Aktualnie wiadomo już, że dzisiejszego nieudanego zamachu na synagogę w Halle i morderstwa dwóch przypadkowych osób dokonał jeden sprawca. Jest nim 27-letni neonazista Stephan Balliet, który transmitował swój atak na żywo w internecie. Na materiale wideo można było zobaczyć jego przybycie przed synagogę, jego arsenał amunicji i broni na tylnym siedzeniu i siedzeniu pasażera, a także jak mocował materiały wybuchowe przy synagodze oraz jak próbował otworzyć drzwi wejściowe, co mu się nie udało.

Polski program do fakturowania zgodny z niemieckimi przepisami

Na filmie widać również morderstwo kobiety, która akurat przechodziła ulicą i została zastrzelona od tyłu z zimną krwią. Ponieważ sprawcy nie udało się sforsować drzwi w synagodze, pojechał dalej i zatrzymał się w budce z kebabem. Tam zastrzelił mężczyznę, który był tam akurat obecny, po czym opuścił na chwilę budkę i wrócił ponownie strzelając kilkukrotnie do ciała. Potem został postrzelony przez policję.

Na miejscu trwa jeszcze dochodzenie policji oraz przeszukiwane są mieszkania.

źródło: bild.de

 • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Praca w Niemczech

  Dodaj komentarz

  avatar
    Włącz powiadomienia o nowych komentarzach  
  Powiadom o