Więcej

  Wielkanoc 2020: Oto które sklepy są w Niemczech otwarte w święta wielkanocne!

  Polski program do fakturowania w Niemczech

  Supermarkety są w Niemczech otwarte nawet w czasie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa. Rząd Niemiec obiecał w połowie marca, że nie będzie problemów z dostawami. Niemniej jednak w Rewe, Lidl, Rossmann i innych sieciach supermarketów nastąpiły pewne zmiany, które mogą wpłynąć na Wasze zakupy wielkanocne.

  Otwarcie sklepów w Niemczech w Wielkanoc – aktualne regulacje

  W Nadrenii-Palatynacie niektóre sklepy mogą być otwarte zarówno w Wielkanoc, jak i w Wielki Piątek, ale wyłącznie w godzinach 12.00-18.00 – poinformowało w piątek Ministerstwo Pracy. Wyjątek ten dotyczy sprzedaży żywności, napojów, artykułów medycznych, artykułów drogeryjnych, budowlanych i ogrodniczych, gazet i artykułów dla zwierząt domowych.

  W Saarland, supermarkety i sklepy spożywcze mogą być również otwarte w święta wielkanocne, w tym w Wielki Piątek.

  W NRW wszystkie sklepy muszą pozostać zamknięte w Wielki Piątek, Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny. Tylko w przypadku aptek nie ma obecnie żadnych ograniczeń.

  W Bawarii sklepy spożywcze pozostaną zamknięte w okresie świąt wielkanocnych, jak wynika z raportu w “Münchner Merkur” (sobota).

  Po ostrej krytyce ze strony kościołów i związków zawodowych Badenia-Wirtembergia wycofała pozwolenie na otwarcie supermarketów w Wielki Piątek i Niedzielę Wielkanocną. W oba dni sklepy muszą pozostać zamknięte, według informacji Ministerstwa Gospodarki.

  Aldi, Edeka, Kaufland: Otwarcie sklepów w Niemczech w Wielką Sobotę i Poniedziałek Wielkanocny

  “Nasze sklepy pozostaną zamknięte w święta wielkanocne. Leży to również w interesie naszych kolegów w handlu detalicznym, którzy wykonują świetną pracę. Wielu kolegów jest już na granicy swoich możliwości”, wyjaśniła Edeka.

  Aldi Nord podkreśla również swoją społeczną odpowiedzialność za pracowników i potrzebę przerw na odpoczynek dla pracowników. Supermarket ogłosił jednak, że wszystkie sklepy będą otwarte w okresie wielkanocnym zgodnie z normalnymi godzinami pracy.

  Aby zmniejszyć tłumy w sklepach, Aldi Süd otworzy swoje sklepy zarówno w Wielki Czwartek (9 kwietnia), jak i w Wielką Sobotę (11 kwietnia) już o 7:00 rano, a nie jak zwykle o 8:00 rano.

  Sklepy Aldi Süd będą jednak zamknięte w dni wolne od pracy w Wielki Piątek (10 kwietnia), Niedzielę Wielkanocną (12 kwietnia) i Poniedziałek Wielkanocny (13 kwietnia). W niektórych miejscach oddziały, które są otwarte do 21 lub 22, mogą zostać zamknięte godzinę wcześniej w sobotę wielkanocną.

  W tygodniu poprzedzającym Święta Wielkanocne, Netto otworzy swoje supermarkety już o godzinie 06:30, aby zapobiec kolejkom przy kasach.

  Obecnie Lidl nie planuje zmian godzin otwarcia w czasie dni świątecznych.

  Również Kaufland ogłosił, że obecnie nie planuje żadnych zmian ani specjalnych przepisów dotyczących godzin otwarcia sklepów.

  Penny i Rewe także nie planują żadnych zmian w godzinach otwarcia.

  Podobnie Real, który pozostanie przy normalnych godzinach otwarcia.

  Zaleca się planowanie zakupów

  W międzyczasie sektor handlu detalicznego wezwał obywateli niemieckich, aby przed świętami wielkanocnymi robili zakupy z wyprzedzeniem. “Pomyślcie teraz o tym, czego potrzebujecie na święta”, polecił Niemiecki Związek Handlu Detalicznego (Handelsverband Deutschland, HDE). Staranne planowanie zakupów jest ważne “zwłaszcza podczas kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa”. Ze względu na przepisy dotyczące odległości i ograniczeń dostępu, obecnie nie jest możliwe obsłużenie w sklepach spożywczych takiej liczby klientów na godzinę, jak przed kryzysem.

  Federalne Stowarzyszenie Niemieckich Sprzedawców Artykułów Spożywczych (BVLH) dodało: “Zaplanuj swoje zakupy i wykorzystaj do tego zarówno rozszerzone godziny otwarcia, jak i możliwość zrobienia zakupów w tygodniu”.

  Konsumenci w Niemczech nie muszą się martwić o dostawy w okresie świąt wielkanocnych

  Konsumenci w Niemczech nie muszą się martwić o dostawy. Branża handlu detalicznego artykułami spożywczymi spodziewa się, że w okresie Wielkanocy będzie w stanie zaspokoić tradycyjnie wyższy popyt.

  Aldi-Süd uważa, że sytuacja w zakresie dostaw jest zabezpieczona, pracownicy i dostawcy pracowali na pełnych obrotach. “Nie ma powodu do obaw o brak lub ewentualne ograniczenia ilościowe jajek na Wielkanoc”, zapewnia również sieć Rewe.

  Discounter Lidl również podkreśla że jest przygotowany, ale jako środek zapobiegawczy apeluje do swoich klientów, aby potraktować sytuację odpowiedzialnie i wykazać się rozwagą. Obejmuje to dokonywanie zakupów z wyprzedzeniem, jak również ograniczanie ilości towarów do normalnych ilości dla gospodarstw domowych.

  Gdzie w Niemczech zrobić zakupy w Niedzielę Wielkanocną?

  Jeśli musicie iść na zakupy w Niedzielę Wielkanocną, to wiele supermarketów posiada swoje filie na dworcach kolejowych dużych miast, takich jak Berlin, Hamburg czy Monachium. Są one zazwyczaj otwarte siedem dni w tygodniu.

  Podobnie wiele stacji benzynowych oferuje wybór produktów z supermarketów – wiele z nich jest otwartych również w niedzielę.

  Godziny otwarcia supermarketów w Niemczech w dni świąteczne

  Berlin

  Edeka, dworzec kolejowy Lichtenberg: 08 – 22 godz.
  Edeka, dworzec kolejowy Friedrichstraße: 08 – 22 godz.
  Edeka, dworzec kolejowy Südkreuz: 08 – 22:00
  Rewe, dworzec wschodni: Wielki Piątek i Wielkanocny Poniedziałek 06 – 22 h, Niedziela Wielkanocna 06 – 24 h
  Rewe, dworzec centralny: 08 – 22:00
  HIT, dworzec Zoo: 09 – 22 godz.
  Denns, dworzec Gesundbrunnen: 08 – 21 h

  Hamburg

  Edeka, Wandelhalle: 07 – 23:00
  Edeka, dworzec Altona: 07 – 23 godz.

  Monachium

  Edeka, dworzec centralny: 08 – 23:00
  Edeka, dworzec wschodni: 08 – 23:00

  Kolonia

  REWE To Go, dworzeccCentralny: 0 – 24 godz.

  Nawiasem mówiąc, jedzenie można w Niemczech zamawiać podczas świąt wielkanocnych również w restauracjach, które oferują dowóz.

  Pamiętajcie: Duże uroczystości rodzinne są w Niemczech zabronione!

  Rządy federalny Niemiec oraz rządy poszczególnych krajów związkowych utrzymają ograniczenia wynikające z pandemii koronawirusa przynajmniej do 19 kwietnia. Oznacza to, że nawet w okresie świąt wielkanocnych ludność powinna powstrzymać się od podróżowania i odwiedzania się w miarę możliwości. Wielkanocne święta z rodziną są tematem tabu (choć gdzieniegdzie jest dozwolone: Wielkanoc 2020 w Niemczech: Co jest dozwolone w obliczu pandemii koronawiursa?). Każdy, kto nie przestrzega zakazu kontaktowania się, musi liczyć się z nieprzyjemnymi konsekwencjami. Władze porządku publicznego i policja w wielu krajach związkowych opublikowały katalogi kar pieniężnych: Mandaty za złamanie obostrzeń dotyczących koronawirusa w Niemczech z podziałem na kraje związkowe!.

  źródło: Focus Online

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Znajdź wymarzoną pracę w Niemczech! Atrakcyjne zarobki, różne branże, praca dla par… Sprawdź teraz: praca.dojczland.info.

  2 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  2 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Barbara

  Popatrzcie aby w waszych sklepach wam nic nie brakowało ,żeby nie było powtórki z 1980 roku a Niemców zostawcie bez obaw

  Alaa

  U nas wszytko jest ..pełne półki..nikt nie kupuje na zapas

  171,274FaniLubię
  5,205ObserwującyObserwuj

  Na start w Niemczech

  Przydatne linki

  Niemieckie ubezpieczenia

  2
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x