Więcej >>

  Praca w Niemczech

  W Berlinie poszukuje się ponad 1000 pomocników do centrów szczepień przeciw koronawirusowi

  Praca w Niemczech

  W Europie nie zatwierdzono jeszcze żadnej szczepionki przeciw koronawirusowi, ale przygotowania są w toku. Również w Berlinie. W ośrodkach szczepień kierownik projektu Albrecht Broemme potrzebuje znacznie więcej niż tylko szczepionki.

  W Berlinie poszukiwani są pomocnicy do centrów szczepień przeciw koronawirusowi

  Poszukiwani są teraz pomocnicy do planowanych centrów szczepień na koronawirusa w Berlinie. “Potrzebujemy znacznie ponad 1000 osób do obsługi sześciu ośrodków szczepień”, powiedział kierownik projektu Albrecht Broemme w radiu “rbb 88,8”. Wśród nich lekarzy, sanitariuszy i opiekunów osób starszych. “To pracownicy straży pożarnej, służb ratowniczych, Czerwonego Krzyża, organizacji pomocowych, DLRG, THW. Wystarczy pracy dla wszystkich.”

  Pierwsza szczepionka w Europie w drugiej połowie grudnia?

  Według Komisji Europejskiej pierwsza szczepionka przeciw koronawirusowi mogłaby zostać zatwierdzona w Europie w drugiej połowie grudnia. “Miejmy nadzieję, że do grudnia będziemy mieli duże ilości szczepionki”, powiedział Broemme. “Ponieważ do połowy grudnia środki szczepień będą gotowe.”

  Prywatna ochrona dla ośrodków szczepień

  Według senatu, około 400.000 osób ma być początkowo zaszczepionych w Berlinie. Może to obejmować starszych berlińczyków lub pracowników szpitali.

  Podczas masowych szczepień w sześciu dużych ośrodkach dziennie podawanych będzie do 20.000 dawek. Centra te zostaną zbudowane do połowy grudnia w hali wystawowej 11, na dawnych lotniskach Tegel (Terminal C) i Tempelhof (Hangar 4) oraz na stadionie Erika-Heß-Ice w Mitte, Velodrom w Pankowie i Arenie w Treptow-Köpenick.

  “Nie ma wątpliwości, że szczepienie ma teraz pierwszeństwo”, powiedział Broemme. Były prezes organizacji pomocy technicznej Broemme koordynuje budowę tych ośrodków. Już wcześniej kierował budową szpitala pogotowia koronnego na terenie wystawy.

  Aby umożliwić personelowi niezakłócone szczepienia, do ośrodków szczepień mają zostać zatrudnieni prywatni ochroniarze, powiedział Broemme. “Musimy się spodziewać różnych rzeczy, nawet jeśli większość jest za”.

  źródło: www.bz-berlin.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x