Zwolnienie lekarskie w Niemczech – nowe zasady w przypadku podejrzenia koronawirusa!

Dotychczas osoby ubezpieczone mogły w Niemczech w przypadku podejrzenia zarażenia koronawirusem otrzymać zwolnienie lekarskie przez telefon na siedem dni. To się teraz zmieni – przeczytajcie, jakie wymogi należy spełnić, aby otrzymać zwolnienie na 14 dni.

Lekkie oznaki choroby górnych dróg oddechowych

Osoby żyjące w Niemczech mogą teraz otrzymać na dłuższy okres zwolnienie telefoniczne w przypadku lekkich oznak choroby górnych dróg oddechowych. Dotychczas można było otrzymać takie zwolnienie tylko na 7 dni. Jednak jak ogłosiło KBV, czyli Zrzeszenie Lekarzy Kas Chorych, Centralne Stowarzyszenie Kas Chorych oraz KBV wyraziły zgodę na przedłużenie czasu trwania zwolnienia lekarskiego.

Jakie wymagania należy spełnić?

Telefoniczne zwolnienie lekarskie dotyczące niezdolności do pracy na 14 dni możecie otrzymać, jeśli istnieje podejrzenie infekcji koronawirusowej. Warunek, jaki musi być spełniony to fakt występowania lekkich dolegliwości związanych z górnymi drogami oddechowymi.

Jeśli jest potrzeba przeprowadzenia testu na koronawirusa, wtedy lekarz ma powiedzieć pacjentowi, gdzie może on go wykonać. W niektórych regionach Niemiec do przeprowadzenia takiego badania, potrzebne będzie skierowanie. Przychodnia powinna je wysłać pocztą. Jeśli pacjent czuje się gorzej, wtedy po telefonicznej rejestracji powinien udać się do lekarza. Na razie ustalono, że otrzymanie dwutygodniowego zwolnienia lekarskiego telefonicznie możliwe będzie do 23. czerwca.

Źródło: www.t-online.de

Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info

Nauka języka niemieckiego? Babbel.com – wypróbuj przez 7 dni za darmo!

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
187,965FaniLubię
5,205ObserwującyObserwuj

Na start w Niemczech

0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x