30.05.2020
Strona główna Wiadomości Newsy Życie w Niemczech – nadal widoczne spore różnice w zależności od regionu!

Życie w Niemczech – nadal widoczne spore różnice w zależności od regionu!

0
Życie w Niemczech – nadal widoczne spore różnice w zależności od regionu!

Jak wynika z badań, jakość życia w Niemczech jest bardzo zróżnicowana w zależności od regionu, w którym się mieszka. Do tego wniosku doszła komisja rządowa „Zrównoważone warunki do życia”.

Analiza warunków życia w Niemczech

Niemiecki parlament powołał do życia wspomnianą wyżej komisję rok temu. Miała ona przeprowadzić dokładną analizę warunków życia w różnych regionach Niemiec. Końcowy raport jest już gotowy i jak z niego wynika – mowa jest o sporych dysproporcjach miedzy częścią wschodnią, a zachodnią kraju: „W zależności od regionu widać duże różnice, jeśli chodzi o zarobki, możliwości zatrudnienia, kwestie transportu czy sieci komórkowych, a także dostęp do podstawowych usług”.

Minister Spraw Wewnętrznych Horst Seehofer (CSU), Minister Rolnictwa Julia Klöckner (CDU) oraz Minister Rodziny Franziska Giffey (SPD) planują oficjalnie przestawić wyniki raportu w najbliższą środę.

Wsparcie w zależności od zapotrzebowania, a nie kierunku geograficznego

Jak donosi niemiecka prasa, rząd planuje na nowo dostosować swoją politykę strukturalną i finansową do faktycznych potrzeb kraju, a nie orientować się według podziału „wschód-zachód”. Oczekiwana jest deklaracja rządu, zapewniająca równoważne warunki życia w całych Niemczech. Ma to stanowić punkt wyjścia dla wszystkich działań politycznych.

Stowarzyszenie Niemieckich Miast i Gmin tłumaczy: „Jednakowe warunki życia we wszystkich regionach Niemiec to kwestia przyszłości kraju.”

Gerd Landsberg, prezes „Passauer Neuen Presse” dodaje: „Oczekujemy konkretnych działań, które przybliżą nas do celu, jakim jest zapewnienie równych warunków życia w całych Niemczech. Mieszkańcy niektórych regionów czują się bowiem nieco zagubieni i odsunięci na bok”.

Źródło: www.tagesschau.de

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x