Niemiecka Służba Meteorologiczna ogłosiła dla Północnych Niemiec drugi najwyższy pogodowy poziom ostrzegawczy (poziom 3). Nad regionem pomiędzy Hannoverem, Hamburgiem i Lübbecke przechodzą aktualnie burze. Eksperci ostrzegają przed burzami z silnymi podmuchami wiatru oraz intensywnymi opadami deszczu z gradobiciem. Podmuchy wiatru mogą osiągnąć nawet do 120 km/h! Oprócz tego opady deszczu wyniosą do 50 litrów na metr kwadratowy.

Kule gradu o średnicy 4 cm

Na północy Niemiec kule gradu mogą mieć średnicę około 4 cm. Oprócz tego należy uważać na spadające gałęzie, dachówki i inne przedmioty. Istnieje duże ryzyko zalania piwnic i ulic. Niekorzystna pogoda przesunie się w kierunku Bałtyku. Po południu meteorolodzy pzewidują na północnym wschodzie kraju ponowne burze.

Temperatury na północy kraju będą umiarkowane. Na wschodzie, zanim nadejdą burze, może być bardzo gorąco. W Berlinie temperatura osiągnie do 30 stopni Celsjusza. Zgodnie z „wetter.com” na wschodzie Niemiec temperatury mogą wynieść nawet do 32 stopni Celsjusza. Na południu Niemiec należy się spodziewać deszczu i burz.

W nocy z soboty na niedzielę z południowego wschodu nadejdzie burza, która przemieści się aż nad centralną część Niemiec. Przyniesie ona ze sobą silne opady, wynoszące nawet 20 do 35 l/qm. Temperatury spadną do 18 stopni Celsjusza.

źródło: stern.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

    Praca w Niemczech

    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Napisz komentarz!
    Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika