Więcej >>

  Schufa

  Wpadka z testami na koronawirusa w Bawarii: 1000 osób nie wiedziało, że jest zarażonych!

  Schufa Niemcy

  Prawie 1000 mieszkańców Bawarii, którzy uzyskali pozytywny wynik testu na koronawirusa, nie wiedziało, że są zainfekowane wirusem. Wpadka związana z przeprowadzeniem testów na koronawirusa na bawarskich autostradach stawia cały rząd Bawarii pod presją!

  Premier Bawarii ubolewa nad zaistniałą sytuacją

  Premier kraju związkowego Bawarii Markus Söder (53, CSU) nie owijając w bawełnę przyznał, że popełniono błąd: “Dla mnie to jasne: To jest błąd, nie mały, ale poważny”. Söder przeprosił również Bawarczyków: “Cały rząd krajowy ubolewa nad tym, że wiele osób jest teraz niespokojnych, ponieważ nie wiadomo, jakie są ich wyniki badań”.

  Wpadka z testami na koronawirusa w Bawarii: O co chodzi?

  Kontekst: Po tym, jak Bawaria jako pierwsza wprowadziła stacje testowe na koronawirusa na autostradach, władze Bawarii nie zdołały na czas dostarczyć wyników testu ponad 40 000 osobom powracającym z podróży. W rezultacie prawie 1000 osób, które wykazały pozytywny wynik testu na wysoce zakaźnego wirusa, nie otrzymało żadnej wiadomości, w niektórych przypadkach przez ponad tydzień – z niebezpieczeństwem, że mogą zarazić innych ludzi nie wiedząc o zarażeniu.

  Huml tłumaczy wpadkę

  Według Huml, głównym powodem tego niepowodzenia jest fakt, że dane osób testowanych mogły zostać zapisane tylko ręcznie. Spowodowało to duże zaległości podczas przetwarzania.

  W wyniku zaistniałej sytuacji Huml dwukrotnie zaproponowała prezydentowi kraju związkowego swoją rezygnację, ale Söder mimo to publicznie wyraził swoje zaufanie do niej: “W ciągu ostatnich sześciu miesięcy w Bawarii wykonaliśmy wiele pracy jako zespół ds. koronawirusa w rządzie kraju związkowego. I wiele osiągnęliśmy, zwłaszcza Melanie Huml jako minister zdrowia.”

  Minister ds. zdrowia podziękowała za poparcie Södera: “Jestem bardzo wdzięczny, że nadal mam to zaufanie”, powiedziała Huml na konferencji prasowej.

  100 pozytywnych wyników nie zostało jeszcze przypisanych

  Całą noc analizowano zgromadzone dane. Huml miała sama w tym uczestniczyć do późnych godzin wieczornych. W międzyczasie 908 wyników udało się przypisać konkretnym osobom, “które już zostały odpowiednio poinformowane lub zostaną wkrótce poinformowane”, powiedziała Huml.

  Problem: Według minister istnieje ponad 100 pozytywnych wyników, które nie zostały jeszcze przypisane konkretnym osobom. Oznacza to, że istnieje 100 osób zarażonych koronawirusem, które nie wiedzą, że są chore i mogą zarażać innych ludzi w życiu codziennym.

  źródło: www.bild.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x