Więcej >>

  Schufa

  Tylko cztery kraje związkowe w Niemczech nadal utrzymują ograniczenia dotyczące wjazdu

  Schufa Niemcy

  Na kilka dni przed oczekiwanym orzeczeniem sądu, rząd landu Meklemburgia-Pomorze Przednie oraz branża turystyczna uzgodniły nowe zasady dotyczące kwarantanny dla turystów z rejonów Niemiec uznanych za obszary ryzyka.

  Poprzednio obowiązujące w tym kraju związkowym przepisy były najsurowsze w Niemczech i były równoznaczne z zakazem zakwaterowania (niem. Beherbergungsverbot).

  Uzgodniona obecnie regulacja zezwala na przedłożenie negatywnego wyniku testu na koronawirusa, który nie może być starszy niż 48 godzin. Dzięki temu można będzie zatrzymać się na terenie tego kraju związkowego, bez konieczności odbycia kwarantanny. Sądy w Szlezwiku-Holsztynie i Hamburgu potwierdziły tę procedurę, dzięki czemu rząd kraju związkowego Meklemburgii-Pomorza Zachodniego może liczyć na podobną decyzję Wyższego Sądu Administracyjnego w Greifswaldzie.

  Tylko cztery kraje związkowe w Niemczech nadal utrzymują ograniczenia dotyczące wjazdu

  Oprócz Meklemburgii-Pomorza Zachodniego, trzy inne kraje związkowe w Niemczech nakładają na urlopowiczów z obszarów ryzyka na terenie Niemiec ograniczenia. W Hamburgu turyści muszą potwierdzić na piśmie, że w ciągu ostatnich 14 dni nie znajdowali się w niemieckim obszarze ryzyka. W przeciwnym razie muszą oni przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa. Pilny wniosek w sądzie pary z Kolonii przeciwko zakazowi został odrzucony przez sąd administracyjny w piątek po południu.

  W Saksonii-Anhalt turyści z obszarów ryzyka na terenie Niemiec mają zakaz przebywania w kwaterach, chyba że mogą przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa, który nie jest starszy niż dwa dni. To samo dotyczy Szlezwiku-Holsztynu, gdzie nie powiodło się pilne odwołanie od zakazu zakwaterowania.

  W Badenii-Wirtembergii, Dolnej Saksonii i Brandenburgii sądy na razie uchyliły rozporządzenie zabraniające zakwaterowania dla turystów z niemieckich obszarów ryzyka. Saara zawiesiła zakaz zakwaterowania od piątku, w Saksonii i Bawarii został on zniesiony od soboty. Hesja również planuje zniesienie zakazu. Gabinet omówi tę sprawę w poniedziałek.

  Kraje związkowe Nadrenia Północna-Westfalia, Nadrenia-Palatynat, Turyngia, Berlin i Brema w ogóle nie wdrożyły tej kontrowersyjnej regulacji.

  źródło: www.welt.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x