03.07.2020

Wybory Prezydenckie 2020: Oto jak głosowali Polacy w Niemczech!

Ostatnio dodane

Do lekarzy w Niemczech trafiły setki tysięcy wadliwych maseczek ochronnych!

Wszystko wskazuje na to, że do lekarzy w całych Niemczech trafiły setki tysięcy wadliwych maseczek ochronnych. Co więcej, problem...

Koronawirus: Na plaży w Zatoce Lubeckiej uruchomiono sygnalizację świetlną!

Rozpoczęły się wakacje w Szlezwiku-Holsztynie i innych krajach związkowych, a wraz z nimi okres przepełnionych plaż. Aby jednak nie...

Niemcy: Najemcy i wynajmujący powinni wspólnie ponosić koszty renowacji mieszkania

Według Federalnego Trybunału Sprawiedliwości (niem. Bundesgerichtshof, w skrócie BGH) w niektórych przypadkach zarówno najemcy jak i wynajmujący mieszkanie w...

Niemcy: czy znów dojdzie do zmian przepisów dotyczących kar za przekroczenie prędkości?

W Niemczech w kwietniu tego roku wszedł w życie nowy kodeks drogowy (Straßenverkehrsordnung, StVO) przewidujący surowsze sankcje wobec łamiących...

Polacy w Niemczech mieli mogli oddawać głosy w jednej z 15 komisji wyborczych utworzonych na terytorium Republiki Federalnej Niemiec. Na dzień dzisiejszy (01.07. – data aktualizacji artykułu) znane są już wyniki wyborów z wszystkich 15 komisji wyborczych.

Na terenie Niemiec uprawnionych do głosowania było w sumie 57 199 wyborców. Łącznie w 15 komisjach oddano 49 084 głosów.

Na kogo głosowali Polacy w Niemczech?

Najwięcej głosów Polacy w Niemczech oddali na Rafała Trzaskowskiego: 25 790 oraz Andrzeja Dudę: 9 857.  Na trzecim miejscu znalazł się Szymon Hołownia, który uzyskał 7 665 głosów. Na czwartym miejscu uplasował się Krzysztof Bosak z 2 864 głosami, a na piątym Robert Biedroń, któremu poparcie okazało 2 096 wyborców.

Oto ile głosów otrzymali poszczególni kandydaci na prezydenta od Polaków w Niemczech:

Oto jak głosowali Polacy w Niemczech

Poniżej dowiecie się jak głosowali Polacy w Niemczech w poszczególnych komisjach wyborczych:

Obwód numer 75
Siedziba: Hamburg III, Konsulat Generalny RP
Liczba uprawnionych do głosowania: 3 529
Wyniki: Protokół komisji obwodowej

NUMERNAZWISKO I IMIONALICZBA GŁOSÓW
1BIEDROŃ Robert113
2BOSAK Krzysztof141
3DUDA Andrzej Sebastian594
4HOŁOWNIA Szymon Franciszek405
5JAKUBIAK Marek2
6KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin11
7PIOTROWSKI Mirosław Mariusz3
8TANAJNO Paweł Jan4
9TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz1 831
10WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz13
11ŻÓŁTEK Stanisław Józef2

 

Obwód numer 86
Berlin I, Ambasada RP
Liczba uprawnionych do głosowania:  2 449
Wyniki: Protokół komisji obwodowej

NUMERNAZWISKO I IMIONALICZBA GŁOSÓW
1BIEDROŃ Robert195
2BOSAK Krzysztof108
3DUDA Andrzej Sebastian309
4HOŁOWNIA Szymon Franciszek324
5JAKUBIAK Marek5
6KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin21
7PIOTROWSKI Mirosław Mariusz2
8TANAJNO Paweł Jan5
9TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz1 113
10WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz15
11ŻÓŁTEK Stanisław Józef0

 

Obwód numer 92
Siedziba: Berlin II, Ambasada RP
Liczba uprawnionych: 2 456
Wyniki: Protokół komisji obwodowej

NUMERNAZWISKO I IMIONALICZBA GŁOSÓW
1BIEDROŃ Robert226
2BOSAK Krzysztof74
3DUDA Andrzej Sebastian263
4HOŁOWNIA Szymon Franciszek325
5JAKUBIAK Marek3
6KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin10
7PIOTROWSKI Mirosław Mariusz2
8TANAJNO Paweł Jan4
9TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz1 053
10WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz17
11ŻÓŁTEK Stanisław Józef4

 

Obwód numer 93
Siedziba: Berlin III
Liczba uprawnionych: 2 621
Wyniki: Protokół komisji obwodowej

NUMERNAZWISKO I IMIONALICZBA GŁOSÓW
1BIEDROŃ Robert178
2BOSAK Krzysztof95
3DUDA Andrzej Sebastian249
4HOŁOWNIA Szymon Franciszek308
5JAKUBIAK Marek1
6KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin28
7PIOTROWSKI Mirosław Mariusz0
8TANAJNO Paweł Jan4
9TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz1 370
10WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz8
11ŻÓŁTEK Stanisław Józef4

 

Obwód numer 94
Siedziba: Hamburg I, Konsulat Generalny RP
Liczba uprawnionych: 3 183
Wyniki: Protokół komisji obwodowej

NUMERNAZWISKO I IMIONALICZBA GŁOSÓW
1BIEDROŃ Robert102
2BOSAK Krzysztof181
3DUDA Andrzej Sebastian600
4HOŁOWNIA Szymon Franciszek405
5JAKUBIAK Marek5
6KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin29
7PIOTROWSKI Mirosław Mariusz2
8TANAJNO Paweł Jan5
9TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz1 415
10WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz4
11ŻÓŁTEK Stanisław Józef2

 

Obwód numer 95
Siedziba: Hamburg II, Konsulat Generalny RP
Liczba uprawnionych: 3 141
Wyniki: Protokół komisji obwodowej

NUMERNAZWISKO I IMIONALICZBA GŁOSÓW
1BIEDROŃ Robert88
2BOSAK Krzysztof187
3DUDA Andrzej Sebastian635
4HOŁOWNIA Szymon Franciszek455
5JAKUBIAK Marek1
6KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin24
7PIOTROWSKI Mirosław Mariusz0
8TANAJNO Paweł Jan5
9TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz1 329
10WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz4
11ŻÓŁTEK Stanisław Józef1

 

Obwód numer 96
Siedziba: Kolonia I, Konsulat Generalny RP Im Media Park 5 C 50670 Köln
Liczba uprawnionych: 4 295
Wyniki: Protokół komisji obwodowej

NUMERNAZWISKO I IMIONALICZBA GŁOSÓW
1BIEDROŃ Robert124
2BOSAK Krzysztof238
3DUDA Andrzej Sebastian816
4HOŁOWNIA Szymon Franciszek623
5JAKUBIAK Marek2
6KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin30
7PIOTROWSKI Mirosław Mariusz2
8TANAJNO Paweł Jan6
9TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz1 719
10WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz9
11ŻÓŁTEK Stanisław Józef3

 

Obwód numer 97
Siedziba: Kolonia II, Konsulat Generalny RP
Liczba uprawnionych: 4 294
Wyniki: Protokół komisji obwodowej

NUMERNAZWISKO I IMIONALICZBA GŁOSÓW
1BIEDROŃ Robert103
2BOSAK Krzysztof231
3DUDA Andrzej Sebastian864
4HOŁOWNIA Szymon Franciszek562
5JAKUBIAK Marek4
6KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin26
7PIOTROWSKI Mirosław Mariusz1
8TANAJNO Paweł Jan5
9TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz1 677
10WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz2
11ŻÓŁTEK Stanisław Józef8

 

Obwód numer 98
Siedziba: Kolonia III, Konsulat Generalny RP
Liczba uprawnionych: 4 248
Wyniki: Protokół komisji obwodowej

NUMERNAZWISKO I IMIONALICZBA GŁOSÓW
1BIEDROŃ Robert84
2BOSAK Krzysztof220
3DUDA Andrzej Sebastian834
4HOŁOWNIA Szymon Franciszek578
5JAKUBIAK Marek2
6KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin29
7PIOTROWSKI Mirosław Mariusz3
8TANAJNO Paweł Jan3
9TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz1 663
10WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz6
11ŻÓŁTEK Stanisław Józef7

 

Obwód numer 99
Siedziba: Monachium I, Konsulat Generalny RP
Liczba uprawnionych: 5 206
Wyniki: Protokół komisji obwodowej

NUMERNAZWISKO I IMIONALICZBA GŁOSÓW
1BIEDROŃ Robert155
2BOSAK Krzysztof328
3DUDA Andrzej Sebastian965
4HOŁOWNIA Szymon Franciszek759
5JAKUBIAK Marek10
6KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin60
7PIOTROWSKI Mirosław Mariusz6
8TANAJNO Paweł Jan8
9TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz2 161
10WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz23
11ŻÓŁTEK Stanisław Józef5

 

Obwód numer 100
Siedziba: Monachium II, Konsulat Generalny RP
Liczba uprawnionych: 5 145
Wyniki:  Protokół komisji obwodowej

NumerNazwisko i imionaLiczba głosów
1BIEDROŃ Robert155
2BOSAK Krzysztof367
3DUDA Andrzej Sebastian1 039
4HOŁOWNIA Szymon Franciszek754
5JAKUBIAK Marek10
6KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin44
7PIOTROWSKI Mirosław Mariusz4
8TANAJNO Paweł Jan9
9TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz2 161
10WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz16
11ŻÓŁTEK Stanisław Józef

 

Obwód numer 107
Siedziba: Berlin IV
Liczba uprawnionych: 2 653
Wyniki: Protokół komisji obwodowej

NUMERNAZWISKO I IMIONALICZBA GŁOSÓW
1BIEDROŃ Robert182
2BOSAK Krzysztof74
3DUDA Andrzej Sebastian303
4HOŁOWNIA Szymon Franciszek344
5JAKUBIAK Marek2
6KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin15
7PIOTROWSKI Mirosław Mariusz3
8TANAJNO Paweł Jan2
9TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz1 400
10WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz17
11ŻÓŁTEK Stanisław Józef2

 

Obwód numer 122
Siedziba: Monachium III, Konsulat Generalny RP
Liczba uprawnionych: 5 175
Wyniki: Protokół komisji obwodowej

NUMERNAZWISKO I IMIONALICZBA GŁOSÓW
1BIEDROŃ Robert161
2BOSAK Krzysztof284
3DUDA Andrzej Sebastian873
4HOŁOWNIA Szymon Franciszek685
5JAKUBIAK Marek5
6KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin30
7PIOTROWSKI Mirosław Mariusz3
8TANAJNO Paweł Jan6
9TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz2 501
10WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz7
11ŻÓŁTEK Stanisław Józef

 

Obwód numer 146
Siedziba: Kolonia IV, Konsulat Generalny RP
Liczba uprawnionych: 4 423
Wyniki:  Protokół komisji obwodowej

NumerNazwisko i imionaLiczba głosów
1BIEDROŃ Robert115
2BOSAK Krzysztof157
3DUDA Andrzej Sebastian708
4HOŁOWNIA Szymon Franciszek553
5JAKUBIAK Marek1
6KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin45
7PIOTROWSKI Mirosław Mariusz1
8TANAJNO Paweł Jan5
9TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz2 262
10WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz10
11ŻÓŁTEK Stanisław Józef3

 

Obwód numer 163
Siedziba: Kolonia V, Konsulat Generalny RP
Liczba uprawnionych: 4 381
Wyniki: Protokół komisji obwodowej

NUMERNAZWISKO I IMIONALICZBA GŁOSÓW
1BIEDROŃ Robert115
2BOSAK Krzysztof179
3DUDA Andrzej Sebastian805
4HOŁOWNIA Szymon Franciszek585
5JAKUBIAK Marek0
6KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin30
7PIOTROWSKI Mirosław Mariusz6
8TANAJNO Paweł Jan5
9TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz2 135
10WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz8
11ŻÓŁTEK Stanisław Józef5
  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Praca w Niemczech

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x