Zoo w Kolonii otrzymało w spadku 22 miliony dolarów!

0
163

93-letnia amerykanka, Elizabeth Reichert, w imieniu swojego zmarłego męża przekazała zoo w Kolonii 22 miliony dolarów!

Elizabeth i Arnulf Reichert dorastali w Kolonii, mieście położonym nad Renem w landzie Nadrenia Północna-Westfalia. W związku z tym, że Arnulf Reichert był Żydem, musiał się ukrywać podczas II wojny światowej przed Niemcami. Po zakończeniu wojny para wyemigrowała do USA i zamieszkała w pobliżu Filadelfii. Tam Arnulf Reichert założył firmę, która zajmowała się handlem produktami dla zwierząt. Małżeństwo nie posiada dzieci.

Małżeństwo w sercach pozostało mieszkańcami Kolonii

Mimo, że oboje większość życia spędzili w Ameryce, to jednak w sercach pozostali mieszkańcami Kolonii – stwierdziła Elizabeth Reichert w rozmowie z miejscowym dziennikiem, Kölner Stadt-Anzeiger. Decyzja o przekazaniu pieniędzy zoo w Kolonii zapadła już w roku 1998: „Zoo jest dla miasta tak samo ważne jak katedra”.

Reichertów łączą z zoo liczne wspomnienia. Już 63 lata temu, w kwietniu 1954 roku para sprezentowała zoo żółwie trójpazurzaste.

Christopher Landsberg, członek zarządu zoo w Kolonii, był początkowo bardzo sceptyczny i w pierwszej chwili potraktował wiadomość od amerykańskiego prawnika jako żart. Szybko okazało się jednak, że to prawdziwe zapytanie. Pierwszą inwestycją zoo będzie renowacja wybiegu „Ameryka Południowa”, który otrzyma imię Arnulfa Reicherta.


Rodzaje ubezpieczeń zdrowotnych w Niemczech
Które ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika