Nieznani sprawcy chcieli przy pomocy stalowej liny wykoleić pociąg ICE w okolicy Norymbergii. Jak wynika z relacji mediów, celem sprawców była śmierć jak największej liczby osób.

Z doniesień „Welt am Sonntag” (WamS) wynika, że zamach na pociąg planowany był na 7. października, na odcinku między Norymbergą a Monachium.Tego dnia nieznani sprawcy naciągnęli nad torami w Allersbergu, przy Norymberdze, stalową linę, która uszkodziła przednią szybę pociągu ICE. Pociąg kontynuował swą podróż, ponieważ wszystkie urządzenia techniczne działały w dalszym ciągu bez zarzutu.

Najprawdopodobniej lina była zbyt cienka, aby wykoleić pociąg. W związku z tym, że pociąg jechał bardzo szybko, to po prostu zerwał tę linę. Tak wynika z dochodzenia. Na szczęście sprawcom nie udało się zrealizować celu, jakim było „dużo ofiar i poszkodowanych”.

Zamachy planowane na pociągi w całej Europie

Jak podaje Urząd ds. Kryminalnych w Bawarii (niem. LKA), w okolicy całego zajścia, znaleziono poza elementami drewnianymi i żelaznymi, również dwa listy z pogróżkami. Jeden został zachowany w całości, a z drugiego został tylko fragment. Urzędnicy badający sprawę, znaleźli także arabskie graffiti na filarze mostu.

Z raportu WamS wynika, że: „Oba listy z pogróżkami składały się z jednej strony i zostały napisane w języku arabskim. Listy zawierają pogróżki związane z zamachami zaplanowanymi na transport kolejowy w całej Europie, jeśli państwa UE nie przestaną atakować Państwa Islamskiego.”

Jak powiedział rzecznik LKA, listy zostały potraktowane bardzo poważnie. Natomiast ich związek z Państwem Islamskim będzie jeszcze sprawdzany.

Źródło: spiegel.de

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!
Admin
Profesjonalny marketing internetowy dla drobnych firm, jak i przedsiębiorstw. Sprawdź powyższego linka, zapoznaj się z naszą ofertą i daj się znaleźć w internecie :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika