Niebezpieczny przestępca Hendrik Jonas Sch., lat 34, poszukiwany był przez policję już od tygodnia. Dziś wczesnym rankiem ok. godziny 4, udało się go wreszcie złapać w południowo-zachodniej części Berlina Gatow. Policja nie chce zdradzać szczegółów dotyczących ujęcia mężczyzny.

Mężczyzna już od 12 lat przebywał w zamkniętej klinice psychiatrycznej

Przestępca przebywał od 2007 roku w zamkniętej klinice psychiatrycznej (Bonhoeffer-Klinik) w miejscowości Reinickendorf. Na takie zamknięte leczenie kierowani są ci, którzy ze względu na zaburzenia natury psychicznej, nie mogą zostać skazani. Wiadomo, że mężczyzna cierpiał na urojenia.

14. marca mężczyźnie udało się uciec swoim opiekunom podczas eskortowanego wyjścia do centrum handlowego. W związku z tym, że uznany został za niebezpiecznego, śledczy z wydziału kryminalnego natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Przed zatrzymaniem dzisiejszego poranka, zbiegły był obserwowany przez kilka godzin. Policja nie zdradza szczegółów związanych z ujęciem psychopaty, ale podkreśla: „Najważniejsze, że go mamy”.

Bez przyczyny zabił człowieka

Mężczyzna trafił w roku 2007 do zamkniętej kliniki psychiatrycznej, ponieważ w święta Bożego Narodzenia 2006 zadźgał nożem na ulicy, zupełnie bez powodu, 22-letniego wówczas syna technika stomatologicznego (Rafael P.). Sprawca jako motyw podał, że nieznany mu mężczyzna bez powodu zaczepił go na ulicy. Rafael P. ostatkiem sił doczołgał się do mieszkania swojej narzeczonej, która była wtedy z nim w ciąży i zmarł w jej ramionach.

„Zawsze mam przy sobie nóż”

Podczas rozprawy przestępca zeznał, że zawsze ma przy sobie nóż, ponieważ ludzie są źli. Dlatego też podczas poszukiwań mężczyznę zakwalifikowano jako niebezpiecznego, a społeczeństwo zostało ostrzeżone, aby w razie czego nie zbliżać się do niego, tylko od razu powiadomić policję. Do tego dochodzi fakt, że 34-latek zdany jest na lekarstwa. Jeśli nie będzie ich przyjmował, to jego agresja może się jeszcze bardziej nasilić. Podczas poszukiwań policja otrzymała ponad 100 wskazówek dotyczących ewentualnego miejsca przebywania przestępcy.

Źródło: news.google.com

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!

Oferty pracy w Niemczech - sprawdź teraz!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika