Policjanci znaleźli w mieszkaniu w Hannoverze ponad 50 sztuk broni, kilka kilogramów amunicji oraz ordery Trzeciej Rzeszy. Teraz sprawę przejął wydział zajmujący się walką z terroryzmem.

Broń palna, amunicja i odznaki Trzeciej Rzeszy

Prokuratura Generalna w Celle podjęła dochodzenie wobec 29-latka w związku z planowanym ewentualnym zamachem terrorystycznym. Znaleziono u niego dużą ilość broni. Jak dodaje prokurator naczelny, Bernd Kolkmeier, śledczy badają również, czy podejrzany nie jest prawicowym ekstremistą, w związku z tym, że znaleziono u niego także ordery i odznaki z czasów istnienia Trzeciej Rzeszy.

Nie wiadomo, co dokładnie planował podejrzany

U mężczyzny znaleziono 16 karabinów, 3 pistolety maszynowe, 17 pistoletów, 8 rewolwerów i 7 sztuk broni sygnałowej. Podejrzany miał również kilka kilogramów amunicji. „Nie zdradził, jakie miał plany. Ta cała sprawa jest bardzo dziwna” – tak znalezisko komentuje Kolkmeier. Sytuacja jest dość nietypowa- dlatego zajął się nią wydział do walki z terroryzmem.

Podejrzany przebywa aktualnie w areszcie tymczasowym w związku z naruszeniem prawa o posiadaniu broni, spowodowaniem uszczerbku na zdrowiu, oraz w związku ze stawianiem oporu wobec funkcjonariuszy organów ścigania.

29-latek mieszkał w pokoju w mieszkaniu ojca. Policjanci natknęli się pod koniec marca, podczas przeszukiwania mieszkania, na znalezisko w postaci broni, 100.000 euro oraz dewocjonaliów.

Źródło: www.spiegel.de

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!

Praca w Niemczech

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika