02.06.2020

Symulacja niemieckiego instytutu napawa optymizmem: Za 10 dni ograniczenia kontaktów mogłyby zostać złagodzone!

Ostatnio dodane

Niemcy: Pogoda w długi weekend zachęcała do spacerów – nie wszyscy przestrzegali obostrzeń

W związku z piękną pogodą w długi weekend w Niemczech, wiele osób postanowiło spędzić go na świeżym powietrzu. Nie...

Naruszenie ochrony danych? Niemiecki youtuber pokazuje akta pacjentów w opuszczonym szpitalu!

Youtuber odkrył setki akt pacjentów w pustym szpitalu i sfilmował siebie podczas dokonywania tego odkrycia. Teraz miasto reaguje na...

Oto 15 największych miast Niemiec pod względem ludności!

Berlin, Hamburg, Monachium - prawie każdy zapytany o największe miasta w Niemczech wymieniłby te trzy metropolie. Ale które jeszcze...

Niemcy: Producent leków wycofuje popularny lek na tarczycę

Duża firma farmaceutyczna „Hexal” wycofuje leki na tarczycę L-Thyrox. Istnieje prawdopodobnieństwo, że zostały one niewłaściwie oznakowane.Wycofanie dotyczy partii L-tyroksyny...

Naukowcy z Instytutu Maxa Plancka w Getyndze dają powody do zaufania. Zakaz kontaktu z powodu koronawirusa mógłby zostać złagodzony za dziesięć dni – przynajmniej według symulacji.

Symulacja Instytutu Maxa Plancka napawa optymizmem

Według symulacji przeprowadzonej przez naukowców z Instytutu Maxa Plancka w Getyndze ograniczenia kontaktów, które obowiązują w Niemczech od trzech i pół tygodnia, w decydujący sposób przyczyniły się do opanowania koronawirusa. „Widzimy wyraźny efekt zakazu kontaktowania się z 22 marca i wkład każdej indywidualnej osoby”, cytuje badaczka Viola Priesemann w komunikacie prasowym.

Zakaz kontaktów „złamał” rozwój wirusa

Zgodnie z symulacją, zakaz kontaktów „złamał” gwałtowny rozwój wirusa. Mówi się, że wcześniej zdecydowane działania, takie jak zamknięcie szkół lub restauracji i odwoływanie dużych imprez, same w sobie nie były wystarczające.

„Ograniczyć kontakty społeczne na kolejne dwa tygodnie”

Symulacja pokazuje, że ograniczenie kontaktów powinno obowiązywać jeszcze przez dwa tygodnie. Ponadto pokazuje ona, że liczba przypadków zarażeń po „około dziesięciu dniach” powinna być tak niska, że „zakaz kontaktów mógłby zostać złagodzony”.

Chociaż Priesemann chwali fakt, że społeczeństwo może być „naprawdę dumne z tego, że osiągnęło ten zwrot”, naukowcy wyraźnie wskazują, że rozwój jest zachęcający, ale nie do końca jasny.

źródło: www.t-online.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Praca w Niemczech

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
155,822FaniLubię
3,345ObserwującyObserwuj
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x