Uwaga mieszkańcy Heidelberg i okolic! Zakaz picia i korzystania z wody!

0
1205

Ze względu na nieznane zanieczyszczenie wody pitnej, w okręgu oraz mieście Heidelberg ogłoszono zakaz używania oraz spożywania wody pitnej.

Zanieczyszczenie dotyczy miasta Heidelberg i okolic

Ostrzeżenie to dotyczy mieszkańców gminy Dossenheim, ale także dzielnic Heidelberg: Handschuhsheim, Wieblingen i Neuenheim.

Rzecznik prasowy miasta Heidelberg powiedział, że nie należy używać wody z kranu na całym obszarze miasta. Dodał on również, że ostrzeżenie zostanie prawdopodobnie rozszerzone na stare miasto i Bergheim.

Nie powinno się myć ani pić

Miasto zaleca również, aby zainteresowane strony stworzyły zaopatrzenie w wodę pitną i do mycia. Mieszkańcy Heidelbergu donoszą, że woda w niektórych supermarketach została już wyprzedana i że straż pożarna przejeżdża ulicami.
Ponadto kilku dentystów zamknęło swoje gabinety, z kolei inni przeprowadzają tylko kontrole, ale nie przeprowadzają żadnych zabiegów. Zgodnie ze sprawozdaniem organy ds. zdrowia zalecają, aby nie brać prysznica ani nie myć rąk.  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).


  • Praca w Niemczech

    Dodaj komentarz

    avatar
      Obserwuj  
    Powiadom o