Zdaniem wirusologa, Niemcy powinni na próbę otworzyć restauracje!

Lockdown spowodowany koronawirusem szczególnie mocno dotknął gastronomię. Niemiecki wirusolog Hendrik Streeck wzywa teraz do otwarcia restauracji na próbę – i krytykuje próg ustanowiony przez rząd.

Niemcy powinni otworzyć restauracje z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności

W debacie na temat złagodzenia obostrzeń związanych z koronawirusem, wirusolog Hendrik Streeck opowiedział się za otwarciem restauracji „w ramach testu”. „Powinniśmy teraz na próbę otworzyć restauracje i przetestować różne metody utrzymania reżimu sanitarnego, od odległości między stolikami przez wentylację, po śledzenie kontaktów” – powiedział Streeck magazynowi „Focus”.

Obecnie „istnieje tendencja do zamykania wszystkiego. Restauracje z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności mogą być bezpieczniejsze niż własny dom” – podkreślił Streeck.

Streeck krytykuje ustalenia rządu

Streeck jest sceptyczny co do wartości progowej, ustalonej przez rząd federalny i kraje związkowe. Zgodnie z rządowymi wytycznymi, otwarcie restauracji będzie możliwe, przy osiągnięciu wskaźnika maksymalnie 35 nowych zakażeń na 100.000 mieszkańców w ciągu siedmiu dni. Streeck wyjaśnia: „Problem z tymi wartościami progowymi polega na tym, że nie mają one żadnych podstaw naukowych, raczej są to decyzje o charakterze politycznym”.

Ważne są też inne kryteria, nie tylko wskaźnik zapadalności

Zamiast kryterium zapadalności, Streeck proponuje wprowadzenie systemu, działającego na zasadzie „sygnalizacji świetlnej”. Miałyby tu obowiązywać trzy kolory: czerwony, żółty oraz zielony. Przynależność do danej strefy byłaby uzależniona od obłożenia szpitali pacjentami chorymi na Covid -19, liczby nowych zakażeń w podziale na grupy wiekowe oraz od współczynnika reprodukcji wirusa.

Źródło: www.t-online.de

Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info

1 KOMENTARZ

Obserwuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy najpopularniejszy
Inline Feedbacks
View all comments
Emilia

Ta i będzie jak w pierwszej fali tez byly takie same zasady odstep
od stolików dezynfekcja maski wszytko co trzeba i wróciło
jak znowu otworzycie zaraz zamknięcie ludzie po tak długim czasie rusza do knajp i wróci wszystko z powrotem lepiej przecierpieć posiedzieć dłużej i skończyć to wszystko ten cały cyrk

177,487FaniLubię
5,205ObserwującyObserwuj

Na start w Niemczech

Przydatne linki

Niemieckie ubezpieczenia

1
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x