01.08.2020

Zmiany w katalogu kar za przekroczenie prędkości w Niemczech – nawet milion wystawionych mandatów może być nieważnych!

Ostatnio dodane

14 najciekawszych atrakcji turystycznych w Bawarii, które trzeba zobaczyć!

Bawaria to kraj związkowy o wielu obliczach. Atrakcje turystyczne Bawarii są równie różnorodne – od pięknych miast pełnych niesamowitych...

Ogródek działkowy w Niemczech – koszty oraz najważniejsze informacje!

Praca w ogródku działkowym to jedno z ulubionych zajęć ludzi w każdym wieku oraz rodzin przez cały rok. Uprawianie...

Oto jak przedłużyć termin złożenia zeznania podatkowego w Niemczech!

Nie każdy jest w Niemczech zobowiązany do złożenia zeznania podatkowego. Jednak każdego roku wielu podatników jest zaskoczonych, że prawie...

Niemcy: 35.000 dzieci do szóstego roku życia bez szczepienia przeciwko odrze!

Zgodnie z informacjami podanymi przez Instytut Roberta Kocha (RKI), 35.000 dzieci do szóstego roku życia nie zostało zaszczepionych przeciwko...

Według szacunków ADAC liczne mandaty nałożone w związku z wprowadzonym w Niemczech nowym katalogiem kar za przekroczenie prędkości mogą być nieważne. „Można założyć, że od momentu wejścia w życie zmian w ustawie o ruchu drogowym popełniono około miliona wykroczeń drogowych, przy czym 100 000 osób prawdopodobnie otrzymało zakaz prowadzenia pojazdów” – powiedział w „Bild am Sonntag” Markus Schäpe, szef głównej siedziby ADAC.

Nowy katalog kar

Katalog kar, który obowiązuje w Niemczech od końca kwietnia, przewiduje nowe, surowsze kary za przekroczenie prędkości, ale większość landów zawiesiło egzekwowanie ich z powodu błędu formalnego. 14 z 16 krajów związkowych powróciło już do starego katalogu grzywien. Według informacji z „Bild am Sonntag” Brema jeszcze czeka z decyzją, a Turyngia chce trzymać się nowego katalogu kar.

Dla szefa działu ruchu drogowego ADAC Gerharda Hillebranda sytuacja jest „nie do przyjęcia”: „Ogólnie rzecz biorąc, sytuacja, która się pojawiła jest stanem nie do zaakceptowania: odmienne podejście krajów związkowych byłoby nie do przyjęcia. Decyzja ogólnokrajowa musi zostać podjęta natychmiast ” – powiedział WELT.

Błędy formalne w nowych przepisach

Rząd federalny zwrócił się wcześniej do krajów związkowych o zawieszenie nowych przepisów z powodu „braku odniesienia do niezbędnej podstawy prawnej”. Zgodnie z nowym katalogiem kar prawo jazdy może zostać zatrzymane na miesiąc, jeśli kierowca przekroczy prędkość w mieście o 21 km na godzinę lub o 26 km na godzinę poza miastem – wcześniej taka kara miała miejsce przypadku przekroczenia prędkości o 31 km na godzinę w mieście i 41 km poza miastem.

Federalny minister transportu Andreas Scheuer (CSU) został skrytykowany za nowy katalog grzywien. Niezadowolenie wyraził m.in. minister spraw wewnętrznych Dolnej Saksonii Borys Pistorius (SPD), który w ostrych słowach wyraził się o wprowadzanych zmianach.

Zakaz jazdy dla motocykli?

Katalog grzywien nie jest jedynym planowanym w departamencie Scheuera projektem: kraje związkowe wnioskowały, aby zmniejszyć poziom hałasu powodowanego przez ruch samochodowy. Na przykład dopuszczalne emisje hałasu powinny być ograniczone do wartości, która w przybliżeniu odpowiada dźwiękowi przejeżdżającej ciężarówki lub kosiarki do trawy.

Rada Federalna chce również wprowadzić ograniczenia dla motocykli w niedziele i święta. Rząd federalny rozważa, czy zastosować się do sugestii Izby Stanu. Tysiące motocyklistów demonstrowało przeciwko ustawie w całym kraju.

Minister Transportu przeciwko zakazom

Scheuer jest jednak krytyczny wobec tej decyzji. Wypowiedział się przeciwko zakazom dla motocyklistów. Federalne Ministerstwo Transportu powtórzyło to stanowisko w sobotę i odniosło się do oświadczeń Scheuera, że ​​nie chce „żadnych dalszych zakazów i zaostrzeń dla motocyklistów”. „Mamy wystarczające obowiązujące zasady” – powiedział Scheuer. „Podczas protestów motocykliści prezentowali swoje stanowisko przeciwko zakazom. To także moje podejście. Nie będę wdrażał decyzji Rady Federalnej, czyli krajów związkowych”.

Źródło: www.welt.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).
Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x