Liczba osób ubiegających się o azyl w Niemczech drastycznie rośnie. Porównanie z rokiem poprzednim pokazuje narastający kryzys migracyjny.
W tym roku do Federalnego Urzędu ds. Migracji i Uchodźców wpłynęło już prawie 200.000 wniosków o azyl w Niemczech
Liczba osób ubiegających się o azyl w Niemczech wzrosła o 78 procent w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy tego roku w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku. Według Federalnego Urzędu ds. Migracji i Uchodźców (niem. Bundesamt für Migration und Flüchtlinge, BAMF), w samym lipcu odnotowano 23.674 wniosków o udzielenie azylu złożonych po raz pierwszy, co stanowi wzrost o 79 procent w porównaniu z tym samym miesiącem zeszłego roku.
Łącznie do końca lipca tego roku do Federalnego Urzędu ds. Migracji i Uchodźców wpłynęło 175.272 wniosków o azyl składanych po raz pierwszy. Z uwzględnieniem kolejnych wniosków, ich łączna liczba wyniosła 188.967. Informacje te zostały podane przez gazetę „Die Welt”.
Jeśli chodzi o narodowości wnioskodawców, w tym roku przeważają obywatele Syrii, Afganistanu i Turcji
Historycznie rzecz biorąc, tylko w czterech innych latach napływ osób ubiegających się o azyl w Niemczech był większy niż w 2023 r. Jeśli chodzi o narodowości wnioskodawców, w tym roku dominują Syryjczycy, Afgańczycy i Turcy. Na szczególną uwagę zasługuje 203-procentowy wzrost liczby wniosków o azyl składanych przez obywateli Turcji w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.
Federalny Urząd ds. Migracji i Uchodźców wydał w tym roku więcej decyzji pozytywnych niż zazwyczaj w poprzednich latach. Spośród wszystkich 153.912 decyzji wydanych do końca lipca, w 52 procentach przypadków przyznano ochronę osobom ubiegającym się o azyl. Wynika to głównie z dużej liczby Syryjczyków i Afgańczyków, w przypadku których wnioski prawie zawsze rozpatrywane są pozytywnie. W przypadku Turków wskaźnik przyznawania azylu wyniósł 15 procent.
Niewiele deportacji pomimo odrzuconych wniosków o azyl
Pomimo decyzji odmownej, wiele osób ubiegających się o azyl pozostaje w Niemczech, ponieważ miesięcznie dochodzi do zaledwie około tysiąca deportacji, jak donosi gazeta „Die Welt”. Osoby, którym przyznano azyl w Niemczech, z reguły wkrótce po przyjeździe otrzymują prawo stałego pobytu.
W Niemczech toczą się dyskusje na temat możliwego zaostrzenia polityki imigracyjnej. Federalna minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser (SPD) przedstawiła niedawno propozycje zaostrzenia przepisów dotyczących deportacji. Natychmiast pojawiła się krytyka ze strony opozycji. Jak donosi „Die Welt”, Alexander Throm, rzecznik ds. polityki wewnętrznej frakcji CDU/CSU w Bundestagu, określił nowe dane przedstawione przez Federalny Urząd ds. Migracji i Uchodźców jako „dramatyczne” i ponownie skrytykował Faeser w tym kontekście.
Źródło: www.focus.de
A to w Turcji wojna czy co?
A Polakow trzepia!!!!!