Traktory z symbolami nazistowskimi podczas demonstracji rolników w Norymberdze!

0
3351

Podczas wielkiej manifestacji rolników w Norymberdze na dwóch ciągnikach umieszczonoe transparenty, które zawierały skrajnie prawicową, nazistowską symbolikę. Organizatorzy protestu zdystansowali się od niej, minister Klöckner skomentowała to jako głupią prowokację. Około 5.000 uczestników z 2.500 ciągnikami reprezentowało podczas protestu rolników. Protest odbył się w piątek na terenie targów w Norymberdze. Dwa ciągniki przyciągnęły uwagę transparentami z symbolami stosowanymi w ekstremalnych kręgach prawicowych. Na plakatach z żelaznym krzyżem i orłem znalazły się slogany: „Prawda wygra” i „Nie narzekaj, walcz”.

Organizatorzy wydarzenia dystansują się

Organizatorzy wydarzenia znaleźli się w dużych tarapatach. Sebastian Dickow z inicjatywy „Ziemia tworzy połączenie” powiedział niemieckiej agencji prasowej, że on i pozostali organizatorzy poprosili odpowiedzialne osoby o zdjęcie banerów. „Odcinamy się od tego i powiedzieliśmy im bardzo wyraźnie, że nie ma tu miejsca na tego typu transparenty, a policja też się tym zajęła” – wyjaśnił Dickow. Transparenty zostały następnie zdjęte. W międzyczasie zdjęcia tych dwóch ciągników krążyły już w różnych serwisach społecznościowych.

Klöckner nazywa transparenty głupimi, a ich autorów nieświadomym historii

Federalna minister rolnictwa, Julia Klöckner, zdecydowanie potępiła te wydarzenia. Polityk CDU wyjaśniła w Berlinie, że każdy, kto odwołuje się do narodowego socjalizmu podczas demonstracji rolników, nie robi rolnikom przysługi. To celowa prowokacja, głupia i nieświadoma historii.

Związek Rolników w Niemczech również potępił transparenty

Niemiecki Związek Rolników również potępił te plakaty. Jeden z rzeczników powiedział: „Z naszej strony jest jasne, że dystansujemy się wyraźnie i jednoznacznie od takich prawicowych haseł. Nie mamy z tym nic wspólnego”.  ernhard Krüsken, sekretarz generalny Związku Rolników, dodał: „Nie ma to nic wspólnego z protestami rolników”.

źródło:

 • br.de


 • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).


 • Praca w Niemczech

  Dodaj komentarz

  avatar
    Obserwuj  
  Powiadom o