Więcej >>

  Praca w Niemczech

  Zakaz wjazdu do Saksonii dla Polaków na zakupy czy spacer. Nowe obostrzenia

  Praca w Niemczech

  Jak informuje Nadburmistrz Goerlitz, Octavian Ursu, od dzisiaj (17.11) mały ruch graniczny zostaje ograniczony. Nowe obostrzenia zabraniają przemieszczania się pomiędzy państwem polskim i niemieckim. Jest jednak kilka odstępstw od tej reguły.

  Zakaz wjazdu do Saksonii dla Polaków

  Od 17 listopada zarówno Polacy jak i Niemcy nie będą mieli możliwości swobodnego przemieszczania się pomiędzy państwami np. na zakupy czy spacer.

  Jak informuje Nadburmistrz Goerlitz, Octavian Ursu, saksońskie przepisy zezwalają jedynie na przebywanie na terenie państwa sąsiada przez maksymalnie 12 godzin i to tylko z powodów zawodowych, społecznych lub medycznych.

  Pracownicy będą mogli przekraczać granicę

  Pracownicy nadal mogą bez problemu przekraczać granicę. Uzasadnionym powodem wjeżdżania do państwa sąsiada nie będą już zakupy, prywatne uczestnictwo w wydarzeniu kulturalnym, wydarzeniu sportowym, publicznym festiwalu lub innym wydarzeniu rekreacyjnym.

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  1 KOMENTARZ

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  1 Komentarz
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Krzysztof

  Idiotyczny pomysł, zjechany przez wszystkich komentujących na FB. Saksonia, jako obszar ryzyka wygłupiła się po raz kolejny. Czym się różni ryzyko robienia zakupów w obszarze ryzyka “Saksonia” od robienia zakupów w obszarze ryzyka “Polen”?

  1
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x