Wielki przekręt z łóżkami intensywnej terapii w Niemczech. Co wiedzieli Merkel i Spahn?

  Jest to jeden z największych skandali kryzysu koronawirusowego w Niemczech: wiele szpitali celowo zgłosiło mniejszą liczbę wolnych łóżek na oddziałach intensywnej terapii niż posiadały – po to, aby odebrać pieniądze podatnikom! Tak wynika z raportu Federalnego Trybunału Obrachunkowego (BRH). Najgorsze w tym wszystkim jest to, że rząd federalny wiedział o manipulacji od miesięcy. Obywatelom jednak nic nie powiedziano!

  BILD postanowił udokumentować przebieg wydarzeń. Retrospekcja pokazuje jak rząd Niemiec szerzył panikę w związku z rzekomym przepełnieniem oddziałów intensywnej terapii, aby wymusić lockdown. Nawet wtedy, gdy było jasne, że wiele szpitali podawało fałszywe liczby.

  Skandal z łóżkami intensywnej terapii w Niemczech

  28 października 2020: rząd federalny i rządy krajów związkowych zgadzają się na “lockdown light”. Kanclerz Angela Merkel (66, CDU) argumentuje to tym, że system opieki zdrowotnej może osiągnąć granice możliwości “w ciągu kilku tygodni”. Stowarzyszenie Lekarzy Intensywnej Opieki Medycznej zwróciło właśnie uwagę na pogarszającą się sytuację.

  6 listopada: Minister zdrowia Jens Spahn (41, CDU) ostrzega w Bundestagu: “Gdy oddziały intensywnej terapii zapełnią się pacjentami z Covid 19, gdy będą przepełnione, wtedy będzie za późno.”

  19 listopada: Wchodzi w życie nowa ustawa o finansowaniu szpitali. Pieniądze płyną do szpitali jednak tylko wtedy, gdy maksymalnie 25% łóżek intensywnej terapii jest wolnych.

  3 grudnia: BILD donosi o straszeniu brakiem łóżek. Podejrzenie w “wysoko postawionych kręgach rządowych”: “Kliniki, które znalazły się w trudnej sytuacji chcą wrócić do lepszej kondycji wykorzystując sytuację z wirusem”.

  Szef komisji zdrowia Erwin Rüddel (65, CDU) ostrzega na łamach BILDa, że niektóre kliniki chcą “wyjść z obecnej sytuacji jako zwycięzcy pandemii”.

  8 grudnia: Doradcy rządowi Narodowej Akademii Nauk “Leopoldina” wzywają do zamknięcia szkół i przedsiębiorstw oraz wprowadzenia najsurowszych ograniczeń w kontaktach. Szpitale są “już na granicy możliwości finansowych”.

  11 stycznia 2021: Instytut Roberta Kocha (IRK) zwraca się do Ministerstwa Zdrowia. Federalny Trybunał Obrachunkowy ujawni to nieco później. IRK podejrzewa, “że szpitale częściowo zgłosiły mniejszą liczbę wolnych miejsc na oddziałach intensywnej terapii, niż było ich w rzeczywistości”. Powód: zachęty finansowe – wiadomo to z “licznych e-maili i rozmów telefonicznych”. Wskaźnik obłożenia intensywnej terapii “nie nadawał się już do oceny sytuacji”.

  28 marca: Prezes Stowarzyszenia Lekarzy Intensywnej Opieki Medycznej Gernot Marx (55) chce szybkiego lockdowny: “Z otwartymi oczami wbiegamy pod pociąg”.

  16 kwietnia: Merkel promuje swój “federalny hamulec bezpieczeństwa”: “Lekarze intensywnej terapii wysyłają jedno wołanie o pomoc za drugim!”.

  Z perspektywy czasu nasuwa się pytanie: jak dramatyczna była to sytuacja? Co kanclerz Merkel wiedziała o informacjach wskazujących na manipulację, które Instytut Roberta Kocha przekazał jej ministrowi zdrowia Jensowi Spahnowi?

  21 kwietnia: BILD ponownie donosi o krytyce lekarzy intensywnej terapii. “Alarmowanie przez lekarzy intensywnej terapii jest nieodpowiedzialne”, mówi dr Thomas Voshaar (62 lata, Lungenklinik Bethanien w Moers).

  24 kwietnia: Ogólnokrajowy lockdown wchodzi w życie! Nieco później statystycy dowodzą: w tym momencie fala koronawirusa już dawno się załamała.

  10 czerwca: NDR/WDR upubliczniają sprawozdanie Trybunału Obrachunkowego, wkrótce potem czyni to BILD.

  Co rząd Niemiec mówi na temat ostrzeżenia o oszustwach, które IRK wystosował 11 stycznia?

  W odpowiedzi na zapytanie BILD Federalne Ministerstwo Zdrowia stwierdza, że Instytut Roberta Kocha “wyraźnie” zaznaczył w piśmie cytowanym przez Trybunał Obrachunkowy, że “te obawy nie mogą być poparte danymi lub analizami”.

  Pomimo “konkretnych” wskazań w piśmie Hammera z IRK, “w żadnym momencie nie było żadnych wiarygodnych ustaleń, że przedłożone przez IRK informacje na temat wykorzystania możliwości leczenia intensywną terapią były sztucznie zawyżone”, powiedziało Federalne Ministerstwo Zdrowia.

  Mimo to Federalne Ministerstwo Zdrowia “podjęło natychmiastowe działania na tle obaw IRK, aby przeciwdziałać tej podejrzanej sytuacji na wielu płaszczyznach”. Na przykład IRK został poproszony o niedokonywanie dalszych korekt retrospektywnych w odniesieniu do uzgodnionych mocy przerobowych w zakresie intensywnej terapii. Państwowi ministrowie zdrowia zostali “ostrzeżeni o możliwych niespójnościach w raportach”.

  Biuro Kanclerza twierdzi, że nic nie wie o manipulacjach dotyczących zgłoszonych łóżek intensywnej terapii. Rzecznik rządu powiedział BILD, że Urząd Kanclerza “nie posiada żadnej wiedzy” na temat manipulacji zwiazanej z łóżkami intensywnej terapii.

  Kubicki: Krytyka została “stłumiona w zarodku” przez Biuro Kanclerza

  Deputowany do Bundestagu Wolfgang Kubicki (69, FDP) domaga się wyjaśnień: “Angela Merkel musi teraz jako pierwsza odpowiedzieć, co wiedziała o przekłamaniach dotyczących łóżek intensywnej terapii”. Jeśli Merkel “miała wiedzę, to celowo znacznie nadwyrężyła zaufanie i kulturę polityczną w tym kraju na dającą się przewidzieć przyszłość.”

  Kubicki kontynuował: “Samo podejrzenie, że rząd federalny mógł przez miesiące tuszować i ukrywać oszustwo, a tym samym nadal je umożliwiać, przyćmiłoby wszystkie poprzednie skandale polityczne w tej republice, w tym aferę z darowiznami CDU”.

  Mimo to “federalny hamulec bezpieczeństwa”, powiedział Kubicki, “został wbrew wszelkiej logice powiązany przez Angelę Merkel z sytuacją na oddziałach intensywnej terapii, co wywołało emocje w całej tej debacie”. Krytyka od miesięcy jest tłumiona w zarodku za pomocą fałszywych danych”.

  Erwin Rüddel również domaga się szybkich wyjaśnień. “Raport Federalnego Trybunału Obrachunkowego w sprawie raportów o wolnych miejscach na oddziałach intensywnej terapii rodzi niepokojące pytania dla szpitali”, powiedział Rüddel w rozmowie z BILD. “Bundestag i opinia publiczna mają prawo znać wszystkie informacje na ten temat. Rząd federalny musi wszystko jak najszybciej wyjaśnić”.

  źródło: www.bild.de

  Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  6 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  6 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Adam

  Ojj smuteczek, gruncik pod nóżkami się obsuwa mmm.

  Sylwester

  Nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie ale Niemcy zaczęli wszystkich dookoła uczyć i mówić co mają robić a sami jak widać kombinują ile wlezie byle się nachapać i jeszcze im mało !

  Marta

  No to teraz niech oglosi Frau Merkel nastepny lockdown…😂😂😂😂… Ona Herr Spahn i im podobni w taczkach z gnojem poleca 😂😂

  Paranoja

  Oj te dwie panie maja problemy? Jak to, w Niemczech jakies kombinacje?

  Psychoterapie

  Merkel zrobić transakcja i sprzedać Kraj Żydom. Do tegp chory minister zdrowia ktory z psychiką ma nie halo

  Jacek

  PILNE : JAK SIE TWORZY LOCKDAWN !!! CARYCA OSZUKUJE NIEMCY : Wielki przekręt z łóżkami intensywnej terapii w Niemczech. Co wiedzieli Merkel i Spahn? CZYTAJCIE ART.😎🤞🤞🤞🤞🤞🤞🤞

  188,277FaniLubię
  5,205ObserwującyObserwuj

  Na start w Niemczech

  6
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x