Ze względu na nieznane zanieczyszczenie wody pitnej, w okręgu oraz mieście Heidelberg ogłoszono zakaz używania oraz spożywania wody pitnej.

Zanieczyszczenie dotyczy miasta Heidelberg i okolic

Ostrzeżenie to dotyczy mieszkańców gminy Dossenheim, ale także dzielnic Heidelberg: Handschuhsheim, Wieblingen i Neuenheim.

Rzecznik prasowy miasta Heidelberg powiedział, że nie należy używać wody z kranu na całym obszarze miasta. Dodał on również, że ostrzeżenie zostanie prawdopodobnie rozszerzone na stare miasto i Bergheim.

Nie powinno się myć ani pić

Miasto zaleca również, aby zainteresowane strony stworzyły zaopatrzenie w wodę pitną i do mycia. Mieszkańcy Heidelbergu donoszą, że woda w niektórych supermarketach została już wyprzedana i że straż pożarna przejeżdża ulicami.
Ponadto kilku dentystów zamknęło swoje gabinety, z kolei inni przeprowadzają tylko kontrole, ale nie przeprowadzają żadnych zabiegów. Zgodnie ze sprawozdaniem organy ds. zdrowia zalecają, aby nie brać prysznica ani nie myć rąk.

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!

Praca w Niemczech

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika