Więcej >>

  Schufa

  Strona główna Wiadomości Newsy “Wielu sprawców to gracze” – Horst Seehofer krytykuje środowisko graczy komputerowych!

  “Wielu sprawców to gracze” – Horst Seehofer krytykuje środowisko graczy komputerowych!

  “Wielu sprawców to gracze” – Horst Seehofer krytykuje środowisko graczy komputerowych!

  Horst Seehofer, niemiecki minister spraw wewnętrznych, dał w miniony weekend jednoznacznie do zrozumienia, że nie jest zbyt wielkim fanem środowiska graczy komputerowych. Po ataku terrorystycznym w Halle, Seehofer wywołał kontrowersje w mediach społecznościowych swoimi wypowiedziami na temat platform do gier komputerowych.

  Wielu sprawców to gracze komputerowi

  „Problem jest bardzo duży. Wielu sprawców lub potencjalnych sprawców pochodzi ze środowiska graczy komputerowych” – powiedział Horst Seehofer w wywiadzie dla telewizji ARD. Wycinek jego wypowiedzi został umieszczony na kanale Twitter „Bericht aus Berlin”:

  Zamachowiec z Halle opublikował harmonogram zbrodni

  Seehofer nawiązał do wydarzeń minionego tygodnia. Zamachowiec z Halle, prawicowy ekstremista, opublikował harmonogram zbrodni, który zawierał aluzje do zadań z gier komputerowych. Według władz bezpieczeństwa, wszelkiego rodzaju ekstremiści również korzystają z platform do gier. Ponieważ rozmowy na tych platformach nie są najczęściej moderowane, oferują miejsce do komunikacji poza radarem władz.

  Seehofer uważa, że niektórzy traktują gry jako wzór do naśladowania

  Niemiecki minister spraw wewnętrznych uważa, że niektórzy gracze traktują gry komputerowe jako wzór do naśladowania. “Należy się uważnie przyjrzeć, czy to nadal gra komputerowa, symulacja, czy ukryty plan zamachu. W związku z tym scena graczy komputerowych musi być lepiej obserwowana” – oznajmił polityk.

  źródło: spiegel.de

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x