfikacją na posbank do tej pory ktoś raz chyba z infolinii zadzwonił niestety nie mogłem rozmawiać i cisza do tej pory A mijają już prawie dwa tygodnie. Odpowiedzi na emailu też nie miałem. Dziwne. Pozdrawiam

  Luke
  Gość
  Luke

  Co jeśli nie posiadam paszportu?

  Konrad
  Gość
  Konrad

  Witam. Byłem dzisiaj w postbanku i dostałem odmowę na kredyt gotówkowy. Pracuje od 27.11.2016 – umowa na stałe. Zameldowany tez jestem od 11.2016, zarabiam na rękę 1300€. Czy ktoś wie w czym tkwi problem ? Nie mogą dać mi ani karty kredytowej ani kredytu ani debetu. Nie brałem nigdy nic wcześniej w Niemczech.

  cola
  Gość
  cola

  Witam, mieszkam w Niemczech ponad 3 lata. Mam umowę na stałe, zarobki 1300 euro na rękę. 2 razy brałam agd na raty, spłaty rat regularne, więc teoretycznie Shufa powinna być lepiej punktowana. Postbank odmówił mi udzielenia kredytu na kwotę 3 tys euro. Dlaczego? W Postbanku mam swoje konto bankowe. Czy warto próbować w banku, w którym spłacane były raty? Czy są to zbyt niskie zarobki na tak niewielki kredyt?

  marek
  Gość
  marek

  mam pytanie czy jeśli mam umowę na czas nieokreślony z pół rocznym próbnym i za miesiąc mija okres przejścia na czas nieokreślony mam konto w post banku od roku ponad mam też debet 1700euro to czy mogę starać się o kredyt w post banku zarobki 1200 wpływa kinder geld oraz zasiłek żony 476 i mam jeszcze pytanko czy w szufie znajdzie się notka ze mam np kartę kredytową z bon kredyt z banku advancia bank

  marek
  Gość
  marek

  A czy kredyt na samochód jest łatwiej wziąSC większe szanse niż kredyt gotówkowy

  m
  Gość
  m

  Witam, czy może Pan napisać coś więcej o dispolimicie w Postbanku. Słyszałam że musi być zasilony w 100 % po trzech miesiącach od udzielenia (jeśli jest wykorzystany). Jak to wygląda?

  BLA
  Gość
  BLA

  problem:
  NOWY DOWÓD OSOBISTY POLSKI. POWIEDZIANO MI, ŻE Z NOWYM KREDYTEM NA KTÓRYM NIE MA PODPISU NIE OZE DOJŚĆ W NIEMCZECH DO PODPISANIA JAKIEJKOLWIEK UMOWY, GDYŻ NIE SA W STANIE STWIERDZIC MOJEJ TOZSAMOŚĆI . KTOS COŚ WIE NA TEN TEMAT ?

  Sylwia
  Gość
  Sylwia

  Witam. Mąż złożył wniosek o kredyt ale bank chce druga osobę która zarabia min.850e zeby potoczyła. Moje pytanie to: Czy może to być osoba zameldowana w Niemczech a pracujaca w Holandii? Dodam że i mąż i potencjalny poręczycieli mają niemieckie dowody osobiste

  Tomasz
  Gość
  Tomasz

  Witam wszystkich. Ubiegałem się o kredyt w postbank . Nie była to duża kwota. Zaproponowano mi maksymalną kwotę 18 tys euro, chciałem wziąć 8 tys na samochód i kaucję na mieszkanie. Po tygodniu oczekiwania na jaką kolwiek decyzję udałem się do banku w celu wyjaśnienia sprawy. Pani powiedziała że takiego kredytu nie dostanę teraz i w ogóle w post banku bo widzieli że z mojego konta były robione przelewy do Polski. Przecież to jest normalne, mam rodzinę w Polsce więc dlaczego nie mam prawa wysyłać pieniędzy do mojego kraju????????? Oni nie mogą sprawdzić polskiego BIK’u i od razu z góry… Czytaj więcej »

  Łukasz
  Gość
  Łukasz

  Witam
  Jestem zainteresowany pożyczka w Niemczech na modernizację swojej firmy.
  I czy bez obywatelstwa Niemieckiego mogę dostać jaką kolwiek pożyczkę na firmę ?
  Jeśli jest jakaś szansa to gdzie mam się udać do jakiego pośrednika kredytowego i najlepiej żeby znał Polski ?

  Quercus
  Gość
  Quercus

  Witam wszystkich.
  Od kilku dni staram się o kredyt w PostBanku. Prośba o kredyt została pomyślnie rozpatrzona. Dostałem dokumenty do podpisania i wystarczyło tylko wysłać pocztą lub stawić się osobiście w banku. Problemem okazał się mój dowód osobisty na który nie mogę wziąść kredytu. Do uzyskania kredytu potrzebny jest paszport.
  Pozdrawiam Wszystkich.

  Mariusz
  Gość
  Mariusz

  Witam. Czy ktoś z Państwa brał kredyt w postbanku będąc na gewerbie? Gewerbe posiadam od półtora roku. Pieniądze zazwyczaj dostaje do ręki za wykonaną usługę, ale zawsze staram się coś wpłacać na konto. Chciałbym wziąść ok 4 tys

  Maciej
  Gość
  Maciej

  Wita. Pracuje w Niemczech na Gewerbie ponad rok chciał bym się zapytac czy moge starac sie o kredyt ? nie zalegam nigdzie z góry dziękuje za odp

  Jagoooda
  Gość
  Jagoooda

  Na jaki adres wyślac wniosek który musiałam podpisać

  Endi
  Gość
  Endi

  A ja mam inne pytanie. Moj maz pracuje na umowe na stale zarabia 800e a reszte ( lacznie mamy dochod w wysokosci 1600e) otrzymujemy z job center. Czy w takiej sytuacji mamy szanse na kredyt mieszkaniowy??

  Pytająca
  Gość
  Pytająca

  witam a czy jesli wynagrodzenie jak i kindergeld wpływają na polski rachunek to mozna sie starać również o kredyt ? i czy numerem konta moze byc polski rachunek ?

  Andzia
  Gość

  Witam mąż pracuje w Niemczech ma własną działalność i zameldowanie od ponad roku dochody wpływają co 2 lub 3 tygodnie po 1500e czy jest szansa aby dostał kredyt w wysokość 20.000 tys euro.

  Tomek
  Gość
  Tomek

  Czesc. Dziewczyna próbuje uzyskać kredyt za pomocą Postbank jak w poradniku. Wszystko idzie super. Dokumenty zaimportowane itd. trzeba przejść weryfikację telefoniczna lub iść do oddziału. Zdecydowała się na wideorozmowe i tu zdziwienie bo Pani identyfikująca mówi że trzeba mieć niemiecki dowód osobisty. Mieliście taką sytuację?? Czy jak pójdziemy do oddziału to też będą prosić o niemiecki dowód??

  Ewa
  Gość
  Ewa

  Witam mam pytanie czy jeśli mąż pracuje w Niemczech to może uzyskać kredyt jeśli nie ma konta w Niemczech. Mąż ma umowę o pracę na czy nie określony i pracuje już 2 lata

  Ewa
  Gość
  Ewa

  Witam mam pytanie czy jeśli mąż pracuje w Niemczech to może uzyskać kredyt jeśli nie ma konta w Niemczech. Mąż ma umowę o pracę na czy nie określony i pracuje już 2 lata i ma meldunek niemiecki

  piotr
  Gość
  piotr

  witam ma schufe potrzebuje kredytu 2000 tys € mam stala umowe czy ktos jest mi dac kredyt.???

  Szymon
  Gość
  Szymon

  Witam serdecznie. Wypełniłem wniosek w smavie. Otrzymałem ofertę miedzy innymi z postbanku. Załadowałem niezbędne dokumenty na stronę banku i próbowałem się zweryfikować online. Niestety miły pan powiedział ze na dowodzie nie ma podpisu i nie mogę zrobić tego online. Czy przy weryfikacji na poczcie tez będę miał z tym problemy? Jak wyglada taka weryfikacja na poczcie? Mogę tego dokonać z każdej filii?

  Dawid
  Gość
  Dawid

  Miałem podobny problem , umówiłem się na wizytę u Notariusza potwierdził mój podpis następnie wysłałem dokumenty poczta do banku i wszystko przeszło bez problemu