Wczoraj rano policja zorganizowała obławę na szajkę przemytników. W akcji udział wzięło ponad 300 śledczych, którzy przeszukali ponad 30 miejsc w Kolonii, Bonn i Duisburgu.

Zatrzymani to przywódcy dwóch gangów

Policjanci zatrzymali dwóch Irakijczyków w wieku od 40 do 49 lat oraz zidentyfikowano 33 innych podejrzanych. Jak podaje policja i prokuratura w Kolonii, aresztowani mężczyźni to najprawdopodobniej szefowie dwóch grup przestępczych, zajmujących się nielegalnym sprowadzaniem do Niemiec obywateli Iranu i Iraku.

Przemyt ludzi, oszustwa podatkowe i fałszowanie dokumentów

Chwilę po godzinie 6 rano, śledczy rozpoczęli przeszukania, skupiając się przy tym najbardziej na terenie Kolonii. Tu właśnie udało się zlokalizować przywódców dwóch gangów, którzy byli już wcześniej poszukiwani listem gończym.

Lista przestępstw, jakie prokuratura zarzuca zatrzymanym jest długa: przemyt ludzi, oszustwa podatkowe, nakłanianie do nadużywania wniosków o azyl i o wizy, fałszowanie dokumentów. Jak wynika z dochodzenia, obie grupy przestępcze nielegalnie przywoziły do Niemiec wynajętymi pojazdami, w konwojach, Irańczyków i Irakijczyków.

Do tych zarzutów dochodzi jeszcze fałszowanie dokumentów i oszustwa podatkowe. Kolejne 33 podejrzane osoby, o których wspomnieliśmy na początku, to w większości kierowcy działający na zlecenie gangów. Śledczy przeszukali między innymi ich mieszkania. Podczas przeszukiwań zabezpieczono 50 telefonów komórkowych, jednego laptopa i 13.000 euro w gotówce.

Źródło: express.de

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!

Oferty pracy w Niemczech - sprawdź teraz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika