Więcej >>

  Praca w Niemczech

  Jak zdobyć kredyt w Niemczech?

  Uznanie kwalifikacji w Niemczech

  Jeśli mieszkacie w Niemczech i z jakichś powodów potrzebujecie pilnie więcej gotówki, to wniosek o kredyt możecie wypełnić przez internet. Jednym z banków stwarzających taką możliwość jest Postbank. W niniejszym artykule pokażemy Wam jak wypełnić internetowy wniosek o kredyt w Niemczech na przykładzie Postbanku. Zanim do tego jednak przejdziemy, odpowiemy na kilka pytań, z którymi zwracacie się do nas najczęściej na forum.

  Czy każdy obywatel Polski ma prawo do kredytu w Niemczech?

  Tak! Pod warunkiem, że spełnia odpowiednie kryteria i wymagania wybranego przez siebie niemieckiego banku. Więcej o wymogach niemieckich banków przeczytacie niżej.

  Jakie są wymagania niemieckich banków, aby móc ubiegać się o kredyt?

  Każdy Polak, który chce otrzymać w Niemczech kredyt musi spełniać następujące warunki:

  • posiadać stałe zameldowanie na terenie Niemiec oraz
  • pracować na umowie o pracę (stałe zatrudnienie) lub
  • wykonywać pracę w wolnym zawodzie, niem “Freiberufler” ( umowa o dzieło, na zlecenie) lub
  • prowadzić własną działalność gospodarczą oraz
  • posiadać pozytywną historię kredytową w tzw. „SCHUFA”, która to sprawdza wiarygodność kredytową kredytobiorcy (w tej kwestii warto wiedzieć, że przykładowo banki szwajcarskie nie sprawdzają Schufy, więc można w nich otrzymać kredyt nawet z negatywnym wpisem w Schufa). Więcej o Schufa i o tym jak zdobyć wyciąg z rejestru przeczytacie tutaj: SCHUFA – czym jest i jak otrzymać wyciąg z rejestru?

  Czy każdy Polak ma jednakowe szanse na kredyt w Niemczech, jeżeli spełnia powyższe wymagania?

  Niestety nie. Duże znaczenie w kwestii wydania decyzji o udzieleniu kredytu odgrywa forma zatrudnienia, staż pracy i zdolność kredytowa wnioskodawcy. Najlepiej w tym zestawieniu wypadają osoby prywatne, posiadające stałe zatrudnienie na umowę o pracę.

  Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą i wykonujące wolny zawód zaliczane są do grupy kredytobiorców o większym ryzyku. W tej sytuacji bardzo ważny jest staż posiadania firmy oraz udokumentowanie go przez wnioskodawcę (wyciągi z konta o dochodach, zaświadczenia o rozliczeniach podatkowych). Jeśli prowadzicie firmę w Niemczech krócej niż 12 miesięcy, to szanse na otrzymanie kredytu nie są wysokie. Warto jednak spróbować złożyć wniosek o kredyt przez internet, gdyż nic to nie kosztuje.

  Kredyty w Niemczech dla różnych grup zawodowych

  Lekarz prowadzący w Niemczech własną praktykę lekarską, prędzej otrzyma kredyt na większą kwotę niż student, stażysta czy osoba dopiero rozpoczynająca swoją karierę zawodową. Niemieckie banki chcą oczywiście mieć pewność, że pożyczony kapitał otrzymają z powrotem. Także dla kredytobiorcy ważne jest, aby się za bardzo nie obciążyć finansowo biorąc kredyt. Dlatego bezrobotni tylko w sporadycznych przypadkach mogą wziąć kredyt. Z kolei osoby prowadzące własną działalność gospodarczą muszą przedstawić inne zabezpieczenia niż pracownicy zatrudnieni na etacie. Ocena sytuacji gospodarczej jest tutaj zazwyczaj podstawą do przyznania kredytu.

  Szybki kredyt w Niemczech

  Jeśli potrzebujecie pilnie niewielkiej ilości gotówki, to idealnym rozwiązaniem będzie szybki kredyt. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj:

  Szybki kredyt w Niemczech

  Kredyt hipoteczny w Niemczech

  Dla tych z Was, którzy chcą w Niemczech kupić dom lub mieszkanie, lepszym rozwiązaniem będzie kredyt hipoteczny. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj:

  Kredyt hipoteczny w Niemczech

  Jak uzyskać nieskazitelny wpis w niemieckiej SCHUFIE?

  Nasz użytkownik “seboc” (z tego miejsca bardzo dziękujemy!) podzielił się z nami informacją, w jaki sposób można uzyskać nieskazitelny wpis w niemieckiej SZUFIE. Otóż w tym celu wystarczy mieć kartę kredytową, którą spłaca się automatycznie w całości na koniec miesiąca i czasem jej używac. Po kilku miesiącach nasza wiarygodność wg SCHUFA skoczy na szczyt.

  Jak długo należy czekać na decyzję w sprawie kredytu w Niemczech?

  Jeśli wnioskodawca jest pełnoletni i posiada zdolność kredytową, to przyznanie kredytu trwa kilka dni od otrzymania wniosku przez bank. Szczególnie Postbank jest w tej kwestii stosunkowo szybki, więc warto zapoznać się z ofertą tego banku.

  Kredyt w Niemczech na przykładzie Postbank – podstawowe informacje 

  Proces ubiegania się o kredyt w Niemczech przez internet prezentujemy Wam na przykładzie Postbanku. Zdecydowaliśmy się na ten bank, ponieważ w opinii wielu klientów zaliczany jest on do najlepszych w Niemczech, a jego usługi możemy polecić z czystym sumieniem. Na dole artykułu znajdziecie zestawienie ofert kredytowych innych banków, jeśli z jakichś powodów nie chcecie skorzystać z oferty Postbanku. Poniżej prezentujemy aktualne informacje dotyczące kredytu w Postbank:

  • Postbank udziela kredytów w wysokości od 3.000 do 50.000 euro na okres od 12 do 84 miesięcy
  • Oprocentowanie nominalne waha się od 1,99% do 7,70% i zależy od zdolności kredytowej
  • Efektywna roczna stopa oprocentowania wynosi od 3,78% w przypadku rocznego okresu spłaty kredytu
  • Postbank oferuje elastyczną spłatę kredytu (Flexible Rückzahlung), co oznacza, że możliwe są dodatkowe wpłaty w ramach spłaty kredytu oraz raz do roku istnieje możliwość spłacenia do 50 proc. należnej sumy. Im szybciej kredyt zostanie spłacony, tym mniejsza stopa procentowa

  Przykład (podany przez Postbank):

  • Wysokość kredytu netto: 10.000 euro
  • Termin spłaty 48 miesiące (równoznaczne z ilością rat)
  • Wysokość pojedyńczej raty 225 euro
  • Pełna suma: 10.774 euro
  • Efektywna roczna stopa oprocentowania wynosi w tym wypadku 3,78%, a oprocentowanie nominalne 3,71%. Na takie warunki może liczyć minimum 2/3 klientów, którzy wypełnili wniosek przez internet

  Jak złożyć wniosek o kredyt w Niemczech przez internet – Postbank

  Aby złożyć wniosek o kredyt w Postbanku przez internet, należy się udać w pierwszej kolejności na stronę banku:

  Postbank Privatkredit direkt

  Następnie wystarczy wypełnić wniosek o kredyt, wydrukować go i podpisać oraz zanieść wraz z wszystkimi niezbędnymi dokumentami do najbliższej filii Postbanku w celu potwierdzenia tożsamości. Niezbędne dokumenty to:

  • zaświadczenie o zarobkach z ostatnich dwóch miesięcy lub zaświadczenie o rencie, bądź emeryturze
  • dowód osobisty lub paszport
  • pełny wyciąg z konta z ostatniego miesiąca

  Wypełniamy wniosek o kredyt w Niemczech – instrukcja krok po kroku na przykładzie Postbank

  Specjalnie dla Was przygotowaliśmy instrukcję krok po kroku:

  Krok 1
  Krok 2
  Krok 3
  Krok 4
  Krok 5
  Krok 6
  Krok 7
  Krok 8
  Krok 9
  Krok 10
  Krok 1

  Jeśli kliknęliście już na powyższy link, to na stronie Postbanku należy kliknąć na Online Anfrage stellen, aby przejść do wypełniania wniosku o kredyt online.

   

  Krok 2

  Kolejny krok to podanie informacji dotyczących wysokości kredytu (1.) oraz terminu jego spłaty (2.). W tym momenciu pod punktem 3. (Monatliche Rate) wyświetli się wysokość miesięcznej raty kredytu. Aby przejść dalej klikamy na Online-Anfrage ohne Postbank ID (zakładamy, że jesteście nowymi klientami Postbank i nie posiadacie jeszcze numeru identyfikacyjnego). Jeśli jesteście już klientami Postbanku, to wybieracie drugą opcję, mianowicie "Online-Anfrage mit Postbank ID.

   

  Krok 3

  Dalej należy podać informacje dotyczące kredytu:

   

   

  1. W pierwszej kolejności należy podać, czy kredyt ma służyć spłacie istniejącego już, droższego kredytu w innym banku lub jako dodatek do istniejącego już kredytu w Postbank. Jeśli tak nie jest, to zaznaczamy "Nein".
  2. W kolejnym punkcie widnieje wpisana wcześniej kwota kredytu. W tym miejscu można ją jeszcze zmienić. 
  3. Dalej wybieramy czy decydujemy się na konkretny okres spłaty ("Laufzeit") lub na konkretną wysokość raty ("Rate").
  4. W zależności co wybraliśmy wyżej (w naszym wypadku konkretny okres spłaty), w następnym polu wpisujemy daną wartość (w naszym wypadku 48 miesięcy).
  5. Następnie możemy zdecydować, czy rata kredytu ma być spłacana w połowie miesiąca ("Monatsmitte"), czy pod jego koniec ("Monatsende").
  6. W następnym punkcie należy wpisać datę urodzenia (dzień, miesiąc, rok).
  7. Dalej możemy zdecydować, na ile jest dla nas ważne zabezpieczenie kredytu (sehr wichtig = bardzo ważne, wichtig = ważne, eher wichtig = raczeh ważne) w przypadku bezrobocia (Arbeitslosigkeit), niezdolności do pracy (Arbeitsunfähigkeit) i śmierci (Tod).
  8. W ostatnim punkcie możemy zaznaczyć "Ja", jeśli posiadamy ubezpieczenie, które mogłoby posłużyć jako zabezpieczenie kredytu, lub "Nie", jeśli takiego ubezpieczenia nie posiadamy.

  Na samym dole strony można wybrać zabezpieczenie kredytu:

  1. Brak ochrony kredytu
  2. Podstawowa ochrona kredytu (w przypadku śmierci)
  3. Lepsza ochrona kredytu (w przypadku śmierci i niezdolności do pracy)
  4. Ochrona kredytu premium (w przypadku śmierci, niezdolności do pracy oraz bezrobocia)
  Krok 4

  Następnie ukaże się podsumowanie wybranego kredytu (1.):

   

  2. Oprócz tego Postbank przedstawia alternatywne oferty...

  3. ...oraz oferty z ochroną kredytu.

  Krok 5

  W kolejnym kroku należy podać dane osobowe:

  1. Tutaj należy zaznaczyć, czy będzie dwóch kredytobiorców ("Ja"), czy tylko jeden ("Nein").
  2. Dalej podajemy dane osobowe: tytułowanie ("Anrede", wybieramy płeć), ewentualnie tytuł naukowy ("Titel"), wszystkie imiona ("Sämtliche Vornamen"), nazwisko ("Nachname") oraz na koniec stan cywilny ("Familienstand").
  3. Następnie wpisujemy miejsce urodzenia oraz narodowość.
  4. Jeśli znacie numer identyfikacji podatkowej, to możecie zaznaczyć punkt "Ja" i go wpisać. W przeciwnym razie nie trzeba go podawać (podanie go miałoby ułatwić Waszą identyfikację i przyśpieszyć cały proces).
  5. Dalej podajemy adres, ulicę ("Straße"), numer domu ("Nr"), kod pocztowy ("PLZ"), miejscowość ("Ort").
  6. Na koniec tej sekcji należy zaznaczyć, czy mieszkacie w tym miejscu dłużej niż trzy lata (wtedy "Ja"), czy też krócej (wtedy "Nie").

  Poniżej należy wpisać dane kontaktowe:

  1. Numer telefonu (Vorwahl - numer kierunkowy, Rufnummer - numer telefonu), E-mail.
  2. Zgoda na konsultacje i informacje - można wybrać, czy chcemy być kontaktowani przez telefon lub maila.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych.
  4. Informacje o rodzaju zatrudnienia, np. Angestellt(er) - zatrudniony.
  5. Zatrudniony od (miesiąc, rok).
  6. Tymczasowo zatrudniony do (miesiąc, rok).

  Po kliknięciu w przycisk "Weiter" (Dalej), Postbank zwraca uwagę na specjalny serwis, za pośrednictwem którego, Postbank otrzymuje wgląd do Waszego konta, na które jest przelewane Wasze wynagrodzenie. Ma to przyśpieszyć weryfikację i proces przyznawanie kredytu. Jeśli się na to nie zgadzacie, to wystarczy kliknąć na "Weiter ohne Fremdbankservice":

  Krok 6

  W następnym kroku należy podać informacje o gospodarstwie domowym oraz dochodach:

   

  1. Podajemy liczbę dzieci, na które przysługuej Kindergeld.
  2. Podajemy liczbę osób, które należą do gospodarstwa domowego (włącznie z dziećmi).
  3. Podajemy dochody netto z zeszłego miesiąca.
  4. W tym miejscu widnieje wysokość Kindergeld.
  5. Podajemy dochody z tytułu wykonywania wolnego zawodu (jeśli dotyczy).
  6. Podajemy dochody z tytułu wynajmu (jeśli dotyczy).
  7. Podajemy dochody z tytułu Minijoba (jeśli dotyczy).
  8. Podajemy dochody z tytułu alimentów (jeśli dotyczy).
  9. Podajemy dochody z tytułu dodatku mieszkaniowego albo pomocy dla niewidomych (jeśli dotyczy).

  Oraz informacje o wydatkach:

  1. Najpierw zaznaczamy, czy wynajmujemy mieszkanie (zur Miete) lub w mieszkaniu własnościowym (im Eigentum).
  2. Podajemy wysokość czynszu z opłatami.
  3. Raty kredytów (jeśli dotyczy).
  4. Ratę kredytu budowlanego (jeśli dotyczy).
  5. Ratę leasingu (jeśli dotyczy).
  6. Inne raty.
  7. Wysokość płaconych alimentów (jeśli dotyczy).
  8. Wysokość prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego.

  Aby przejść dalej, klikamy w przycisk "Weiter" (Dalej).

  Krok 7

  Jednym z ostanich kroków w drodze po kredyt w Niemczech jest podanie danych konta, na które ma zostać przelany kredyt:

   

  1. W tym miejscu należy zaznaczyć "Ja", jeśli podane konto, to konto, na które ma zostać przelany kredyt, a także to, z którego mają byc pobierane raty kredytu. 
  2. Dalej należy wyrazić zgodę na przetwarzanie danych.
  Krok 8

  Następna strona, to strona podsumowania. Na niej możemy skontrolować wszystkie podane do tej pory informacje:

   

   

  Jeśli wszystko się zgadza, wystarczy zapisać wniosek, klikając w przycisk "Speichern und weiter":

   

  Krok 9

  Na koniec Postbank wyświetla ewentualnie wyższą ofertę kreytu, jeśli wprowadzone dane wskazują na wysoką zdolność kredytową:

   

  Krok 10

  Na sam koniec Postbank informuje o dalszych krokach:

   

  1. Najpierw należy pobrać wniosek i go przeczytać.
  2. Następnie należy podpisać wniosek. Można to zrobić elektronicznie. W tym celu należy przygotować dowód osobisty i urządzenie z kamerą, za pomocą której zostaniecie zidentyfikowani. 
  3. Następnie należy załadować wniosek na stronie, przycisk "Zum Kundenbereich".

  Alternatywnie można podpisać wniosek ręcznie, wydrukować go i zanieść do najbliższego oddziału Postbanku.

  Kredyt samochodowy w Niemczech

  Jeśli jesteście zainteresowani kredytem samochodowym w Niemczech, to zachęcamy do porównania ofert kredytowych, które możecie znaleźć na następującej stronie:

  Kredyt samochodowy w Niemczech – szybki kredyt

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Oferty pracy z całych Niemiec!

  Znajdź wymarzoną pracę w Niemczech! Atrakcyjne zarobki, różne branże, praca dla par… Sprawdź teraz: praca.dojczland.info.

  70 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  70 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Piter

  Witam Panie Adamie. Napisałby Pan artykuł na temat kredytu na samochód? Czy się opłaca przez bank wsiąść czy przez bank np BMW? Lub czy się w Lessingu opłaca jak wygląda Lessing w Niemczech? Jedni mówią, że się nie opłaca a drudzy że się opłaca, bo po skończonych ratach można wykupić samochód itp.
  I ostatnie moje pytanie, jak kupimy samochód to gdzie się musimy udać po kolei? np. do zulassungsstelle.
  Pozdrawiam

  Piter

  Ok. Dziękuje za odpowiedź i czekam na artykuł 🙂

  Piter

  Witam. Panie Adamie opisałby Pan również stronę check24.de, jak zakładać konto czy jak zmieniam ubezpieczyciela samochodu przez check24.de to czy nowy ubezpieczyciel wysyła kundigung do poprzedniego ubezpieczyciela? A drugie moje pytanie to czy zakładając konto na check24.de czy na ebay czy na otto.de itp lepiej mieć e-maila z de czy może być z pl. np.op.pl? A jak już z de to jakie strony Pan poleca? Wyczytałem, że dobra jest strona https://www.gmx.net. Proszę o radę, bo jestem początkujący z tym wszystkim, a nie ma mi kto doradzić. Dziękuje i pozdrawiam.

  nesca

  Dobry wieczór.Proszę o odpowiedź czy osoba mająca umowę na rok czasu i dwa wpływy na konto może liczyć na kredyt gotówkowy?

  Piter

  Witam. Dalby Pan rade na.moje wyżej pytanie odpowiedzieć?

  Polka1234

  Czy orientuje się ktoś co to jest i skąd mogę dostać Beratungsprotokoll??

  Problem

  Witam nie dawno byłem w banku podpisałem już umowę i wszystkie papiery o kredyt przekazano mi ze pieniądze będą po dwóch dniach a tu minęło ponad tydzień i nic cisza

  PIEXA

  czy moge zastpic Lohnnachweise dwoma ostatnimi rozliczeniami wypłatyu przesłanymi przez pracodawce (ABRECHNUNG DER BRUTTO/NETTO BEZUEGE)???

  CzY MUSZE SIE W TYM PRZYPADKU KONTAKTOWAC Z PRACODAWCO O WYDANIE OWEGO PAPIERKA???

  Jarek Kiwak

  Witam, czy jest możliwosc otrzymania kredytu nie będac zameldowanym w Niemczech?
  pozdrawiam

  Magdalena

  Witam chciałabym się zapytac czy kredyt trzeba wziac tam gdzie zakładało się konto bankowe ? Czy można gdzie indziej? I czy można wziac np. w innym banku a nie w tym co sie ma konto ?
  Pozdrawiam

  seboc

  Drobna korekta. Wniosek kredytowy po kliknieciu wedruje do banku elektronicznie, nastepnego dnia przychodzi mail z informacja, ze otrzymali wniosek i dwonia z callcenter Postbanku z Bonn.
  Drukujemy wygenerowany dokument, czesc przeznaczona dla banku (oznaczenie na marginesie) podpisujemy i wysylymy do banku zalaczajac kopie dwoch ostatnich rozliczen wyplaty i kopie paszportu.
  Po paru (w moim przypadku 12) dniach email informacja o wyplacie i pieniadze na koncie.

  seboc

  Wypelnilem wniosek online, wydrukowalem i… odkrylem blad. Brakujace informacje uzupelnilem dlugopisem. Nie bylem jednak pewien, czy to przejdzie. Wiec postanowilem na poczcie spytac beratera. Ten oburzyl sie pytaniem o kredyt online. Powiedzial, ze o kredyt online trzeba online pytania zadawac. Zanim zdazylem, zadzwonila pani. Spytala czy to ja odebralem i czy rzeczywiscie zlozylem wniosek. Potwierdzilem. Spytalem o odkryty wczesniej problem, powiedziala, ze nie powinno byc problemu. Zapytala tez, czy moja umowa o prace jest rzeczywiscie bezterminowa. Wszystko. Podejrzewam jednak, ze najwazniejsza role odegral fakt, ze od kilku lat jestem klientem Postbanku i osoba podejmujaca decyzje o kredycie miala wglad w… Czytaj więcej »

  seboc

  Mala podpowiedz dodatkowo. Bank, co jest oczywiste, sprawdza SCHUFA. Istnieje bardzo prosty sposob, by miec punktacje ponad 99%. Wystarczy miec karte kredytowa, ktora splaca sie automatycznie w calosci na koniec miesiaca i czasem jej uzywac. Po kilku miesiacach nasza wiarygodnosc wg SCHUFA skoczy na szczyt.

  Tomasz

  Witam, Chcialbym zapytac sie, jezeli mam umowe na rok dostane kedyt w wysokosci 3 tys euro w postbanku?. Tzn. wiem ze moja nastpna umowa bedzie juz na stale, ale w tej chwili posiadam jedynie umowe na rok. z gory dzieki za odp.

  lukasz

  Witam posiadam gewerbe meldunek jest na firme wplywy sa co dwa tygodnie czy jest szansa dostac kredytu. Pozdrawiam

  MA.

  Jeśli posiadasz gewerbe minimum 3 lata to pewnie tak.

  Alvin

  Witam Maz ma umowę na stale w Niemczech jako Lakiernik.Zarabia 1450 euro na reka.wyplata co miesiąc wpływa na konto meza.Zona ma swoje konto na które wpływa Kg oraz 135 euro z mini jop oraz na zone 295 euro dopłaty do mieszkania z JC .Czy do banku będzie trzeba wyslac i wyciągi meza i wyciągi zony z konta? czy jeśli maz sklada to tylko jego wyciągi?

  Art

  Witam złożyłem wniosek przez Internet w bon kredit przysłali mi umowę podpisałem ją i odeslalem oczywiście z weryfikacją na posbank do tej pory ktoś raz chyba z infolinii zadzwonił niestety nie mogłem rozmawiać i cisza do tej pory A mijają już prawie dwa tygodnie. Odpowiedzi na emailu też nie miałem. Dziwne. Pozdrawiam

  Luke

  Co jeśli nie posiadam paszportu?

  Konrad

  Witam. Byłem dzisiaj w postbanku i dostałem odmowę na kredyt gotówkowy. Pracuje od 27.11.2016 – umowa na stałe. Zameldowany tez jestem od 11.2016, zarabiam na rękę 1300€. Czy ktoś wie w czym tkwi problem ? Nie mogą dać mi ani karty kredytowej ani kredytu ani debetu. Nie brałem nigdy nic wcześniej w Niemczech.

  cola

  Witam, mieszkam w Niemczech ponad 3 lata. Mam umowę na stałe, zarobki 1300 euro na rękę. 2 razy brałam agd na raty, spłaty rat regularne, więc teoretycznie Shufa powinna być lepiej punktowana. Postbank odmówił mi udzielenia kredytu na kwotę 3 tys euro. Dlaczego? W Postbanku mam swoje konto bankowe. Czy warto próbować w banku, w którym spłacane były raty? Czy są to zbyt niskie zarobki na tak niewielki kredyt?

  cola

  Pani w banku pytała o ilość osób w gospodarstwie domowym, podałam dwie. Ale jeśli kredytobiorcą jest jedna osoba, to podaje się dane tylko dla jednej (o drugą nawet kobitka nie pytała). Jesteśmy klientami banku od momentu zamieszkania w Niemczech. Padło pytanie od kiedy jest umowa na stałe i jaka jest wysokość Miete. Szczerze mówiąc, byłam w lekkim szoku, że takie zarobki są niewystarczające. Jeśli chodzi o Schufa, sprawdzałam jakiś czas temu przy okazji chęci zmiany mieszkania, Schufa była pozytywna. Czy zapytanie w innym banku nie wpłynie negatywnie na scoring, tak jak jest to w Polsce? Wydaje mi się, że dla… Czytaj więcej »

  marek

  mam pytanie czy jeśli mam umowę na czas nieokreślony z pół rocznym próbnym i za miesiąc mija okres przejścia na czas nieokreślony mam konto w post banku od roku ponad mam też debet 1700euro to czy mogę starać się o kredyt w post banku zarobki 1200 wpływa kinder geld oraz zasiłek żony 476 i mam jeszcze pytanko czy w szufie znajdzie się notka ze mam np kartę kredytową z bon kredyt z banku advancia bank

  marek

  A czy kredyt na samochód jest łatwiej wziąSC większe szanse niż kredyt gotówkowy

  m

  Witam, czy może Pan napisać coś więcej o dispolimicie w Postbanku. Słyszałam że musi być zasilony w 100 % po trzech miesiącach od udzielenia (jeśli jest wykorzystany). Jak to wygląda?

  BLA

  problem:
  NOWY DOWÓD OSOBISTY POLSKI. POWIEDZIANO MI, ŻE Z NOWYM KREDYTEM NA KTÓRYM NIE MA PODPISU NIE OZE DOJŚĆ W NIEMCZECH DO PODPISANIA JAKIEJKOLWIEK UMOWY, GDYŻ NIE SA W STANIE STWIERDZIC MOJEJ TOZSAMOŚĆI . KTOS COŚ WIE NA TEN TEMAT ?

  Sylwia

  Witam. Mąż złożył wniosek o kredyt ale bank chce druga osobę która zarabia min.850e zeby potoczyła. Moje pytanie to: Czy może to być osoba zameldowana w Niemczech a pracujaca w Holandii? Dodam że i mąż i potencjalny poręczycieli mają niemieckie dowody osobiste

  Tomasz

  Witam wszystkich. Ubiegałem się o kredyt w postbank . Nie była to duża kwota. Zaproponowano mi maksymalną kwotę 18 tys euro, chciałem wziąć 8 tys na samochód i kaucję na mieszkanie. Po tygodniu oczekiwania na jaką kolwiek decyzję udałem się do banku w celu wyjaśnienia sprawy. Pani powiedziała że takiego kredytu nie dostanę teraz i w ogóle w post banku bo widzieli że z mojego konta były robione przelewy do Polski. Przecież to jest normalne, mam rodzinę w Polsce więc dlaczego nie mam prawa wysyłać pieniędzy do mojego kraju????????? Oni nie mogą sprawdzić polskiego BIK’u i od razu z góry… Czytaj więcej »

  Łukasz

  Witam
  Jestem zainteresowany pożyczka w Niemczech na modernizację swojej firmy.
  I czy bez obywatelstwa Niemieckiego mogę dostać jaką kolwiek pożyczkę na firmę ?
  Jeśli jest jakaś szansa to gdzie mam się udać do jakiego pośrednika kredytowego i najlepiej żeby znał Polski ?

  Quercus

  Witam wszystkich.
  Od kilku dni staram się o kredyt w PostBanku. Prośba o kredyt została pomyślnie rozpatrzona. Dostałem dokumenty do podpisania i wystarczyło tylko wysłać pocztą lub stawić się osobiście w banku. Problemem okazał się mój dowód osobisty na który nie mogę wziąść kredytu. Do uzyskania kredytu potrzebny jest paszport.
  Pozdrawiam Wszystkich.

  Mariusz

  Witam. Czy ktoś z Państwa brał kredyt w postbanku będąc na gewerbie? Gewerbe posiadam od półtora roku. Pieniądze zazwyczaj dostaje do ręki za wykonaną usługę, ale zawsze staram się coś wpłacać na konto. Chciałbym wziąść ok 4 tys

  Maciej

  Wita. Pracuje w Niemczech na Gewerbie ponad rok chciał bym się zapytac czy moge starac sie o kredyt ? nie zalegam nigdzie z góry dziękuje za odp

  Jagoooda

  Na jaki adres wyślac wniosek który musiałam podpisać

  Endi

  A ja mam inne pytanie. Moj maz pracuje na umowe na stale zarabia 800e a reszte ( lacznie mamy dochod w wysokosci 1600e) otrzymujemy z job center. Czy w takiej sytuacji mamy szanse na kredyt mieszkaniowy??

  Pytająca

  witam a czy jesli wynagrodzenie jak i kindergeld wpływają na polski rachunek to mozna sie starać również o kredyt ? i czy numerem konta moze byc polski rachunek ?

  Andzia

  Witam mąż pracuje w Niemczech ma własną działalność i zameldowanie od ponad roku dochody wpływają co 2 lub 3 tygodnie po 1500e czy jest szansa aby dostał kredyt w wysokość 20.000 tys euro.

  Tomek

  Czesc. Dziewczyna próbuje uzyskać kredyt za pomocą Postbank jak w poradniku. Wszystko idzie super. Dokumenty zaimportowane itd. trzeba przejść weryfikację telefoniczna lub iść do oddziału. Zdecydowała się na wideorozmowe i tu zdziwienie bo Pani identyfikująca mówi że trzeba mieć niemiecki dowód osobisty. Mieliście taką sytuację?? Czy jak pójdziemy do oddziału to też będą prosić o niemiecki dowód??

  Ewa

  Witam mam pytanie czy jeśli mąż pracuje w Niemczech to może uzyskać kredyt jeśli nie ma konta w Niemczech. Mąż ma umowę o pracę na czy nie określony i pracuje już 2 lata

  Ewa

  Witam mam pytanie czy jeśli mąż pracuje w Niemczech to może uzyskać kredyt jeśli nie ma konta w Niemczech. Mąż ma umowę o pracę na czy nie określony i pracuje już 2 lata i ma meldunek niemiecki

  piotr

  witam ma schufe potrzebuje kredytu 2000 tys € mam stala umowe czy ktos jest mi dac kredyt.???

  Szymon

  Witam serdecznie. Wypełniłem wniosek w smavie. Otrzymałem ofertę miedzy innymi z postbanku. Załadowałem niezbędne dokumenty na stronę banku i próbowałem się zweryfikować online. Niestety miły pan powiedział ze na dowodzie nie ma podpisu i nie mogę zrobić tego online. Czy przy weryfikacji na poczcie tez będę miał z tym problemy? Jak wyglada taka weryfikacja na poczcie? Mogę tego dokonać z każdej filii?

  Dawid

  Miałem podobny problem , umówiłem się na wizytę u Notariusza potwierdził mój podpis następnie wysłałem dokumenty poczta do banku i wszystko przeszło bez problemu

  E

  Witam, mam świadomość tego, że może pan nie udzielić odpowiedzi, ale zadać pytanie mogę 🙂 chodzi o to, że na początku grudnia tego roku podpisuje umowę na stałe, jednak będzie ona obowiązywać od stycznia. Czy mogę już złożyć wniosek po podpisaniu umowy, czy muszę czekać do dnia od kiedy umowa będzie obowiązywać? Pozdrawiam

  doda4703

  Witam, chcę założyć konto z weryfikacją przez kamerke, ile się czeka na taką weryfikację od momentu złożenia wniosku?dzieję się to w trakcie zakladania konta? Jak się to odbywa w ogóle?

  Marcin

  Witam pół roku temu wziąłem auto na kredyt, wszystko splacane terminowo i teraz chce wziąść telefon w abonamencie i nie mogę powód to ujemny shufa ktoś wie o co chodzi?

  PawZim

  Witam. Jestem zameldowany i mam gewerbe w Niemczech od 4 lat. Pracuje w budowlance. Moje zarobki to 2500€+
  Nigdy wcześniej nie bralem zadnego kredytu i obecnie mam konto w Sparkasse. Planuje kupno mieszkania ale w Pl. Jaka jest szansa otrzymania kredytu w kwocie 50.000€?

  Ewelina

  Witam, mam nowo założona GmbH w Niemczech. Puki co jest wplacony kapitał zakładowy 12500euro. Jestem w trakcie realizacji pierwszej usługi na rzecz innej GmbH w Niemczech ale nim tamta firma mi zapłaci to ja już muszę wypłacić wynagrodzenia. Czy jest możliwość otwarcia tzw. Lini kredytowej w rachunku bankowym dla GmbH (kredyt w rachunku) ? Rachunek w Postbank
  Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

  Jola

  Jaka kwotę kredytu można wziąć bez zgody żony czy dostanę 20 tys euro bez podpisu źony?

  Daniel

  Witam serdecznie mam pytanie czy dostanę kredyt w niemczech mając dyspo na koncie na minusie. Od kilku lat pracuję w niemczech i mam stałą umowę na czas nieokreślony. Bardzo proszę o odpowiedź

  Roma

  Dzień dobry pracowałam w Niemczech mam tam konto, od roku wpływają pieniądze. Wypłata męża bo teraz on pracuje w Niemczech a ja już nie. Konto jest na mnie. Mąż pracuje w tej samej firmie co ja kiedyś. Czy w takiej sytuacji bank udzieli kredytu? Czy najpierw muszę dopisać męża do kąta i wtedy czas kilku miesięcy i dopiero można pytać o kredyt. Jak to wygląda.

  70
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x