03.07.2020

Wybory Prezydenckie 2020: Chcesz zagłosować w II turze? Rejestracja tylko dzisiaj do północy!

Ostatnio dodane

Do lekarzy w Niemczech trafiły setki tysięcy wadliwych maseczek ochronnych!

Wszystko wskazuje na to, że do lekarzy w całych Niemczech trafiły setki tysięcy wadliwych maseczek ochronnych. Co więcej, problem...

Koronawirus: Na plaży w Zatoce Lubeckiej uruchomiono sygnalizację świetlną!

Rozpoczęły się wakacje w Szlezwiku-Holsztynie i innych krajach związkowych, a wraz z nimi okres przepełnionych plaż. Aby jednak nie...

Niemcy: Najemcy i wynajmujący powinni wspólnie ponosić koszty renowacji mieszkania

Według Federalnego Trybunału Sprawiedliwości (niem. Bundesgerichtshof, w skrócie BGH) w niektórych przypadkach zarówno najemcy jak i wynajmujący mieszkanie w...

Niemcy: czy znów dojdzie do zmian przepisów dotyczących kar za przekroczenie prędkości?

W Niemczech w kwietniu tego roku wszedł w życie nowy kodeks drogowy (Straßenverkehrsordnung, StVO) przewidujący surowsze sankcje wobec łamiących...

Jak możemy przeczytać na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, aby móc zagłosować w II turze wyborów, należy się zarejestrować najpóźniej dzisiaj do północy. Oto pełna treść komunikatu wraz z odpowiednimi linkami:

UWAGA: Osoby zarejestrowane do głosowania w I turze nie muszą rejestrować się ponownie – zgłoszenie pozostaje ważne na II turę.

Rejestracja nowych wyborców:
– głosowanie korespondencyjne – najpóźniej do 29 czerwca 2020 r. do północy;
– głosowanie osobiste (tylko w obwodach umożliwiających głosowanie osobiste) – najpóźniej do 9 lipca 2020 r. do północy.

Przed przystąpieniem do rejestracji przygotuj:
– numer PESEL,
– ważny polski paszport lub dowód osobisty, jeśli zamierzasz oddać głos w obwodzie głosowania utworzonym w państwie, na terytorium którego można wjechać na podstawie polskiego dowodu osobistego.

Aby rozpocząć rejestrację naciśnij przycisk ROZPOCZNIJ REJESTRACJĘ, zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania danych osobowych, wybierz typ głosowania, kraj oraz komisję, w której chcesz oddać swój głos. Następnie wypełnij formularz – zwróć uwagę na dokładne przepisanie danych z dokumentu tożsamości. W pisowni imion, nazwiska i miejsca urodzenia używaj polskich znaków np. ą, ę, ś, ł. Sprawdź poprawność danych przed ostatecznym zatwierdzeniem. W adresie zamieszkania za granicą podaj dane adresowe w formacie stosowanym przy korespondencji pocztowej, ale nie wpisuj imienia i nazwiska.

Jeśli korzystasz ze smartfonu lub tabletu i portal nie jest od razu widoczny w wersji mobilnej, użyj adresu https://ewybory.msz.gov.pl/m

Sprawdź, czy wybrana komisja znajduje się w okręgu konsularnym, w którym przebywasz w dniu głosowania. Jeśli masz wątpliwości sprawdź okręg konsularny na stronie wybranej placówki dyplomatyczno-konsularnej.

Jeśli chcesz głosować w innym obwodzie, niż wybrany podczas rejestracji, w tym również w Polsce, możesz to zrobić tylko po otrzymaniu od konsula zaświadczenia o prawie do głosowania. UWAGA: zaświadczenie nie uprawnia do głosowania korespondencyjnego.

W przypadku problemów z rejestracją przez eWybory skontaktuj się bezpośrednio z wybraną placówką dyplomatyczno-konsularną.

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Praca w Niemczech

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x