Od wczoraj dawne więzienie w Gerze, w landzie Turyngia, jest wystawione na sprzedaż. Wartość byłego zakładu penitencjarnego w Gerze została oszacowana na 298.000 euro. Taka kwota widnieje na stronie internetowej kraju związkowego poświęconej zarządzaniu nieruchomościami.

Co obejmuje oferta sprzedaży więzienia?

Oferta sprzedaży więzienia w Gerze obejmuje mury więzienne, dom więzienny, budynek portiera oraz miejsca parkingowe poza obiektem na powierzchni około 7500 metrów kwadratowych. Zainteresowane strony muszą przedstawić koncepcję sposobu, w jaki zamierzają korzystać z nieruchomości w przyszłości. Więzienie zostało zamknięte w październiku 2017 roku. Został założony w 1946 roku na miejscu dawnego browaru. Ostatnio liczba więźniów stale malała. Pierwotnie zakład miał zostać zamknięty dopiero po zakończeniu budowy zakładu poprawczego w Zwickau, działającego wspólnie z krajem związkowym Saksonia. Nie przewiduje się, że tak się stanie przed 2023 r.

źródło: web.de

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!

Oferty pracy w Niemczech - sprawdź teraz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika