Więcej >>

  Schufa

  Wzięła udział w demonstracji w Berlinie i została zwolniona, bo nie poddała się testowi na koronawirusa

  Schufa Niemcy

  Dom starców na północ od Hamburga jest na ustach wielu osób z powodu zwolnienia pracownicy, która wzięła udział w weekendowych protestach w Berlinie przeciwko polityce związanej z koronawirusem. “Haus Itzstedt” zwolnił kobietę ze skutkiem natychmiastowym po tym, jak odmówiła ona w poniedziałek przeprowadzenia testu na koronawirusa. Dom starców zamieszkuje w sumie 65 osób.

  Co się dokładnie wydarzyło?

  Pracownica, o którą chodzi, zamieściła na Facebooku informację, że bierze udział w demonstracjach w Berlinie. Kiedy kobieta zadzwoniła w poniedziałek do pracodawcy z objawami przeziębienia, kierownictwo domu zażądało przeprowadzenia testu na koronawirusa. Kobieta odmówiła – i tego samego dnia dostała bezterminowe wypowiedzenie stosunku pracy.

  Zwolnienie zostało upublicznione

  Zwolnienie zostało upublicznione, prawdopodobnie przez samą poszkodowaną: Pismo pojawiło się w grupach, w których zbierają się lub informują osoby negujące istnienie koronawirusa. Dane adresowe zostały zaczernione, a pod wypowiedzeniem znajduje się również pieczęć:

  Od poniedziałku pod adresem domu starców pojawiły się negatywne opinie na Google. “Przemoc to tutaj rutyna” albo “Trzymają starszych ludzi w klatkach jak chomiki” – to tylko niektóre z nich.

  Pismo jest autentyczne

  Na razie nie ma aktualnego stanowiska kierownictwa domu starców w tej sprawie, ale zgodnie z informacjami t-online.de wypowiedzenie jest prawdziwe. Chodzi o kobietę, która najprawdopodobniej była zatrudniona jako sprzątaczka.

  źródło: t-online.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x