Więcej >>

  Schufa

  W poniedziałek i wtorek w wielu miastach NRW nie będą kursowały autobusy i pociągi

  Schufa Niemcy

  Z powodu planowanych strajków, na początku najbliższego tygodnia w wielu miastach Nadrenii Północnej-Westfalii nie będą kursowały autobusy i pociągi. Związek zawodowy Verdi wzywa do całodniowych strajków ostrzegawczych w poniedziałek i wtorek w całym stanie. Ruch lokalny dotyczy między innymi Düsseldorfu, Kolonii, Mönchengladbach, Duisburga, Düren, Hagen i Münsteru.

  Strajki w transporcie publicznym również w Essen i Mülheim

  Strajki odbędą się również Essen i Mülheim – w poniedziałek i wtorek, według danych Ruhrbahn nie będzą kursowały autobusy i pociągi. Jedna z rzeczniczek prasowych Verdi powiedziała, że połączenia zostaną anulowane na dużym obszarze.

  Verdi domaga się lepszych warunków pracy

  Związek domaga się lepszych warunków pracy dla pracowników. Maksymalny czas pracy w transporcie publicznym ma być skrócony z 12 do 10 godzin, okres odpoczynku po zakończeniu zmiany ma być wydłużony z 10 do 11 godzin. “Pomimo intensyfikacji pracy w związku z rosnącym natężeniem ruchu i wynikającą z tego stale wysoką liczbą zwolnień lekarskich, pracodawcy jak dotąd nie zwrócili się do nas”, powiedział Peter Büddicker, dyrektor regionalny Verdi ds. transportu w NRW. “Aby zabezpieczyć przyszłość transportu publicznego, pilnie potrzebujemy bardziej atrakcyjnych warunków ramowych.”

  “W przyszłym tygodniu wyślemy jasny sygnał”

  “Oferta złożona dziś przez stronę pracodawców jest prawdziwą prowokacją dla naszych kolegów”, mówi Gabriele Schmidt, dyrektor regionalny Verdi NRW. “Można by pomyśleć, że to fake: sześć miesięcy zerowych do marca 2021 roku, jedynie niskie podwyżki procentowe wynoszące po jednym procencie i jednoczesne pogorszenia, których nie będziemy w stanie nadrobić w ciągu dekady, nie są dla nas do negocjacji. Dlatego w przyszłym tygodniu znów wyślemy jasny sygnał.”

  Strajk dotyczy całego NRW

  Strajk ostrzegawczy dotyczy całego NRW. We wtorek planowane są spotkania strajkowe w Dortmundzie, Essen i Kolonii, z zachowaniem odległości i w ścisłej współpracy z władzami. Będzie to dotyczyć wszystkich obszarów usług publicznych.

  źródło: rp-online.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x