Jeśli mieszkacie w Niemczech i z jakichś powodów potrzebujecie pilnie więcej gotówki, to wniosek o kredyt możecie wypełnić przez internet. Jednym z banków stwarzających taką możliwość jest Postbank. W niniejszym artykule pokażemy Wam jak wypełnić internetowy wniosek o kredyt w Niemczech na przykładzie Postbanku. Zanim do tego jednak przejdziemy, odpowiemy na kilka pytań, z którymi zwracacie się do nas najczęściej na forum.

Czy każdy obywatel Polski ma prawo do kredytu w Niemczech?

Tak! Pod warunkiem, że spełnia odpowiednie kryteria i wymagania wybranego przez siebie niemieckiego banku. Więcej o wymogach niemieckich banków przeczytacie niżej.

Jakie są wymagania niemieckich banków, aby móc ubiegać się o kredyt?

Każdy Polak, który chce otrzymać w Niemczech kredyt musi spełniać następujące warunki:

 • posiadać stałe zameldowanie na terenie Niemiec oraz
 • pracować na umowie o pracę (stałe zatrudnienie) lub
 • wykonywać pracę w wolnym zawodzie, niem „Freiberufler” ( umowa o dzieło, na zlecenie) lub
 • prowadzić własną działalność gospodarczą oraz
 • posiadać pozytywną historię kredytową w tzw. „SCHUFA”, która to sprawdza wiarygodność kredytową kredytobiorcy (w tej kwestii warto wiedzieć, że przykładowo banki szwajcarskie nie sprawdzają Schufy, więc można w nich otrzymać kredyt nawet z negatywnym wpisem w Schufa). Więcej o Schufa i o tym jak zdobyć wyciąg z rejestru przeczytacie tutaj: SCHUFA – czym jest i jak otrzymać wyciąg z rejestru?

Czy każdy Polak ma jednakowe szanse na kredyt w Niemczech, jeżeli spełnia powyższe wymagania?

Niestety nie. Duże znaczenie w kwestii wydania decyzji o udzieleniu kredytu odgrywa forma zatrudnienia, staż pracy i zdolność kredytowa wnioskodawcy. Najlepiej w tym zestawieniu wypadają osoby prywatne, posiadające stałe zatrudnienie na umowę o pracę.

Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą i wykonujące wolny zawód zaliczane są do grupy kredytobiorców o większym ryzyku. W tej sytuacji bardzo ważny jest staż posiadania firmy oraz udokumentowanie go przez wnioskodawcę (wyciągi z konta o dochodach, zaświadczenia o rozliczeniach podatkowych). Jeśli prowadzicie firmę w Niemczech krócej niż 12 miesięcy, to szanse na otrzymanie kredytu nie są wysokie. Warto jednak spróbować złożyć wniosek o kredyt przez internet, gdyż nic to nie kosztuje.

Kredyty w Niemczech dla różnych grup zawodowych

Lekarz prowadzący w Niemczech własną praktykę lekarską, prędzej otrzyma kredyt na większą kwotę niż student, stażysta czy osoba dopiero rozpoczynająca swoją karierę zawodową. Niemieckie banki chcą oczywiście mieć pewność, że pożyczony kapitał otrzymają z powrotem. Także dla kredytobiorcy ważne jest, aby się za bardzo nie obciążyć finansowo biorąc kredyt. Dlatego bezrobotni tylko w sporadycznych przypadkach mogą wziąć kredyt. Z kolei osoby prowadzące własną działalność gospodarczą muszą przedstawić inne zabezpieczenia niż pracownicy zatrudnieni na etacie. Ocena sytuacji gospodarczej jest tutaj zazwyczaj podstawą do przyznania kredytu.

Szybki kredyt w Niemczech

Jeśli potrzebujecie pilnie niewielkiej ilości gotówki, to idealnym rozwiązaniem będzie szybki kredyt. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj:

Szybki kredyt w Niemczech

Kredyt hipoteczny w Niemczech

Dla tych z Was, którzy chcą w Niemczech kupić dom lub mieszkanie, lepszym rozwiązaniem będzie kredyt hipoteczny. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj:

Kredyt hipoteczny w Niemczech

Jak uzyskać nieskazitelny wpis w niemieckiej SCHUFIE?

Nasz użytkownik „seboc” (z tego miejsca bardzo dziękujemy!) podzielił się z nami informacją, w jaki sposób można uzyskać nieskazitelny wpis w niemieckiej SZUFIE. Otóż w tym celu wystarczy mieć kartę kredytową, którą spłaca się automatycznie w całości na koniec miesiąca i czasem jej używac. Po kilku miesiącach nasza wiarygodność wg SCHUFA skoczy na szczyt.

Jak długo należy czekać na decyzję w sprawie kredytu w Niemczech?

Jeśli wnioskodawca jest pełnoletni i posiada zdolność kredytową, to przyznanie kredytu trwa kilka dni od otrzymania wniosku przez bank. Szczególnie Postbank jest w tej kwestii stosunkowo szybki, więc warto zapoznać się z ofertą tego banku.

Kredyt w Niemczech na przykładzie Postbank – podstawowe informacje 

Proces ubiegania się o kredyt w Niemczech przez internet prezentujemy Wam na przykładzie Postbanku. Zdecydowaliśmy się na ten bank, ponieważ w opinii wielu klientów zaliczany jest on do najlepszych w Niemczech, a jego usługi możemy polecić z czystym sumieniem. Na dole artykułu znajdziecie zestawienie ofert kredytowych innych banków, jeśli z jakichś powodów nie chcecie skorzystać z oferty Postbanku. Poniżej prezentujemy aktualne informacje dotyczące kredytu w Postbank:

 • Postbank udziela kredytów w wysokości od 3.000 do 50.000 euro na okres od 12 do 84 miesięcy
 • Oprocentowanie nominalne waha się od 2,47% do 9,49% i zależy od zdolności kredytowej
 • Efektywna roczna stopa oprocentowania wynosi od 3,78% w przypadku rocznego okresu spłaty kredytu
 • Postbank oferuje elastyczną spłatę kredytu (Flexible Rückzahlung), co oznacza, że możliwe są dodatkowe wpłaty w ramach spłaty kredytu oraz raz do roku istnieje możliwość spłacenia do 50 proc. należnej sumy. Im szybciej kredyt zostanie spłacony, tym mniejsza stopa procentowa

Przykład (podany przez Postbank):

 • Wysokość kredytu netto: 10.000 euro
 • Termin spłaty 60 miesiące (równoznaczne z ilością rat)
 • Wysokość pojedyńczej raty 183 euro
 • Pełna suma: 10.972 euro
 • Efektywna roczna stopa oprocentowania wynosi w tym wypadku 3,78%, a oprocentowanie nominalne 3,71%. Na takie warunki może liczyć minimum 2/3 klientów, którzy wypełnili wniosek przez internet

Jak złożyć wniosek o kredyt w Niemczech przez internet – Postbank

Aby złożyć wniosek o kredyt w Postbanku przez internet, należy się udać w pierwszej kolejności na stronę banku:
Postbank Privatkredit direkt

Następnie wystarczy wypełnić wniosek o kredyt, wydrukować go i podpisać oraz zanieść wraz z wszystkimi niezbędnymi dokumentami do najbliższej filii Postbanku w celu potwierdzenia tożsamości. Niezbędne dokumenty to:

 • zaświadczenie o zarobkach z ostatnich dwóch miesięcy lub zaświadczenie o rencie, bądź emeryturze
 • dowód osobisty lub paszport
 • pełny wyciąg z konta z ostatniego miesiąca

Wypełniamy wniosek o kredyt w Niemczech – instrukcja krok po kroku na przykładzie Postbank

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy instrukcję krok po kroku:

Krok 1
Krok 2
Krok 3
Krok 4
Krok 5
Krok 6
Krok 7
Krok 8
Krok 1

Jeśli kliknęliście już na powyższy link, to na stronie Postbanku należy kliknąć na Online Anfrage stellen, aby przejść do wypełniania wniosku o kredyt online.

Krok 2

Kolejny krok to podanie informacji dotyczących kredytu, jego wysokości oraz dodatkowych opcji. Na końcu strony klikamy na Berechnen, aby obliczyć warunki kredytu.

Krok 3

Po obliczeniu warunków kredytu wyświetlone zostaną alternatywne propozycje. Możemy zdecydować się na którąś z nich, bądź zmienić wysokość i termin spłaty wybranego kredytu.

Oprócz tego Postbank wylicza automatycznie alternatywne oferty z innymi terminami spłaty. W tym wypadku można się zdecydować na jedną z nich, jeśli przykładowo okaże się dla Was bardziej korzystna:

Następnie Postbank stwarza możliwość wyliczenia kwoty, która pozostanie w razie otrzymywania zasiłku dla bezrobotnych (Arbeitslosengeld I) lub chorbowego (Krankengeld) po odliczeniu raty kredytu. W tym wypadku można się zdecydować na zabezpieczenie (Komfortpaket Gesundheit - w razie choroby - koszt 3,06 euro/miesiąc lub Premiumpaket Arfbeit - w razie bezrobocia - koszt 9,51 euro/miesiąc):

 

Krok 4

Teraz należy podać dane osobowe oraz kontaktowe.

Krok 5

Następnie podajemy informacje dotyczące gospodarstwa domowego, zarobków oraz wydatków.

Krok 6

Dalej wpisujemy dane konta, z którego będą ściągane raty oraz konto, na które ma zostać przelany kredyt. Oprócz tego musimy wyrazić zgodę na przetwarzanie danych przez firmę SCHUFA, która zajmuje się sprawdzaniem zdolności kredytowej.

Krok 7

Przedostatni krok to podsumowanie. Tutaj istnieje możliwość jeszcze raz sprawdzić warunki kredytu oraz należy wyrazić zgodę na przechowywanie danych w celu udzielenia kredytu.

Krok 8

Ostatni krok to potwierdzenie zakończenia procesu składania wniosku o kredyt oraz możliwość zapisania go. Wniosek o kredyt wędruje drogą elektroniczną do banku. Najczęściej następnego dnia przychodzi mail z informacją o otrzymaniu wniosku i otrzymujemy telefon z obsługi klienta Postbanku, aby skontrolować prawdziwość wniosku (zdarzają się sytuacje, że ktoś wypełnia taki wniosek dla żartu).
Wygenerowany dokument należy wydrukować i przesłać podpisaną część przeznaczona dla banku (oznaczenie na marginesie) do Postbanku, załączając kopie dwóch ostatnich rozliczeń wypłaty i kopię paszportu. Po kilku dniach przychodzi mailem informacja o wypłacie.

Kredyt samochodowy w Niemczech

Jeśli jesteście zainteresowani kredytem samochodowym w Niemczech, to zachęcamy do porównania ofert kredytowych, które możecie znaleźć na następującej stronie:

Kredyt samochodowy w Niemczech – szybki kredyt

Oferty kredytowe innych niemieckich banków

Jeśli z jakichś powodów nie jesteście zainteresowani ofertą Postbanku, poniżej możecie porównać oferty kredytowe innych niemieckich banków:

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!

Oferty pracy w Niemczech - sprawdź teraz!

60 KOMENTARZE

 1. Witam Panie Adamie. Napisałby Pan artykuł na temat kredytu na samochód? Czy się opłaca przez bank wsiąść czy przez bank np BMW? Lub czy się w Lessingu opłaca jak wygląda Lessing w Niemczech? Jedni mówią, że się nie opłaca a drudzy że się opłaca, bo po skończonych ratach można wykupić samochód itp.
  I ostatnie moje pytanie, jak kupimy samochód to gdzie się musimy udać po kolei? np. do zulassungsstelle.
  Pozdrawiam

  • Witam, bardzo mi przykro, ale nie mam wystarczającego rozeznania, żeby udzielić Panu odpowiedniej porady. Proponuje poprosić o ofertę zarówno w banku, jak i banku BMW i je porównać. Co do Leasingu, to tego typu umowy najczęściej wykluczają możliwość wykupienia samochodu. Wyjątek stanowią umowy zawierające porozumienie opisane w tzw. „Side-Letter” (dodatkowe warunki umowy), które pozwalają na wykup samochodu. Jest to jednak nieco skomplikowany temat, ponieważ w takim wypadku umowa miałaby charakter zakupu na raty, co nie pokrywa się z definicją prawną umowy leasingowej i prowadzi z reguły do innego opodatkowania. Przy zakupie samochodu należy wykupić ubezpieczenie, co można załatwić przez internet (np. https://dojczland.info/ubezpieczenie-na-samochod-w-niemczech/), następnie z zaświadczeniem z ubezpieczalni udajemy się do Zulassungsstelle i po tablice rejestracyjne. Niedługo postaram się napisać obszerny artykuł na ten temat. Wracając do kredytu na samochód, to na Dojczland.info można porównać oferty różnych banków: https://dojczland.info/kredyt-samochodowy-w-niemczech/. Postaram się pamiętać o tym temacie i go kiedyś opisać. Nie jestem niestety w stanie napisać kiedy, ponieważ muszę dokończyć w pierwszej kolejności już zaplanowane artykuły. Pozdrawiam

 2. Witam. Panie Adamie opisałby Pan również stronę check24.de, jak zakładać konto czy jak zmieniam ubezpieczyciela samochodu przez check24.de to czy nowy ubezpieczyciel wysyła kundigung do poprzedniego ubezpieczyciela? A drugie moje pytanie to czy zakładając konto na check24.de czy na ebay czy na otto.de itp lepiej mieć e-maila z de czy może być z pl. np.op.pl? A jak już z de to jakie strony Pan poleca? Wyczytałem, że dobra jest strona https://www.gmx.net. Proszę o radę, bo jestem początkujący z tym wszystkim, a nie ma mi kto doradzić. Dziękuje i pozdrawiam.

 3. Dobry wieczór.Proszę o odpowiedź czy osoba mająca umowę na rok czasu i dwa wpływy na konto może liczyć na kredyt gotówkowy?

  • Beratungsprotokoll to dokument, który zgodnie z przepisami musi zostać sporządzony w przypadku porady inwestycyjnej. Chodzi o ochronę konsumentów, którzy dzięki temu powinni teoretycznie otrzymać rzetelną poradę. Dokument sporządzany jest przez instytucje finansowe w wyżej wymienionej sytuacji.

 4. Witam nie dawno byłem w banku podpisałem już umowę i wszystkie papiery o kredyt przekazano mi ze pieniądze będą po dwóch dniach a tu minęło ponad tydzień i nic cisza

  • Witam, czasem procedura trwa nieco dłużej. Zawsze można skontaktować się z bankiem i zapytać na jakim etapie znajduje się rozpatrywanie wniosku.

 5. czy moge zastpic Lohnnachweise dwoma ostatnimi rozliczeniami wypłatyu przesłanymi przez pracodawce (ABRECHNUNG DER BRUTTO/NETTO BEZUEGE)???

  CzY MUSZE SIE W TYM PRZYPADKU KONTAKTOWAC Z PRACODAWCO O WYDANIE OWEGO PAPIERKA???

  • Wystarczy, że zostaną przedłożone rozliczenia wypłaty (Lohnabrechnung), które otrzymuje się każdego miesiąca od pracodawcy (kopie). Alternatywnie można dostarczyć wyciąg z konta, ale nie jestem pewien na 100 procent czy to również przejdzie.

 6. Witam chciałabym się zapytac czy kredyt trzeba wziac tam gdzie zakładało się konto bankowe ? Czy można gdzie indziej? I czy można wziac np. w innym banku a nie w tym co sie ma konto ?
  Pozdrawiam

  • Witam, kredyt można wziąć w dowolnym banku, nie zależnie od tego gdzie posiada się konto bankowe. Pozdrowienia

 7. Drobna korekta. Wniosek kredytowy po kliknieciu wedruje do banku elektronicznie, nastepnego dnia przychodzi mail z informacja, ze otrzymali wniosek i dwonia z callcenter Postbanku z Bonn.
  Drukujemy wygenerowany dokument, czesc przeznaczona dla banku (oznaczenie na marginesie) podpisujemy i wysylymy do banku zalaczajac kopie dwoch ostatnich rozliczen wyplaty i kopie paszportu.
  Po paru (w moim przypadku 12) dniach email informacja o wyplacie i pieniadze na koncie.

   • Wypelnilem wniosek online, wydrukowalem i… odkrylem blad. Brakujace informacje uzupelnilem dlugopisem. Nie bylem jednak pewien, czy to przejdzie. Wiec postanowilem na poczcie spytac beratera. Ten oburzyl sie pytaniem o kredyt online. Powiedzial, ze o kredyt online trzeba online pytania zadawac.
    Zanim zdazylem, zadzwonila pani. Spytala czy to ja odebralem i czy rzeczywiscie zlozylem wniosek. Potwierdzilem. Spytalem o odkryty wczesniej problem, powiedziala, ze nie powinno byc problemu. Zapytala tez, czy moja umowa o prace jest rzeczywiscie bezterminowa. Wszystko.
    Podejrzewam jednak, ze najwazniejsza role odegral fakt, ze od kilku lat jestem klientem Postbanku i osoba podejmujaca decyzje o kredycie miala wglad w historie konta i wszelkie wewnetrzne rankingi. Stad ilosc wymaganych dokumentow byla rzeczywiscie minimalna.
    Ze rankingi istnieja i sa automatycznie monitorowane przekonalem sie podczas 3-miesiecznego okresu bezrobocia. Pismo z decyzja o obnizeniu limitu na koncie (ktory zwyczajowo stanowi dwukrotnosc miesiecznych wplywow) przyszlo blyskawicznie.

 8. Mala podpowiedz dodatkowo. Bank, co jest oczywiste, sprawdza SCHUFA. Istnieje bardzo prosty sposob, by miec punktacje ponad 99%. Wystarczy miec karte kredytowa, ktora splaca sie automatycznie w calosci na koniec miesiaca i czasem jej uzywac. Po kilku miesiacach nasza wiarygodnosc wg SCHUFA skoczy na szczyt.

 9. Witam, Chcialbym zapytac sie, jezeli mam umowe na rok dostane kedyt w wysokosci 3 tys euro w postbanku?. Tzn. wiem ze moja nastpna umowa bedzie juz na stale, ale w tej chwili posiadam jedynie umowe na rok. z gory dzieki za odp.

  • Witam, powiem tak, umowa na rok, to już lepiej niż na pół. Czy dostanie Pan kredyt nie jestem w stanie odpowiedzieć i nie chciałbym spekulować. Wniosek zawsze można złożyć, najwyżej dostanie Pan odpwiedź odmowną. Pozdrawiam i powodzenia w razie czego

 10. Witam posiadam gewerbe meldunek jest na firme wplywy sa co dwa tygodnie czy jest szansa dostac kredytu. Pozdrawiam

 11. Witam Maz ma umowę na stale w Niemczech jako Lakiernik.Zarabia 1450 euro na reka.wyplata co miesiąc wpływa na konto meza.Zona ma swoje konto na które wpływa Kg oraz 135 euro z mini jop oraz na zone 295 euro dopłaty do mieszkania z JC .Czy do banku będzie trzeba wyslac i wyciągi meza i wyciągi zony z konta? czy jeśli maz sklada to tylko jego wyciągi?

  • Witam, najczęściej potrzebne będą wyciągi z konta osoby starającej się o kredyt, czyli albo męża, albo żony, w zależności od tego, kto składa wniosek. Myślę, że z umową na stałe i zarobkami 1450 euro netto bank nie powinien robić dużych problemów.

 12. Witam złożyłem wniosek przez Internet w bon kredit przysłali mi umowę podpisałem ją i odeslalem oczywiście z weryfikacją na posbank do tej pory ktoś raz chyba z infolinii zadzwonił niestety nie mogłem rozmawiać i cisza do tej pory A mijają już prawie dwa tygodnie. Odpowiedzi na emailu też nie miałem. Dziwne. Pozdrawiam

 13. Witam. Byłem dzisiaj w postbanku i dostałem odmowę na kredyt gotówkowy. Pracuje od 27.11.2016 – umowa na stałe. Zameldowany tez jestem od 11.2016, zarabiam na rękę 1300€. Czy ktoś wie w czym tkwi problem ? Nie mogą dać mi ani karty kredytowej ani kredytu ani debetu. Nie brałem nigdy nic wcześniej w Niemczech.

  • Witam, wydaje mi się, że Pańska historia kredytowa jest po prostu za krótka. Gdyby miał Pan przepracowany w Niemczech rok, to sytuacja wyglądała by pewnie inaczej…

 14. Witam, mieszkam w Niemczech ponad 3 lata. Mam umowę na stałe, zarobki 1300 euro na rękę. 2 razy brałam agd na raty, spłaty rat regularne, więc teoretycznie Shufa powinna być lepiej punktowana. Postbank odmówił mi udzielenia kredytu na kwotę 3 tys euro. Dlaczego? W Postbanku mam swoje konto bankowe. Czy warto próbować w banku, w którym spłacane były raty? Czy są to zbyt niskie zarobki na tak niewielki kredyt?

  • Witam, bardzo dziwne, że przy stałych zarobkach rzędu 1.300 euro netto Postbank odmówił kredytu na 3.000 euro. Czy jest Pani pewna, że nie ma jakiegoś dziwnego wpisu w Schufie? Proszę poprosić o bezpłatny wypis (w powyższym artykule jest podlinkowany artykuł o Schufie), a może to da więcej jasności w temacie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby spróbować w innym banku.

   • Pani w banku pytała o ilość osób w gospodarstwie domowym, podałam dwie. Ale jeśli kredytobiorcą jest jedna osoba, to podaje się dane tylko dla jednej (o drugą nawet kobitka nie pytała). Jesteśmy klientami banku od momentu zamieszkania w Niemczech. Padło pytanie od kiedy jest umowa na stałe i jaka jest wysokość Miete. Szczerze mówiąc, byłam w lekkim szoku, że takie zarobki są niewystarczające. Jeśli chodzi o Schufa, sprawdzałam jakiś czas temu przy okazji chęci zmiany mieszkania, Schufa była pozytywna. Czy zapytanie w innym banku nie wpłynie negatywnie na scoring, tak jak jest to w Polsce? Wydaje mi się, że dla Santander Bank, w którym dwukrotnie spłacałam raty, będę wiarygodna. Zwłaszcza, że przesyłali mi oferty kredytowe. Chciałam po prostu wziąć kredyt w rodzimym banku. Ale u nich nie mam nawet karty kredytowej, więc może o to chodzi.

    • Dziwne. Być może według wymagań Postbanku jest to za mało i chcą się w ten sposób zabezpieczyć przed jakimiś problemami. Myślę, że w innym banku nie powinno być problemu. Powodzenia!

 15. mam pytanie czy jeśli mam umowę na czas nieokreślony z pół rocznym próbnym i za miesiąc mija okres przejścia na czas nieokreślony mam konto w post banku od roku ponad mam też debet 1700euro to czy mogę starać się o kredyt w post banku zarobki 1200 wpływa kinder geld oraz zasiłek żony 476 i mam jeszcze pytanko czy w szufie znajdzie się notka ze mam np kartę kredytową z bon kredyt z banku advancia bank

  • Starać się zawsze można, bo to nic nie kosztuje, ale czy bank pozytywnie rozpatrzy naszą prośbę, to już inna historia;) My nie jesteśmy niestety w stanie tego przewidzieć.

 16. Witam, czy może Pan napisać coś więcej o dispolimicie w Postbanku. Słyszałam że musi być zasilony w 100 % po trzech miesiącach od udzielenia (jeśli jest wykorzystany). Jak to wygląda?

 17. problem:
  NOWY DOWÓD OSOBISTY POLSKI. POWIEDZIANO MI, ŻE Z NOWYM KREDYTEM NA KTÓRYM NIE MA PODPISU NIE OZE DOJŚĆ W NIEMCZECH DO PODPISANIA JAKIEJKOLWIEK UMOWY, GDYŻ NIE SA W STANIE STWIERDZIC MOJEJ TOZSAMOŚĆI . KTOS COŚ WIE NA TEN TEMAT ?

 18. Witam. Mąż złożył wniosek o kredyt ale bank chce druga osobę która zarabia min.850e zeby potoczyła. Moje pytanie to: Czy może to być osoba zameldowana w Niemczech a pracujaca w Holandii? Dodam że i mąż i potencjalny poręczycieli mają niemieckie dowody osobiste

 19. Witam wszystkich. Ubiegałem się o kredyt w postbank . Nie była to duża kwota. Zaproponowano mi maksymalną kwotę 18 tys euro, chciałem wziąć 8 tys na samochód i kaucję na mieszkanie. Po tygodniu oczekiwania na jaką kolwiek decyzję udałem się do banku w celu wyjaśnienia sprawy. Pani powiedziała że takiego kredytu nie dostanę teraz i w ogóle w post banku bo widzieli że z mojego konta były robione przelewy do Polski. Przecież to jest normalne, mam rodzinę w Polsce więc dlaczego nie mam prawa wysyłać pieniędzy do mojego kraju????????? Oni nie mogą sprawdzić polskiego BIK’u i od razu z góry zakładają że te pieniądze idą na poczet jakiegoś zadłużenia w Polsce. Więc jeżeli ktoś się starać o kredyt w postbank niech nie robi przelewów do kraju z tego konta.

 20. Witam
  Jestem zainteresowany pożyczka w Niemczech na modernizację swojej firmy.
  I czy bez obywatelstwa Niemieckiego mogę dostać jaką kolwiek pożyczkę na firmę ?
  Jeśli jest jakaś szansa to gdzie mam się udać do jakiego pośrednika kredytowego i najlepiej żeby znał Polski ?

 21. Witam wszystkich.
  Od kilku dni staram się o kredyt w PostBanku. Prośba o kredyt została pomyślnie rozpatrzona. Dostałem dokumenty do podpisania i wystarczyło tylko wysłać pocztą lub stawić się osobiście w banku. Problemem okazał się mój dowód osobisty na który nie mogę wziąść kredytu. Do uzyskania kredytu potrzebny jest paszport.
  Pozdrawiam Wszystkich.

 22. Witam. Czy ktoś z Państwa brał kredyt w postbanku będąc na gewerbie? Gewerbe posiadam od półtora roku. Pieniądze zazwyczaj dostaje do ręki za wykonaną usługę, ale zawsze staram się coś wpłacać na konto. Chciałbym wziąść ok 4 tys

 23. Wita. Pracuje w Niemczech na Gewerbie ponad rok chciał bym się zapytac czy moge starac sie o kredyt ? nie zalegam nigdzie z góry dziękuje za odp

 24. A ja mam inne pytanie. Moj maz pracuje na umowe na stale zarabia 800e a reszte ( lacznie mamy dochod w wysokosci 1600e) otrzymujemy z job center. Czy w takiej sytuacji mamy szanse na kredyt mieszkaniowy??

 25. witam a czy jesli wynagrodzenie jak i kindergeld wpływają na polski rachunek to mozna sie starać również o kredyt ? i czy numerem konta moze byc polski rachunek ?

 26. Witam mąż pracuje w Niemczech ma własną działalność i zameldowanie od ponad roku dochody wpływają co 2 lub 3 tygodnie po 1500e czy jest szansa aby dostał kredyt w wysokość 20.000 tys euro.

 27. Czesc. Dziewczyna próbuje uzyskać kredyt za pomocą Postbank jak w poradniku. Wszystko idzie super. Dokumenty zaimportowane itd. trzeba przejść weryfikację telefoniczna lub iść do oddziału. Zdecydowała się na wideorozmowe i tu zdziwienie bo Pani identyfikująca mówi że trzeba mieć niemiecki dowód osobisty. Mieliście taką sytuację?? Czy jak pójdziemy do oddziału to też będą prosić o niemiecki dowód??

 28. Witam mam pytanie czy jeśli mąż pracuje w Niemczech to może uzyskać kredyt jeśli nie ma konta w Niemczech. Mąż ma umowę o pracę na czy nie określony i pracuje już 2 lata

 29. Witam mam pytanie czy jeśli mąż pracuje w Niemczech to może uzyskać kredyt jeśli nie ma konta w Niemczech. Mąż ma umowę o pracę na czy nie określony i pracuje już 2 lata i ma meldunek niemiecki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika