12.08.2020
Strona główna Wiadomości Newsy Tajemnicza kradzież milionów euro z banku w Monachium – dziś rusza proces!

Tajemnicza kradzież milionów euro z banku w Monachium – dziś rusza proces!

Tajemnicza kradzież milionów euro z banku w Monachium – dziś rusza proces!

Jak ze skrytki depozytowej w Commerzbanku przy Promenadeplatz w Monachium mogło zniknąć 4,62 miliona euro? Tą sprawą zajmie się dziś wymiar sprawiedliwości.

Bogata Rosjanka i jej majątek

Oskarżonych w sprawie jest siedem osób. Gdzie znajduje się łup – nie wiadomo. Bogata Rosjanka postanowiła 29. listopada 2016 zdeponować swój majątek w filii Commerzbanku przy Promenadeplatz w Monachium. Łącznie 32 miliony euro, podzielone na siedem skrytek. Rok później zauważono pierwsze ślady włamania do skarbca banku. W marcu 2018 okazało się, że w jednej ze skrytek brakuje 4,62 miliona euro.

Ślady włamania w skarbcu

Cała ta tajemnicza historia ujrzała światło dzienne dopiero w maju 2019. Commerzbank potwierdził kradzież – jednak o jakiej sumie dokładnie jest mowa, nie umiało nawet określić kierownictwo placówki. Powód jest prosty: klient ponosi odpowiedzialność za to, co deponuje w skrytce – bank nie ma na ten temat żadnych informacji. Tak więc tylko Evgeniya B., która zdeponowała pieniądze wie, ile brakuje. Rosjanka będzie zeznawać przed sądem na początku lutego – ma się stawić osobiście.

W listopadzie 2016 pracownica banku Maria M. (57, imię zmienione) pomagała Rosjance zdeponować pieniądze w siedmiu skrytkach. W całą procedurę zaangażowanych było jeszcze trzech innych pracowników banku, a kierownik filii musiał wydać zgodę.

Klientka chciała ubezpieczyć depozyt

Rosjanka chciała początkowo ubezpieczyć swój majątek, jednak bank odrzucił jej prośbę i zgodził się jedynie na przechowywanie całej kwoty. Jak wynika z dotychczasowego śledztwa, Maria M. opowiedziała o bogatej klientce swojemu synowi Paulowi (imię zmienione). Prokuratura zakłada, że Paul M. opowiedział o milionach Rosjanki kolejnym osobom oskarżonym w tej sprawie i że kradzieży dokonała cała grupa. Plan powstał najprawdopodobniej w grudniu 2017. Maria M. miała być ogniwem, które umożliwiło pozostałym nieograniczony dostęp do skarbca banku. Najprawdopodobniej podała też numery skrytek depozytowych. W ramach przygotowań do kradzieży jeden z oskarżonych otworzył skrytkę bezpośrednio nad tą, należącą do milionerki. Między grudniem 2017 a marcem 2018 dwóch członków grupy włamało się do skrytki z majątkiem Rosjanki. Później ją z powrotem zakleili, a bank się nawet nie zorientował.

Jak wynika ze wstępnych informacji, w filii Commerzbanku przy Promenadeplatz powstała w związku z tym szkoda rzędu 30.000 euro. Gdzie są skradzione miliony? Tego nikt nie wie – sąd ma rozwiązać tą zagadkę.

Źródło: www.tz.de

Obserwuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy najpopularniejszy
Inline Feedbacks
View all comments
Nitka

To napewno albo Iluzjonisci albo El Profesor😁😁

1
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x